Chevrolet CAPTIVA PROBLEM Z ODPALANIEM SAMOCHODU

16 Gru 2018, 20:13

Witam
Samochód Chevrolet CAPTIVA 3.2 benzyna 2008r automat gaz.
Mam problem z odpalaniem samochodu co "jakiś" czas, mianowicie samochód za każdym razem po dłuższym postoju nie ma żadnych problemów z odpalaniem.Przykładowo: po 2 dniach stania na parkingu ODPALAM bez problemu, a po 15minutach stania pod sklepem (w tym dniu już 5 razy go odpalałem!) nie odpali(1.PRZEKRĘCAM KLUCZYK RAZ- GASNĄ KONTROLIK, 2 PEDAŁ HAMULCA WCIŚNIETY, 3 PRZEKRĘCAM DRUGI RAZ I ZERO, ZADNEJ REAKCJI NIC SIĘ NIE DZIEJE), kilka razy po prostu zamknąłem drzwi i wróciłem po kilku godzinach i odpalała za pierwszym razem, innym razem z kolei na zapłonie wciskałem szybko kilkukrotnie pedał hamulca, pomanewrowałem biegami z pozycji P do R i z powrotem do P i odpalał jak gdyby nic.
Wymieniłem czujnik pedału hamulca ale to nie pomogło.
Proszę o jakaś rade
Pozdrawiam
Kondziq
Nowicjusz
 
Posty: 2

16 Gru 2018, 20:19

Podejrzewam tu coś ze skrzynią - jak lewarek skrzyni masz w innym położeniu niż P, to auta nie odpalisz. Nie będzie wogóle kręcił rozrusznik. A skoro po wajhowaniu lewarkiem potem odpala, to jak bym poszedł w tym kierunku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Gru 2018, 20:42

Też tak pomyślałem, tyle że nie za każdy razem manewruje, czasem wystarczy że kilka razy energicznie wcisnę pedał hamulca.
poprzedni właściciel twierdzi że był nie dawno robiony przegląd skrzyni i było wszystko w porządku.
Kondziq
Nowicjusz
 
Posty: 2