Chodzi na benzynie a na gazie nie chce.

Chodzi na benzynie a na gazie nie chce.

12 Lut 2009, 18:37

Mam problem mam golfa 3 w gazie i auto chodzi mi na benzynie a jak przerzuce na gaz to mi nie chce chodzic. Pomóżcie.
krzys23
Nowicjusz

Re: Chodzi na benzynie a na gazie nie chce.

12 Lut 2009, 19:37

Prosta sprawa. Sprawdź styki na zaworach gazowych i wejście do mixera (czy nie pękło).
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

12 Lut 2009, 19:50

A co to jest ten mixer i gdzie to sie znajduje??
krzys23
Nowicjusz

12 Lut 2009, 21:27

Dzieje sie tak w każdej temperaturze silnika? Kiedy ostatnio zaglądałeś do parownika? zbiera się w nim ogromny syf od gazu jaki teraz oferują i zapycha nawet do tego stopnia, że nie przełącza sie na gaz. Ja miałem taki problem, różnie mi mówiono co mam wymienić, co mechanik to inna teza. POjechałem do ostatniego i okazało sie jasne. Nie musiał zaglądać. Tyle było jakiejś smoły że masakra.......wyczyscił mi parownik, wymienił membrany, odrestaurował i zaoszczędziłem u pana 300zł minimum z tym co proponowano mi zrobic i za jaką cenę.
premier00
Początkujący

12 Lut 2009, 21:31

mixer to inaczej zwężka gdzie gaz miesza się z powietrzem. Jeśl to golf na jednopunktowy to na wtrysku masz zamontowany mixer z cienkim wejściem przykręcanym na 2 śrubki. Niestety to wejście często peka.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi S8 Audi S8 "Samochodem roku 2013" na Ukrainie
    Audi S8 zdobyło prestiżowe wyróżnienie na Ukrainie. W klasie luksusowych limuzyn przyznano mu tytuł "Samochodu roku 2013". Werdykt podjęło jury składające się z ekspertów w dziedzinie motoryzacji i osób ...
    Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar