Ciekawe auto za 30-35 tys.

28 Cze 2021, 15:42

Witam!
Potrzebuję porady dotyczącej zakupu auta, w zasadzie pierwszego. Co do zasady samochód będzie pokonywał trasy rzędu 50-200 km, więc zainteresowany jestem silnikiem diesla, dynamiczny, z rozsądnym spalaniem i niską awaryjnością.
Zazwyczaj jeżdżę sam, jednakże nie chciałbym, żeby samochód był ciasny i niewygodny. Najchętniej hatchback, ale również sedan, liftback, może nawet niewielki SUV są w moim kręgu zainteresowań. Ważne jest dla mnie również, żeby samochód wewnątrz nie składał się z samych twardych plastików, minimum komfortu należy się każdemu. :D W chwili obecnej nie mam upatrzonego konkretnego modelu, a także marki. Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Faziizaf, 28 Cze 2021, 15:53, edytowano w sumie 1 raz
Faziizaf
Nowicjusz

28 Cze 2021, 15:50

Nissan Qashqai może ...coś z dci
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

28 Cze 2021, 20:30

Dodam może, że zwróciłem uwagę na takie egzemplarze:
[link do Otomoto wygasł]

[link do Otomoto wygasł]

[link do Otomoto wygasł]
Faziizaf
Nowicjusz

28 Cze 2021, 21:22

a3, astra, rzeczywiście "ciekawe" auta
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km

28 Cze 2021, 21:27

Dlatego pytam o poradę, nie znam się na tym więc chciałem się czegoś dowiedzieć. Mimo wszystko dziękuję za chęć pomocy.
Faziizaf
Nowicjusz

28 Cze 2021, 21:33

Kup sobie za taką kasę ar giulietta, będzie technicznie spoko a znacznie ciekawsze od tego co wrzucasz
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bądź sprytny, wybierz zasilanie gazem - silnik TCe 100 LPG
    A gdybyśmy uznali, że nie ma lepszego paliwa do napędzania pojazdów niż właśnie LPG? Trzeba przyznać, że łączy ono w sobie liczne, często nieznane zalety: jest ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne. W dobie stałego ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• 28 Cze 2021, 21:36

Alfa Romeo Giulietta 2.0 jtd 140/170km
    quel
    Zaawansowany

Auto: Fiat Bravo
    Silnik: 1.9 M-jet
    Rok produkcji: 2008

28 Cze 2021, 22:48

C5 to z miejsca odpuść, ani w tym komfortu ani oszczędności, koszta na poziomie bmw 5 a do niego mu daleko pod każdym względem. Mała dygresja, wczoraj na grupce pojawił się post ''panowie potrzebuje tylny zderzak pod kolor'' padły ceny ok 2 tyś :naughty: i sobię myślę nie no jaja sobie pewnie robią ale patrzę allegrosze i zonk faktycznie ceny zderzaków do tego to jakiś kosmos.
    Asterka fajnie się prezentuje ogólnie ale ten silnik potrafi być kapryśny, ogólnie jest łatwy w obsłudze ale wielu mechaników nie potrafi go dobrze zdiagnozować ( a nawet czasami się nie da) i wymienia się części które nie są tanie na pałę.
    W a3 to bardzo fajny silniczek, trwały i ekonomiczny a w dodatku nie boi się cipków blisko 200 koni.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 95
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: e36, M3, C5 x7

28 Cze 2021, 22:56

Dziękuję! Gdybyś Ty miał taki budżet i takie potrzeby, to w jakie auto być celował?
    Faziizaf
    Nowicjusz

28 Cze 2021, 23:06

Nie wiem sam :?
    Może ford kuga z 2.0 TDCI?
    Hyundai ix35 peugeot 3008 jakby coś się trafiło z niskim przebiegiem
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

28 Cze 2021, 23:09

Nie mam pojęcia co jest ciekawego w astrze albo a3, bo nikt się nawet za tym nie oglądnie, no chyba, że będzie dziura w wydechu. Widocznie kwestia gustu.
    quel
    Zaawansowany

28 Cze 2021, 23:13

Posłuchaj, jednemu się podoba to drugiemu tamto, mi np gulietta w ogóle się nie podoba a Ty się podniecasz i jeszcze na siłę chcesz komuś to wcisnąć bo Ci się podoba a nie bo jest rozsądna
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

28 Cze 2021, 23:15

Gdzie napisałem, że mi się podoba? Z alf tylko 159 i giulia. A to jest wątek z ciekawymi autami, więc proszę.

Nie spamuj
    quel
    Zaawansowany

28 Cze 2021, 23:31

To, że auto ma być "ciekawe" to może niefortunne sformułowanie, każde jest na swój sposób ciekawe, tym bardziej dla mnie, skoro ma być pierwsze.
    Faziizaf
    Nowicjusz

29 Cze 2021, 15:25

czyli nie ma sensu pytać bo dla mnie ciekawe auto nie będzie ciekawe dla ciebie, bo każdy ma inny gust, więc nie ma sensu pytać :mrgreen:
    andrewb25
    Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie