Cieknie paliwo

Cieknie paliwo

02 Gru 2017, 23:10

Witam

Posiadam samochód Opela Astra G, 2003 rok, hatchback 1,8 125KM.

Właśnie wróciłem po 2msc pracy zagranicą, auto ogólnie nie było jeżdżone tylko tzw. "przepalane" przez rodziców. Dlatego od razu zabrałem sie do roboty i wziąłem je na przejażdżkę, zrobiłem koło 100km i odstawiają auto po blok zauważyłem ślady na drodze, okazało się że to paliwo. Spojrzałem pod spód auta i zauważyłem spocony baku i jak z niego kapie.

Bardzo proszę o porady co się dzieje, czy to oznacza ze bak dziurawy czy co? Można takim samochodem podjechać w poniedziałek do mechanika? czy jest to zabronione ze względów bezpieczeństwa.

Macie Państwo może jakieś porady jak sam mogę zdiagnozowac usterkę? Czy po prostu mechanik jest tutaj niezbędny.

Pozdrawiam
Mifol
Nowicjusz

Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Cieknie paliwo

03 Gru 2017, 10:51

a na postoju nie wycieka? Pewnie przewód chlapie po cisnieniem gdy pompa pracuje na tej złączce z filtrem paliwa ktory jest juz totalnie skorodowany. Wg mnie wymienisz ten filtr i zadnej dziury w baku nie ma
Czy brac lawete? Tak, żyjemy w ameryce :mrgreen:
RIDE or DIE
fate
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

Re: Cieknie paliwo

03 Gru 2017, 11:44

Widać że złączka jest połamana wiec komuś się nie udało. prawdopodobnie taką złączkę da się dokupić więc wymienić zlączke i filtr paliwa oczywiście i będzie dobrze
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 530i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Calibra GTC Concept Opel Calibra GTC Concept
    Silnik 2.8, 325 KM. Bardzo podobna jest do Isignii, a ta jak wiadomo była i jest świetna. A wy co myślicie na temat nowej calibry? Jeszcze dodam, że ma kosztować około 200 tysięcy gdzieś to na angielskiej stronie przeczytałem. ...
    Dlaczego trzeba robić okresowe przeglądy klimatyzacji? Dlaczego trzeba robić okresowe przeglądy klimatyzacji?
    Przeglądy okresowe są konieczne do prawidłowego funkcjonowania układu i wykonywać powinno się je co pół roku lub min. raz w roku. Układ klimatyzacyjny jest napełniony określoną ilością czynnika chłodzącego (gazu), ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Jaguar