Ciągnieńcie lawety Fiatem Multipli na Kat.B

Ciągnieńcie lawety Fiatem Multipli na Kat.B

02 Wrz 2010, 20:34

Witam mam pytanko bo wiele o tym czytałem bo zamierzam zakupić lawete żeby móc ciągnoć na niej małe auta typu seicento,cinquecento,peuegot 106 itp.Jako holownik ma służyć Fiat Multipla 1.6 16v DMC pojazdu 1870kg.Mam pytanie bo niektórzy piszą że mogę ciągnoć lawetę której DMC nie przekracza 1670kg i żeby zestaw nie przekraczał 3,5 tony.Dodam iż będę to ciągnął na kategorię B i laweta będzie miała 2 osie.I pojawia się pytanie czy mogę taki zestaw ciągnąć na kat B(do 3,5tony).Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
magdel
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: Ciągnieńcie lawety Fiatem Multipli na Kat.B

02 Wrz 2010, 20:37

nie,
ponieważ na kategorię B możesz ciągać jedynie przyczepki lekkie, poniżej 750kg, ale tylko pod warunkiem że masa zestawu nie przekroczy 3,5T,

do wszystkiego więcej potrzebujesz B+E
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

05 Wrz 2010, 11:08

pocieszny napisał(a):nie,
ponieważ na kategorię B możesz ciągać jedynie przyczepki lekkie, poniżej 750kg, ale tylko pod warunkiem że masa zestawu nie przekroczy 3,5T,

do wszystkiego więcej potrzebujesz B+E

... nieprawda - poczytaj dokładnie uprawnienia na kat B ... np. w Wikipedii ...
3.kategoria B:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
2. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1, z przyczepą inną niż lekka o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
3. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1 z przyczepą lekką,
4. mikrobusem, jeżeli posiada do 9 miejsc siedzących,
5. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

... czyli - magdel może ciągnąć przyczepkę o DMC 1630 kg (masa przyczepki + masa seicento) - masa zestawu nie przekracza 3,5 T ... chyba seicento + laweta nie przekroczy limitu ...
... można także jeździć zestawem o DMC 4,25 T = auto o DMC 3,5T +przyczepka lekka 750kg ... pozdro ...
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Wrz 2010, 16:18

dopóki nie porozmawia z kolegami z ITD to może nawet 3,5 tonową :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną i skrzynią 7G-Tronic Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną i skrzynią 7G-Tronic
    Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną, wyposażony w 4-cylindrowy, 3-litrowy silnik Diesla o mocy 140 kW (190 KM) i 7-biegową automatyczną skrzynię 7G-Tronic. Rozstaw osi samochodu to 4325 mm, masa własna – 2736 ...
    Dobry wzrok to podstawa naszego bezpieczeństwa na drodze! Dobry wzrok to podstawa naszego bezpieczeństwa na drodze!
    Dobry wzrok ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy. Ważne jest nie tylko to, gdzie patrzymy, ale także jak widzimy. Stąd niesłychanie istotne jest dbanie o nasze oczy. Parametry układu wzrokowego, istotne dla ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI
      Jaguar