Centralny zamek

Centralny zamek

05 Lip 2018, 18:53

Witam. Mam problem z otwieraniem drzwi od strony kierowcy. Samochód 2 drzwiowy audi A5 2.0tdi 2009. Drzwi za każdym razem się zamykają ale nie zawsze chcą się otworzyć z centralnego zamka i z tego co zauważyłem problem jest latem przy wyższych temperaturach. Jesień, zima, wiosna wszystko jest w porządku. Piszę bo podobna sytuacja była w zeszłym roku. Zamek kiedy już za 15 razem zalapie nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków. Pytanie moje czy to raczej wina siłownika? Czy może to być np wina słabego akumulatora który w zimę niby odpala ale słychać że się męczy czy mogą być inne przyczyny?
Elgi
Obserwowany

Re: Centralny zamek

05 Lip 2018, 21:51

Elgi napisał(a):Pytanie moje czy to raczej wina siłownika?
nie ma tam siłownika, wszystko jest zintegrowane z zamkiem więc jeżeli już to jego trzeba by było wymienić bądz spróbować naprawić/przeczyścić.

Witam akumulatora nie jest napewno, centralny potrzebuje tylko mały impuls prądu.
czy problem dotyczy tylko jednych drzwi czy drugich też?
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

05 Lip 2018, 22:01

Tylko jednych od strony kierowcy i tylko w lecie przy wyższych temperaturach z tego co zauważyłem. W zeszłym roku miałem to samo. Przyszła jesień i problem zniknął a teraz znów powrócił.
Elgi
Obserwowany

05 Lip 2018, 23:38

No to trzeba ten zamek sprawdzić, możesz tez spróbować docisnąć drzwi podczas zamykania zobaczyć czy jest jakaś reakcja
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

20 Lip 2018, 11:25

Wygląda to tak jak by przy wyższych temperaturach cos się zacierało z powodu być może rozszerzania przez mocno rozgrzane elementy.

Spróbuj tak jak pisze @Kao lub zobacz czy na otwartych drzwiach zadziała zamykanie i otwieranie bez problemu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy japoński samochód z obręczami z lekkich stopów – 1967 rok Pierwszy japoński samochód z obręczami z lekkich stopów – 1967 rok
    Popularne alufelgi znano już w latach 20. XX wieku. Bezdyskusyjnie palmę pierwszeństwa dzierży tu Bugatti Type 35 z 1924 roku. Później stosowali je sporadycznie jako opcję różni producenci, np. Cadillac w modelu ...
    [D] Audi A4 B6 1,8T / Renault Laguna II 2,0T / Saab 9-3 2,0t [D] Audi A4 B6 1,8T / Renault Laguna II 2,0T / Saab 9-3 2,0t
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu D - turbodoładowane silniki benzynowe do 2l - napęd na przednie koła - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B6 1,8T - 163KM - Renault ...

•