Chce kupić mój pierwszy samochód miejski

16 Mar 2019, 18:35

Witam!
Strasznie się cieszę, że znalazłam takie forum w sieci :D W grudni zdałam prawko i chcę kupić swój pierwszy samochód! Mam nadzieję, że ktoś życzliwy pomoże, bo się na tym kompletnie nie znam :(
Poniżej opis:
Budżet: do 10tys-11tys.
Rejon: Poznań
Użytkowanie: miasto, dojazdy do pracy, wypady za miasto, zakupy
Własne potrzeby: koniecznie 5 drzwiowy, klimatyzacja, kolor najlepiej niebieski, ale zdaję sobie sprawę, że stan techniczny jest ważniejszy- łatwy w utrzymaniu (nie biały i nie czarny!)

Typ auta miejski, zgrabne
Wizualnie oglądałam i wstępnie podobają mi się takie marki:
Citroen C3
Suzuki Swift IV
Może ktoś coś podrzuci,
Byłabym wdzięczna!
R.
reneewa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 13 12 2018

16 Mar 2019, 19:30

W sumie to obojętnie co kupisz, czy to będzie C3, Swift, Fiesta, Corsa, Mazda 2, Polo, 206, Yaris, Jazz, Colt ... najważniejsze, żeby nie miało silnika, który ma nieciekawe opinie i nie było powypadkowe i z przekręconym licznikiem.
A auta sprawdzaj na tym forum:
[link do bez-wypadkowe.net wygasł]
gdzie użytkownicy mają dostęp do różnych baz danych.
tomekdk
 

16 Mar 2019, 19:48

A to nie wiedziałem że kolor nadwozia ma wpływ na koszty utrzymania czyli co? czarny droższy w utrzymaniu? :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Mar 2019, 20:12

mam znajomą której czasami mówię
Kupiłem fajną mazdę
-Odp. A jaki kolor ?

-kupiłem fajną toyotę

-Odp.A jaki kolor ?

To trzeba tez w dzisiejszych trudnych czasach brać pod uwagę: Kolor :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

16 Mar 2019, 23:20

Dziękuję za wpisy :)
Pewnie, że kolor ważny!
A co myślicie o tym: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Przekroczyłabym planowany budżet gdyby był naprawdę warty ceny.
reneewa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 13 12 2018

16 Mar 2019, 23:33

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A ta oferta wydaje sie warta uwagi, no chyba że sprzedawca coś ukrywa.
reneewa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 13 12 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Superb z wyposażeniem Laurin & Klement
    Skoda Superb z najbardziej luksusowym i prestiżowym pakietem wyposażenia - Laurin & Klement, na polskim rynku pojawił się w październiku ubiegłego roku. Teraz pakiet dostępny jest z nowym silnikiem. Do dotychczas oferowanych ...
    Nowy silnik CDTI ECOTEC 1,6 spełnia normy Euro 6
    Wprowadzenie całkowicie nowego czterocylindrowego silnika wysokoprężnego Opla to kolejny etap w procesie odnowy portfolio jednostek napędowych. Silniki CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra, są drugą z kolei rodziną nowych silników ...

17 Mar 2019, 14:42

Swift ładny i warty uwagi.
C3 niby też ok bo od nowości w jednych rękach ale brak klimy i miał już robioną uszczelkę pod głowicą :shock:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Mar 2019, 14:50

A co się dziwisz? w końcu to tylko uszczelka, mógł np. w lecie być nie-sprawny wentyaltor, + jazda w korku i masz uszczelkę do wymiany, mógł pęknąć wąż od wody (tak miała moja siostra w toyocie) i sobie jechała aż zaczęła para lecieć bo płyn zagotowało, za 2-3miesiące uszczelka pod głowicą do wymiany, mogła być chłodnica nieszczelna, bo np. uszkodzona od kamyczka na drodze, przykładów mogę podawać tysiące, a jak zrobione to zrobione, jest nowe i święto więc posłuży troche, bo na-pewno dali głowice do sprawdzenia, może wymienili też uszczelniacze na zaworach itp.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

17 Mar 2019, 14:54

No popatrz ja w byłej Corsie miałem zepsuty wentylator i dużo jeżdziłem po mieście,często w korkach i nie wywaliło mi uszczelki :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Mar 2019, 15:07

to ja idę poodcinam we wszystkich moich samochodach wentylatory skoro niepotrzebne :lol:
a tak na poważnie przegrzewanie silnika raczej dobre nie jest a wręcz jest gorsze niż naturalne zużycie,
to że tobie nie uszkodziło to nie oznacza że następnemu właścicielowi nie pękła po miesiącu od kupna,
pozatym w dzisiejszych delikatnych silnikach/głowicach wszelkie niedomagania układu chłodzenia kończą się bardzo źle.
Stare auta gdziemiały większy zapas materiałowy mogły faktycznie więcej znieść,
pozatym mam starą astrę G i rozgrzać ją dobrze to trzeba się naprawdę o to postarać, przy -10st po 20km nie ma 50 stopni. i ogólnie do 90 raczej jej nie rozgrzejesz chyba że chłodnicę przysłonisz.
W astrze J np. 1.4T 1.6T 90 stopni ma już po 2 km jazdy, niezależnie czy jest zimno czy gorąco
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

23 Mar 2019, 16:36

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A co myślicie o powyższym autku i tym ogłoszeniu?
reneewa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 13 12 2018

23 Mar 2019, 16:56

Można obejrzeć ale z ceną trochę zaszaleli no chyba że stan jest naprawdę perfekt..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012