Chciałbym się czegoś dowiedzieć o chłodnicy oleju w aucie ..

Chciałbym się czegoś dowiedzieć o chłodnicy oleju w aucie ..

15 Gru 2012, 18:44

Witam. Szukałem trochę na forach itd i co nie co znalazłem na ten temat, ale niestety żadnych ważnych informacji, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.
Osobiście mam auto (starą astrę)w turbo dieslu i mam właśnie tą chłodnicę olejową, ale w chwili obecnej nie działa.

Widziałem w internecie zestawy które wkręca się zamiast filtra (na gwint do filtra wkręca się termostat z przewodami montuje chłodnicę, potem do tego termostatu dokręca się gwint i filtr itd.) Niektórzy stosują te chłodnice do benzyny, diesli, które nie są w nie wyposażone.
Chciałbym się dowiedzieć czy taka chłodnica w dieslu/turbodieslu jest rzeczywiście potrzebna, oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą zaślepienie takiej chłodnicy.

Kolejna rzecz jaką chciałbym poznać, to zsynchronizowanie temperatury otwarcia termostatu i czujnika włączenia dmuchawy. Jeżeli zakupię czujnik, który będzie tą dmuchawę uruchamiał przypuśćmy przy 80 stopniach a nie przy 90, to temperatura oleju powinna też być odpowiednio niższa?
gleborq
Początkujący

Auto: szukam :)

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...
    Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku? Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku?
    Drony już wkrótce mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Polsce i na świecie testowane są różne zastosowania dla tych urządzeń. Dzięki nim policja ma szansę stwierdzić, czy uczestnicy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI