Chevrolet Nubira z Szwecji

05 Cze 2017, 12:40

Witam, jak w temacie pisze posiadam Chevrolet Nubira rok 2005 1.6 109KM benzyna. Posiadam samochód od 2 miesięcy i rzekomo posiada światła do jazdy dziennej ( instrukcja tak je opisała) są to pozycyjne, które zapalają się automatycznie po przekręceniu stacyjki ( światła na pozycji 0) i tu moje pytanie czy w Polsce jest dozwolone na nich jeździć ? Dodam jeszcze, że świeci i przód i tył, mimo że światła są wyłączone. Proszę o pomoc nikt nie potrafi mi na to odpowiedzieć. Pozdrawiam
himek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Chevrolet Nubira
Silnik: 1.6 109KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

06 Cze 2017, 06:48

witam ponownie widocznie albo nikt nie wie albo nikt nie chce pomóc więc sobie sam pomogłem znalazłem odpowiedź gdzieś indziej może ktoś będzie miał podobny dylemat więc wrzucam link pozdrawiam http://mb201-124.eu/topic/26566-wszystko-o-swiatlach-homologacje-przepisy-wiedza-w-pigulce/
himek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Chevrolet Nubira
Silnik: 1.6 109KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

10 Wrz 2017, 11:44

himek napisał(a):witam ponownie widocznie albo nikt nie wie albo nikt nie chce pomóc

No może nie do końca, bo nie wszyscy wiedzą, jak się to auto nazywa naprawdę. Tak naprawdę to masz Chewroleta Lacetti. To najpopularniejsza nazwa. Nazwy Chewrolet nubira się praktycznie nie używa. Prędzej znajdziesz nazwę Nubira III.
Wracając do tych świateł - oryginalnie te autka nie mają świateł do jazdy dziennej. Żeby to sprawdzić, należy spojrzeć na oznaczenie reflektora. Wyjaśnienie oznaczeń jest w linku który zapodałeś. Automatyczne światła pozycyjne? U nas nie zabronione żadnym przepisem, ale praktycznie bez sensu. Przeszkadzać chyba nie przeszkadzają. Ale można to przerobić i mieć automatyczne dzienne. Wystarczy dołożyć światła dzienne i znać się elektryce samochodowej. A w tym aucie przeróbka to żaden problem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne