Ciekawy samochód do 15 tys dla 24 latka

24 Cze 2018, 03:34

Witajcie moi mili, przychodzę do was z zapytaniem co byście mi polecili. Mam 24 lata, i być może to będzie ostatnie auto które nie musi mieć 4 drzwi i wielkiego kufra na wózek, pampersy i co tam jeszcze potrzeba. Do sedna sprawy przechodząc:
- auto do około 15 tyś (mam 20 razem ale zagazować trzeba, rozrząd itp)
- czym lepsze przyspieszenie tym lepiej, 9s to już minimum ostateczne
- tani serwis
- najstarsze jakie może być to 2003 ale musi być cud miód orzeszki raczej celuje w 2005-7
- tylko benzyna bo robię często krótkie odcinki i diesel umrze śmiercią przedwczesną
- segment g lub coupe segmentu c

A teraz moje przykłady:
- Hyundai Coupe (Tiburon) 2.0 albo 2.7(ale nie wiem jakie będą koszta eksploatacji takiego silnika) 2005-2007
- Toyota Celica VII (troszkę stare i bardzo ciężko znaleźć silnik 190km, a jak już jest to kosmiczna cena)

Wszelkie auta typu BMW E46 coupe, audi a3 1.8t itp. nie wchodzą w grę bo jedyne co jest w nich pociągające to dźwignia ręcznego wg. mnie.
To ma być małe, szybkie i przyciągające uwagę.
Kłaku
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 10 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

24 Cze 2018, 09:06

Chcesz szybkie auto, co najmniej 2005, mniej niż 9 do setki, do tego ma być coupe, które mocno trzymają cenę, ma być tani w serwisowaniu i kosztować do 15 tys. Stary, nie ma takich aut. A na pewno nie w dobrym stanie i nie będącego przystankami.

Hjundaja kupisz, na pewno nie 2005 i raczej z 2.0 (bo 2.7 to pojedyncze sztuki a z taką kasą jazda po całym kraju to głupota).
Celica ok, ale jak sam wiesz na pewno nie 2005. BTW auto i tak wygląda bardzo świeżo więc to, że jest stary nie ma większego znaczenia. Silnik 192 praktycznie nieosiągalny (zresztą ma swoje wady). Ten sam motor byl w corolli ts, to już powinieneś znaleźć.

To, co możesz kupić i względnie spełnia wymagania (oprócz rocznika), linki totalnie przykładowe
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

ew. jak dorzucisz troszkę to
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Cze 2018, 09:19

Chcesz szybkie auto, co najmniej 2005, mniej niż 9 do setki, do tego ma być coupe, które mocno trzymają cenę, ma być tani w serwisowaniu i kosztować do 15 tys. Stary, nie ma takich aut.

Dokładnie potwierdzam nie ma takiego samochodu
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

24 Cze 2018, 09:36

Nie przesadzajmy, 2.0 Hyundai ma 9s i za 15k na luzie można złapać po pierwszym lifcie, Volvo do mnie nie przemawia bo wszystkie jakoś wyglądają podobnie, astra to był mój pierwszy typ ale po dokładniejszym zgłębieniu tematu dowiedziałem się, że mogą sobie zbić piątkę ze starymi Civic'ami bo 2.0 let łyka olej jak pelikan. Astra h też była brana pod uwagę w wersji TT ale z 1.8 bo na 2.0 mnie nie stać, ale za ciężka krowa na taki silnik i wnętrze mnie odrzuca, no nie dla mnie. Co do trzymania się sztywno ceny to można ją lekko nagiąć o 1.500-2000, gdzie już można się rozglądać i poszukiwać jakiegoś desperata który chce się pozbyć Hyundaia gk f/l 2. Tak czy inaczej nie dam 15k za 20 letniego klamota bo nie po to chcę moją a4 B5 pożenić jakiemuś młodemu gniewnemu który wróci z truskawek z Holandii :)
A Celica w tych pieniądzach też poliftingowa już podejdzie, jazda po kraju mi nie przeszkadza, lubię podróżować :D
Kłaku
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 10 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

24 Cze 2018, 09:41

Kłaku napisał(a): jazda po kraju mi nie przeszkadza, lubię podróżować :D


Tylko od takich podróży budżet szybko sie kurczy
I żeby nie okazało się, że kupisz jakiegoś trupa tylko dlatego, że będzie Ci szkoda tych 600km jazdy w jedną stronę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Cze 2018, 09:49

Pewnie masz rację, nie pali mi się, najwcześniej i tak dopiero we wrześniu będę brał jak mi się sytuacja finansowa ustabilizuje. Narazie to jest namyslanie się i sprawdzanie rynku, a napisałem bo się zastanawiam czy ktoś może jeszcze coś ciekawego wymyślić, od półtora miesiąca rozglądam się za przyszłym nabytkiem a Hyundai znalazł się na tej liście tydzień temu i jest faworytem jak narazie. Nie zależy mi aż tak na mocy tylko na tym żeby to jakkolwiek jechało, po przesiadce z 1.6 w A4 to i Seicento 1.1 miało by buta :p Przede wszystkim ma być ładne, w miarę świeże i nadawać się pod LPG bo zaczynam traumy dostawać jak muszę na CPN jechać, a nie będę wkładał instalacji za 3k do auta wartego 4k
Kłaku
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 10 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Alpine A110
    Przez kilka ostatnich lat słyszało się tylko o znikaniu kolejnych marek. W końcu mamy jakąś reaktywację. Francuski Alpine (nie, nie producent car audio) przedstawił model A110 nawiązujący do protoplasty. Technicznie - 1,8 ...
    Lexus IS 430
    Wyjątkowym samochodem Lexusa był również IS 430, opracowany na targi SEMA w 2003 roku. Choć auto na pierwszy rzut oka przypominało po prostu nieco stuningowanego sedana IS, zmiany były znacznie istotniejsze. Pod maską ...