Charakterystyczna stylistyka i funkcjonalność Lexusa GS F

16 Sty 2015, 16:36

Model GS F wyróżnia powiększona i silniej zaakcentowana wersja charakterystycznej dla Lexusa osłony chłodnicy o klepsydrowym zarysie i specjalnym – zarezerwowanym wyłącznie dla linii F – wzorze siatki, oraz płynnie wkomponowane w przedni zderzak duże wloty powietrza. Wąskie, skośnie ustawione przednie reflektory, z układającymi się na kształt litery L światłami dziennymi dopełniają eleganckiej, a równocześnie sportowej prezencji. GS F jest wyraźnie niżej osadzony i szerszy od pozostałych modeli serii GS, co dodaje mu agresywności i wraz z wylotami powietrza w przednim błotniku oraz sportowymi, 19-calowymi kołami z lekkiego stopu czyni go natychmiast rozpoznawalnym przedstawicielem linii F. Tył nakreśla subtelny spojler z włókna węglowego i trapezoidalnie ustawione, cztery chromowane końcówki rur wydechowych, które wyraźnie sugerują, że ten samochód jest przeznaczony do naprawdę ostrej jazdy.

Charakterystyczna stylistyka i funkcjonalność Lexusa GS F

Nadwozie GS F skrywa wytrawnie wysmakowaną kabinę. Jej elegancka forma jest podporządkowana funkcjonalności, czego przejawem jest rozmieszczenie wszystkich przełączników w taki sposób, aby kierowca mógł z łatwością do nich sięgać. Zza ekskluzywnej sportowej kierownicy z linii "F" widoczny jest nowy, elektroniczny zestaw wskaźników, którego konfiguracja zmienia się stosownie do preferowanego stylu jazdy, wybieranego spośród czterech możliwości: normalny, ekonomiczny, SPORT S i SPORT S+. Ponadto przednie i tylne siedzenia są specjalnego typu, by zapewniać jadącym skuteczniejsze trzymanie boczne bez ograniczania komfortu.

Mimo sportowej natury, GS F zachowuje poczucie luksusu, dzięki między innymi wykończeniu drzwi, środkowej konsoli i górnej powierzchni deski rozdzielczej wysokiej klasy materiałem Alcantara. Analogowy zegar dodaje szyku i tak już eleganckiej desce rozdzielczej z centralnie umieszczonym ekranem obsługiwanym za pomocą zdalnego sterownika w środkowej konsoli. GS F może być wyposażony w wysokiej klasy 17-głośnikowy zestaw audio, który zadowoli najbardziej wymagających audiofili, a gdy zechcemy wsłuchać się w brzmienie silnika, wystarczy uruchomić funkcję aktywnego sterowania dźwiękiem (Active Sound Control) przełączając układ napędowy na tryb SPORT S lub SPORT S+. Funkcja aktywnego sterowania dźwiękiem działa podobnie jak w modelu RC F, ale dodatkowo wykorzystuje również tylne głośniki do uwypuklenia efektu mocnego brzmienia układu wydechowego, by wszyscy jadący GS F mogli rozkoszować się absolutną pełnią zmysłowych doznań podczas sportowej jazdy.

"Dający radość z jazdy. To charakterystyczna cecha wszystkich naszych samochodów opatrzonych znaczkiem F i przy tworzeniu GS F staraliśmy się to zachować. Jego stylistyka wyraża ideę podporządkowania formy cechom funkcjonalnym. Na przykład osłona chłodnicy została tak zaprojektowana, aby uzyskać lepszą aerodynamikę i sprawniejsze chłodzenie, zaś wyloty powietrza w przednich błotnikach, po raz pierwszy zastosowane w modelu IS F, a następnie w RC F, pojawiły się w GS F ze względu na ich skuteczność. Kierunek stylistyczny, któremu podporządkowane są linie GS F, jest odzwierciedleniem idei nowoczesnego luksusu, będącej dewizą marki Lexus, i moim zdaniem samochód ten doskonale oddaje to przesłanie." stwierdza Yoshiharu Nakajima, naczelny projektant w Lexus Design Division.

POLECAMY Nowy pakiet Lexus Safety System+

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kocham sport motorowy - Pascal Brodnicki
  Dzięki rajdom wyciszyłem się i skupiłem na tym, co naprawdę jest ważne w życiu. Rywalizacja jest wspaniała i daje ludziom mnóstwo pozytywnych emocji. Chyba każdy z nas marzy o tym, by kiedyś stanąć na podium - mówi ...
  Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
  Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

 •  
  • Warto przeczytać