Ciekawe auto 15- 18 000 tys.

Ciekawe auto 15- 18 000 tys.

09 Lut 2017, 21:07

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !

Moi drodzy, wreszcze nadszedł czas na zmianę mojego dotychczasowego auta.
Tu jak zwykle, pojawia się zagwostka, co zakupić za określoną kwotę. Mam do dyspozycji maksymalnie 18 tys. i w tej kwocie chciałbym auto z instalacją LPG lub bez i założyć ją na własną rękę. Czego wymagam od auta?- aby posiadało klimatyzację, było wygodniejsze od mojego dotychczasowego samochodu oraz bardzo ważne- było przystępne cenowo w eksploatacji. Z racji instalacji i wożenia koła zapasowego musi posiadać większy bagażnik.
Mój dotychczasowy samochód (golf 4 LPG) przyzwyczaił mnie do oszczędności w kwestii inwestycji w naprawy, dlatego zdaję sobie sprawę, że ostatni warunek będzie ciężki do spełnienia.

Jakie samochody wziąłem pod lupę:
Segment C
1) Astra H- Przy wyborze kierowałem się kosztami utrzymania. W grę wchodzi tylko wersja kombi. Najwięcej ogłoszeń jest z silnikami 1.6 które chyba nie bardzo lubią gaz i ten silnik wydaje mi się zamały do gabarytów tego auta. Astr z silnikiem 1.8 czyli optymalnym pod gaz i osiągi jest strasznie mało.
2) Volvo V50/S40- jeden z faworytów. Problem może być znalezienie egzemplarza z motorem 2.4 w tej kwocie. Altrnatywa, to 2.0
Segment D
3) Mazda 6 (silnik 2.0)- tylko wersja kombi. To auto jest dla mnie świetnym wyborem, ale obawiam się, że brak garażu odbije się dużą korozją po kilku latach.
4) BMW E46 (wszystkie silniki od 2.0 w zwyż)- od zawsze podobała mi się, ale tylko w wersji kombi. Przy tym samochodzie obawiam się kosztów eksploatacji oraz tego, że w tym budżecie można naciąć się na skarbonkę. Rozmawiałem ostatnio z gościem, który sciąga bemy z zagranicy od ponad 10 lat- pasjonat marki i radził mi, żeby uzbierać minimum 22tys. ponoć te auta zaczynają się kończyć za zachodnią granicą i ciężko o dobrą sztukę.
5) Kia Magentis (silnik: 2.0, 2.4)- II 2005- 2010 (wersja przed liftem)
6) Hyundai Sonata (silnik: 2.0 i 2.4)- IV generacja 2005- 2009
Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku powyższym dwóm modelom z racji stosunku jakości do ceny. Nie znalazłem natomiast za dużo informacji na co zwracać uwagę przy zakupie, który silnik jest polecany i czy auta mają jakieś wady wrodzone. Problemem jest również mały rynek wtórny.
Segment E na deser
7) Chrysler 300M- całkowicie przypadkiem natrafiłem na kontakt do osoby, która zajmuje sie sprzedążą aut amerykańskich. Do tej pory nie interesowałem się tym modelem, ale przeszperałem internet i okazało się, że to bardzo komfortowe auto, bezawaryjne i w miarę porównywalne w utrzymaniu do Vectry, czy Mondeo.
Link do www oferującego: http://autapremium.com/produkt/chrysler ... m-automat/

Będę wdzięczny za wszystkie rady i wskazówki !!
smash
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-1988
Auto: vw golf
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Projekt nadwozia BMW i3 Concept Coupe Projekt nadwozia BMW i3 Concept Coupe
    Architektura LifeDrive – nowy wygląd i kolorystyka nadwozia. Za sprawą języka stylistycznego opracowanego specjalnie na potrzeby modeli BMW i powstał projekt karoserii koncepcyjnego nadwozia coupe, która sygnalizuje ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30, drift, bok, 3
      Alufelgi Audi TT RS
      Honda Accord - tuning
      Summer Cars Party 2009