Ciężki wybór wygodnego auta na PB help me guys

Ciężki wybór wygodnego auta na PB help me guys

16 Lut 2017, 07:51

Witam

Kolejny raz zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze samochodu, już raz pomogliście wybrać samochód do którego nie byłem przekonany a już zrobiłem nim 60k km

Do rzeczy, oto kandydaci:
- Renault Laguna gen 3 2.0 turbo
- Alfa romeo 156 3.2 v6
- Jaguar X-type 3.0 v6 automat 4x4
- Audi A3 P8 3.2 quattro
- Subaru Forester III 2.5t
- Toyota Avensis II 1.8t
- Honda Accord VII 2.4

Wszystkie samochody zasilane PB, zależy mi na komforcie oraz wygłuszeniu, lubie duże prędkości a za hałasem nie przepadam, najmniej interesuje mnie audi ze względu na rozmiar lecz biorę pod uwagę iż 90% jazdy jeździmy we dwoje więc w a3 aż tak źle nie jest choć na tle reszty wypada najsłabiej. Auto bedzie używane 40% ekspresy 30% drogi wiejskie ale bardzo dobrej jakości lecz mocno kręte z racji górzystych terenów 20% autostrady 10% droga polna, dojazd do domku ok 1km drogi nieutwardzonej bez dziur ale FWD się zakopuje na trawie i nie jedzie :/ dlatego 4x4 bedzie zaletą na wagę złota choć obędę sie bez lecz RWD całkiem odpada. W tym gronie nie uwzględniam Passata, Insigni, SuperB ponieważ to nie auta dla mnie miałem okazję nimi jeździć i się nie polubiliśmy, natomiast SuperB jest zbyt duże zwłaszcza z tyłu gdzie nikogo nie wożę.

Planowany przebieg roczny to ok 25tys km. Auto planuję sprzedać po maksymalnie pięciu latach, w mojej ocenie forester jest liderem razem z X type, subaru za genialny napęd 4x4 zaś jag za komfort, ponadczasowy design oraz prestiż, jak z napędem w jagu to nie wiem lecz czytałem że xdrive z bmw jest bardzo słaby w porównianiu do subaru lub quattro jak się to ma do jaga ? Budżet ciężko określić, górna granica jest ruchoma, chciałbym wydać do 30tyś lecz prosiłbym nie proponować np audi s3 za 30tyś ponieważ mój apetyt potem rośnie i oglądam modele za 40tys. dlatego samochody do 25tyś będą mile widziane ponieważ tak to bywa że na start wydajemy sporo na serwis i przeróbki samochodów pod siebie np car audio itp. Proszę o pomoc .
slavers
Nowicjusz

Auto: Ni mom

Re: Ciężki wybór wygodnego auta na PB help me guys

16 Lut 2017, 11:30

156 GTA to raczej 40k+ no i nie do końca się u Ciebie sprawdzi.
Avensis 1.8t? Jakaś wersja limitowana z turbo :?:
A3 niby premium, ale wyciszenie powalające nie będzie, na pewno gorsze niż w X-type, Lagunie. Quattro też już nie to co kiedyś tylko Haldex. Koszta utrzymania jak dla mnie niewspółmierne do klasy/wielkości samochodu (wolałbym już WRX/STI czy Evo, ale tutaj znów wyciszenie).
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

16 Lut 2017, 15:53

Dzieki za info, avensis 1.8 vvt 129km faktycznie bez turbo, chyba za bardzo dziadkowe to auto jak dla mnie. Nadal najblizej mi do forestera i xtypa, oba auta nietuzinkowe i sliczne :) wie ktos jak z 4x4 w jagu ? Czy tam jest torsen ?
slavers
Nowicjusz

Auto: Ni mom

16 Lut 2017, 20:45

W x-type jest wisko, tak naprawdę ani torsen ani haldex. Chyba 60% idzie na tył - musisz poszukać, kiedyś przymierzałem się do niego, ale już nie pamiętam.
Z tego co wrzuciłeś wybierałbym pomiędzy 159 (bo pewnie o nią chodziło), foresterem i moją propozycją - volvo s60 (haldex)
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Top Safety Pick+ 2013 dla Mitsubishi ASX 2013 Top Safety Pick+ 2013 dla Mitsubishi ASX 2013
    Północnoamerykański oddział MMC – firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) z prawdziwą satysfakcją poinformowała, że najpopularniejszy model w ofercie firmy – kompaktowy crossover Mitsubishi ASX 2013 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Alfa Romeo Stelvio
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Nissan 350Z