Chrysler t & c 2009 4.0 czy warto kupić

24 Cze 2020, 22:27

Witam. Przymierzam się do kupienia dużego minivana dla 5 osobowej rodziny. Przez kolejnych kilka lat jestem skazany na foteliki samochodowe. W mojej okolicy są 2 Chryslery t&c z silnikiem 4.0 l z 2008 i 2009 za ok 29k , niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy warto wybrać ta wersje czy najpopularniejszy 3.6 l. Oczywiście planuje założyć instalacje gazową.
Proszę o wypowiedzenie się doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam Marcin.
Marcinsw
Obserwowany
 
Posty: 1

25 Cze 2020, 07:35

Silnik 4.0 jest starszej generacji ma trochę mniejszą moc i pali więcej. Przy tym silniku masz też chyba z tego co pamiętam skrzynię w automacie pięciobiegową, a przy 3.6 masz 6 przełożeń. Samochody z tym drugim silnikiem są bardziej oszczędne. Oba silniki bez większych problemów znoszą LPG. Silnik 4.0 był montowany najczęściej w Chrysler Pacifica więc możesz sobie poczytać o tym jak one znoszą LPG ale ogólnie nie jest źle tyle że apetyt na paliwo spory.

Co do samego samochodu uważam że to bardzo fajne auto za rozsądną cenę i tu szukałbym modelu w jak najlepszym stanie a na drugim miejscu postawił silnik. Choć sam jak miałbym wybierać chyba wolałbym wersję 3.6.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 1914
Zdjęcia: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator porównania rozmiarów opon
    Jak sprawdzić czy rozmiar zamiennika opony względem oryginalnego rozmiaru będzie prawidłowo dobrany? W tym przypadku należy porównać średnicę zewnętrzną opony wzorcowej z oponą sugerowaną jako zamiennik. Jest zasada ...
    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...

  •