Cisnienie oleju

Cisnienie oleju

10 Sie 2014, 13:47

Witam. Mam nastepujacy problem... Gdy zapalam auto po kilku godzinach jest wszystko wporzadku. Po kilku kilometrach zapala sie kontrolka cisnienia oleju na biegu jalowym. Wraz ze zwiekszaniem dystansu jaki pokonam obroty przy ktorych owa kontrolka sie zapala zwiekszaja sie. Olej swiezo wymieniony...auto ladnie zapala,obroty rowniutkie cicho pracuje nie przegrzewa sie ma odpowiednia moc. Nie chce mi sie wierzyc zeby padly panewki i nie trzymalo cisinienia. Im wieksza temperatura na zewnatrz tym szybciej to zjawisko nastepuje. w tym tygodniu nie bede mial mozliwosci podjechac sprwadzic cisnienie do warsztatu. Zastanawia mnie glownie jedna kwestia....czy czujnik cisinienia oleju moze sie przegrzewac?
juras899
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 03 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW E39 520i
Silnik: 2.0 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1996

Re: Cisnienie oleju

10 Sie 2014, 13:58

Czujnik kosztuje kilka pln - wymień i zobaczysz czy to nie on swiruje.. To najtańsza opcja, potem idzie pompa oleju i remont silnika..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Cisnienie oleju

10 Sie 2014, 15:07

Jakby byla pompa to mysle ze problem nie poglebialby sie wraz ze wzrostem kilometrow....panewki wydaje mi sie ze tez dawalyby znac o sobie chwile po osiagnieciu temperatury roboczej a nie dopiero po jakims dystanie ale moze sie myle....zamiennikow bmw raczej nie toleruje a orginal cos w granicach 300 zl takze nie dokonca groszowe sprawy.
juras899
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 03 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW E39 520i
Silnik: 2.0 150KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1996
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u
    SKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout. 15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli ...
    Volkswagen Golf - kompaktowy hatchback do miasta Volkswagen Golf - kompaktowy hatchback do miasta
    W przypadku pięciodrzwiowego Golfa wersją najbardziej ekonomiczną wyposażoną w automatyczną skrzynię biegów, jest odmiana z jednolitrową, trzycylindrową jednostką benzynową o mocy 110 KM. Jej zużycie paliwa wynosi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI