Chevrolet Rezzo 2006, 1.6 - Kontrolka Check, Olej + Pali Olej i Dym...

Chevrolet Rezzo 2006, 1.6 - Kontrolka Check, Olej + Pali Olej i Dym...

27 Cze 2018, 10:10

Witam,

Niedawno kupiłem samochód Chevrolet Rezzo z 2006 roku, silnik Benzyna + Gaz 1.6, przebieg 160 tys.

Samochód kupiłem tani ale stan techniczny i wizualny pozostawia wile do życzenia :)

Wymieniłem olej na 10W40 - Orlenowski, samochód dosyć dużo oleju bierze, jakoś 900 ml na 1000 km + dodatkowo dymi z korka. Po pewnym czasie zapaliła się kontrolka Check ale po podłączeniu komputer nic nie wykazał, wczoraj zaczęła się zapalać i gasnąć kontrola oleju, czasem się pali dłużej, na chwilę gaśnie i znów się zapala albo nie może się zdecydować czy się zapalić czy nie (tak lekko mruga).

Temperatura silnika wewnątrz po 2 godzinach jazdy na autostradzie to ok 108*C, kontrolka temperatury na desce rozdzielczej jest OK. Jak odkręcam korek to trochę dymi z silnika, czasem też z rury wydechowej (taki biały dymek).

Dodam że kontroluje stan oleju i dolewam na bieżąco (10W40 Orlenowski po 19,99 zł za litr). Może to kwestia zbyt wysokiej temperatury oleju? Może olej jest kiepski? A może trzeba by silnik przepłukać, bo nie wygląda zbyt pięknie...

Proszę o pomoc jak ktoś coś wie ponieważ nie chce gdzieś stanąć na Autostradzie :)
krzys7
Początkujący

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 06 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Kia Carens
Silnik: 2.0 144KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

Re: Chevrolet Rezzo 2006, 1.6 - Kontrolka Check, Olej + Pali Olej i Dym...

27 Cze 2018, 11:43

Dodam że pali się czerwona kontrolka oleju. Pomarańczowa Check. Umówiony jestem do mechanika na przyszły czwartek, chyba wymienię olej na jakiś lepszy...
krzys7
Początkujący

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 06 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Kia Carens
Silnik: 2.0 144KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5 GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...

•