Ciekawy samochód do max. 15 tyś zł.

25 Sie 2015, 03:27

Witam, od niespełna dwóch tygodni poszukuję samochodu, który by mi odpowiadał. Jednakże nie mogę się zdecydować na żaden konkretny model, dlatego więc proszę Szanownych Forumowiczów o podesłanie kilku propozycji aut za maksymalną kwotę piętnastu tysięcy złotych. Najistotniejszym kryterium jest wygoda oraz bezawaryjność, nie chcę jeździć przysłowiową ''puszką na kołach''. Interesują mnie wszystkie typy nadwozia za wyjątkiem kombi i van. Samochód służy mi głównie na dojazdy do szkoły (80 km dziennie) oraz dłuższe wyjazdy w weekendy (ok. 400-500 km). Zatem rocznie wychodzi mi gdzieś 20 tysięcy km przebiegu, większość w trasie, bowiem mieszkam w mniejszej miejscowości. Myślę nad dieslem oraz większą benzyną wyposażoną w instalację gazową. Wolałbym jednak żeby kupiony samochód jej nie posiadał, a ''problem'' założenia instalacji przypadł na mnie. Wówczas musiałbym kupić tańszy pojazd, aby zostało te 2-3 tysiące na zainstalowanie LPG. Z wyposażenia jeszcze to wiadomo klimatyzacja, podgrzewane fotele (wystarczą przednie) i oczywiście podstawowe ABS itp. Rocznikowo myślę, że pojazd powinien już być chyba młodszy jak 2001r. :?: Niemniej jednak rozpatrzę również starsze samochody w fajnym stanie. Na koniec chciałbym dodać, że mieszkam w woj. Dolnośląskim. Jestem skłonny pojechać w daleki wyjazd po auto, jeżeli będzie ono z pewnego źródła i w fajnym stanie. Wiem, że za tą cenę ciężko coś znaleźć, ale czekam na jakieś propozycje. Z góry dziękuje! Pozdrawiam!

Aha, na koniec chciałbym dodać, że mam dopiero 18 lat i nie chciałbym propozycji typu Daewoo Lanos, czyli typowy ''dziadkowóz'' :P I może tak od dupy strony, ale jestem nowy na forum i witam serdecznie wszystkich! :piwo:

PS: Fajnie by było jakby trafiło się coś z komputerem pokładowym. :wink:
kierownikbebe
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 02 2015
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam

25 Sie 2015, 10:25

Po pierwsze brawo za sensownie napisany temat. Takim użytkownikom aż chce się pomagać :ok:
Teraz co do tematu.
Diesel nadaje się na trochę dłuższe trasy bo na krótkich dystansach szybciej się zużywa (nowoczesne diesle) a w tym budżecie już w większości takie.
Jeśli cenisz sobie wygodę można iść w kierunku segmentu D, chociaż C też się nada byleby nie schodzić niżej do mieszczuchów :wink:
Rocznikiem się nie jeździ więc tym nie przejmuj się bo np. możesz dostać świetne BMW e46 z benzyną 2.5 poniżej roku 01 :wink: Tak samo Lexus tylko tu benzyna 2.0 :wink: To takie dwie propozycje które łączą trochę sportu i wygody. Poza tym są trwałe i fajnie wyglądają :) Oczywiście utrzymanie trochę droższe niż przysłowiowego Golfa.
Lanosa nikt Ci nie zaproponuje w tym budżecie bo byś mógł kupić 3 na full wypasie. :mrgreen:
LPG jak zauważyłeś lepiej samemu założyć. Przynajmniej wiesz co masz :ok:

PS. Też jestem z Dolnego Śląska więc coś z dobrym zawieszeniem się przyda :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 13:32

Dziękuje za szybką odpowiedź!

Myślę, że chyba na ten przebieg to jednak będzie lepsza benzyna + gaz, bowiem poprzeglądałem trochę tematy i raczej odradzany jest diesel.
W moim rejonie nie ma aż takiej tragedii jeśli chodzi o drogi, więc chyba nie muszę się kierować twardością zawieszenia :mrgreen: Znajomy ma Audi A4 B6, cztery lata jeździ i zawieszenie OK. A tam ponoć szybko lecą.
BMW i Lexus, które podałeś to samochody na które już od jakiegoś czasu spoglądam od czasu do czasu i jestem do nich bardzo przekonany. :ok:
Tylko jak to jest z BMW E46, ostatnio takiego oglądałem ''na żywo'' i cały przedni lewy błotnik zjedzony przez ''rudą''. Ciężko też chyba znaleźć ciekawy egzemplarz na giełdzie polskiej, a z takim dużym silnikiem nie opłaca się ściągać z Niemiec.
Co do Lexusa (chyba chodzi o IS200), bardzo fajne auto, ale tutaj chyba też problem z rdzą, a co ważniejsze czy te silniki w ogóle nadają się do gazu? Nie chcę wydawać na instalację 5 tysięcy złotych, a na benzynie w tej chwili nie opłaca się jeździć.

Ponadto chciałbym również dowiedzieć się jakie macie zdanie o następujących samochodach. Jeśli ktoś będzie miał czas jakieś 2-3 zdania :idea:
-Audi A6 C5;
-Opel Vectra C;
-Opel Astra III;
-VW GOLF V (wydaję mi się, że nie oferuje on silników 'godnych polecenia' :? );
-Audi A3 8l;
-Alfa Romeo 147;
-Saab 9-3;
-Volvo S60;
-Jaguar X-Type.

Nie są to samochody, które muszę kupić i bezwzględnie nic innego. Po prostu mi się spodobały i tyle, nie wiem nawet jaki silnik póki co, ale mam nadzieję, że mnie ktoś oświeci. :yes:
Dlatego jestem otwarty również na inne propozycje, szczególnie może jakieś samochody z Azji? Nie wiem jaki model dostać w tej cenie, więc fajnie byłoby zobaczyć jakieś propozycje.

PS: Chciałbym jeszcze dodać, że gdyby ciężko było znaleźć w Polsce jakiś samochód z silnikiem do 2000cm3 to jestem w stanie udać się do Niemiec po zakup. Chodzi mi głównie o jakieś rzadkie silniki. Wiadomo, że wtedy musiałbym doliczyć z jakieś 4 tysiące na zakup, ale czego się nie robi dla samochodu :P

Pozdrawiam! :ok:
kierownikbebe
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 02 2015
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam

25 Sie 2015, 13:54

kierownikbebe napisał(a):Co do Lexusa (chyba chodzi o IS200), bardzo fajne auto, ale tutaj chyba też problem z rdzą, a co ważniejsze czy te silniki w ogóle nadają się do gazu? Nie chcę wydawać na instalację 5 tysięcy złotych, a na benzynie w tej chwili nie opłaca się jeździć.

Ja mam bez rdzy 15letni ale konserwacji profilaktycznie nie zaszkodzi zrobić - najszybciej pojawia się na rantach tylnych nadkoli ale Audi A4 B6 też tam rdzewieje co może dziwić słysząc o blachach tej marki :?
Silniki bardzo dobrze jeżdżą na LPG
Koszt instalki to 3500-4000zł u dobrego gazownika dobrej marki bez oszczędzania
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Sie 2015, 14:03

O Lexusie i e46 najlepiej niech wypowie się dzida bo porównywał w wielu kwestiach te auta m.in. koszty części :)
kierownikbebe napisał(a):-Audi A6 C5;
-Opel Vectra C;
-Opel Astra III;
-VW GOLF V (wydaję mi się, że nie oferuje on silników 'godnych polecenia' );
-Audi A3 8l;
-Alfa Romeo 147;
-Saab 9-3;
-Volvo S60;
-Jaguar X-Type.

Audi ma problem z zawieszeniem tj. a4 b6 kolegi więc trzeba być czujnym. Poza tym nie ma co się oszukiwać ale nie jest tanie w utrzymaniu, mimo że to Audi. :/ Do tego dochodzi problem silników bo taką budę ciężko pociągnąć więc musi być 1.8T lub większe pojemności które często niemało palą a instalacja będzie droższa. :/
Vectra C za 15k kupisz tylko 1.8 122KM, nie wiem czy Ci to wystarczy. Silnik dobry pod LPG. Środek niekoniecznie może się podobać. Za to auto proste i tanie w utrzymaniu. Fajny jest 2.0T ale to nie ten budżet.
Astra III za 15k kupisz ten sam silnik co w Vectrze, będzie lepiej jechał. Reszta to samo z tym że Astra mniej komfortowa
Golf V tak jak zauważyłeś
A3 8l to wyłącznie 1.8T w tym budżecie szukaj. Auto trwałe, zwinne, tanie w utrzymaniu i trwałe.
Alfa + laweta będzie okej :mrgreen: Auto "fajne" czyt. świetne na weekendy, nietuzinkowe ale niekoniecznie trwałe. :/
Saab 9-3 spoko, tylko tu masz taki minimalny budżet raczej. :/ Szukaj 1.8T
Dwie ostatnie propozycje nie będą tanie w utrzymaniu, Volvo będzie z kolosalnymi przebiegami a X-Type głownie z awaryjnym TDCI. :/
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 15:34

Myślisz, że zakup Lexusa i założenie instalacji wyniosłoby mnie więcej niż 15000 zł? Przejrzałem szybko aukcje i widzę, że trochę się cenią. Bardzo fajny samochód, ale chyba będę musiał sobie odpuścić. :cry:

Myślę, że najlepszymi propozycjami w tym przedziale cenowym są dwa warianty spod znaku opla, tj. vectra i astra z silnikiem 1.8 122km.

Zastanawiam się jeszcze nad Audi A3 1.8t, ale czy koszt instalacji gazu będzie taki sam jak dla A6?

Dzięki za rzeczowe opisanie wszystkich moich propozycji. Dobra robota :ok: Teraz wiem za czym mniej więcej mogę się rozglądać, żeby nie kupić składaka z pięciu. :P

Aha, no i jest jeszcze E46, chociaż nie wiem czy trafi się w tej cenie jakiś fajny egzemplarz. :no: Jaki silnik byłby wówczas najlepszy do gazu. Ten 2.5 byłby ok? Ciężko go chyba dorwać na aukcjach. :?:

Wielkie dzięki za zaangażowanie! :ok:
kierownikbebe
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 02 2015
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 5.0 V8 2UR-GSE - Lexus
    Silniki samochodów luksusowej japońskiej marki słyną z doskonałej kultury pracy, niezawodności i znakomitych osiągów. Jednak prawdziwą dumą Lexusa jest 2UR-GSE – pięciolitrowy, wolnossący silnik V8, napędzający ...

25 Sie 2015, 16:07

co do e46 lepiej niech powiedzą kirin88 lub JiGsaw.
Ja porównywałem tyko wady, zalety i koszta :D

kierownikbebe napisał(a):Myślisz, że zakup Lexusa i założenie instalacji wyniosłoby mnie więcej niż 15000 zł? Przejrzałem szybko aukcje i widzę, że trochę się cenią. Bardzo fajny samochód, ale chyba będę musiał sobie odpuścić. :cry:

niestety ale dobre sztuki chodzą po 15k, więc na LPG nie starczy
jednak jeden z forumowiczów lexusforum kupił za 12500 także czasem się coś trafi ale i tak za mało z pakietem startowym będzie 15k

Ogólnie kosztowo IS 200 to jest to samo co BMW e46 320i jeśli chodzi o spalanie i naprawy (w lexusie je robimy rzadziej ale czasem drożej) Jednak typowe rzeczy eksploatacyjne, czyli hamulce amory itp na markowych zamiennikach kosztuję podobnie.
Ostatnio wypaliłem kolejny bak (60l) i spalanie wyszło mi 10,58l (jedna trasa 100km tj. 20% / 80% miasto). Poprzednio to było 11,5l w cyklu miejskim głównie, na krótkich dystansach.

Jeśli chodzi o e46 to lepiej iść w pojemność skoro jest wybór. Jak ma być do 2l ja brałbym Lexusa. Jak 3l to też Lexusa ale są drogie i rzadko spotykane. Pojemności pośrednie zostaje BMW ale mimo, że sporo tego na aukcjach to dobrych ze świecą szukać ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Sie 2015, 17:25

Kontrpropozycją dla Vectry może być Mondeo Mk3 2.5 v6 ale za 15k będzie ciężko znaleźć już z instalką chociaż warto się rozglądać :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 18:24

E46 jest bardzo ciężko znaleźć w dobrym stanie. Co do tego Mondeo to znalazłem dwa takie samochody w bardzo podejrzanych cenach. Stoją niedaleko mnie, mógłbym podjechać.

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Warto w ogóle tracić na nie czas?
kierownikbebe
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 02 2015
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam

25 Sie 2015, 18:30

Nie traciłbym czasu na oglądanie tego. :)
Drugi był na początku za 13k bo obserwowałem go :D
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 18:32

Ten pierwszy Mondeo jakiś wieloodcieniowy.
vincenty
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Toyota Corolla E11
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2015, 18:37

Ok, to trzeba szukać dalej :shock: Ogólnie mało tych Fordów z tymi silnikami, dodatkowo nie pomaga Otomoto, które ciągle się zacina...

A BMW najlepiej z jakim silnikiem? 2.5? Ten silnik z Forda był montowany jeszcze w innych samochodach? Wiem, że mogę to gdzieś znaleźć w necie, ale skoro już jesteś na forum to wolę już fachowo uzyskać informacje. :wink:
kierownikbebe
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 02 2015
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam

25 Sie 2015, 18:43

kierownikbebe napisał(a):A BMW najlepiej z jakim silnikiem? 2.5?

Z jak największym, bo różnica w osiągach niewspółmiernie większa od spalania. Jedak w tej cenie ustrzelisz co najwyżej 323i, czyli 2,5/170KM. Wersja 325i 192KM już jest droższa, bo później weszła do sprzedaży
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Sie 2015, 18:45

W jaguarze był montowany :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Sie 2015, 18:46

W Jaguarze X-Type był.

A Xedosa widziałes?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam