Citroen C2 1.6 16V prosze o opinie

Citroen C2 1.6 16V prosze o opinie

28 Lut 2013, 13:03

Witam, zastanawiam się nad kupnem w/w samochodu z rocznika 2004-2005. Czy będzie to wersja vts czy vtr nie wiem. Zastanawia mnie jednak awaryjność tego samochodu, cena części, itd. Chcialabym mieć autko male, ale przy tym usportowione, jednak w miare oszczędne w eksploatowaniu. Zastanawia mnie tez sprawa skrzyni Sensodrive, czy mimo 10-ciu lat od produkcji te skrzynie wciąż się dobrze sprawują. Proszę o opinie, komentarze za i przeciw ;) Dzieki z góry, pozdrawiam
evolet
Obserwowany

Auto: VW Polo 3
Silnik: 1.4 66PK
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Citroen C2 1.6 16V prosze o opinie

07 Cze 2013, 20:21

Witam, mam VTS'a z rocznika 2007, przebieg 50k
Po pierwsze zapomnij o VTR, chyba że tym autem ma jeździć kobieta, wygodnie po mieście, a sportowy to ma być z nazwy i spojlerów. VTR jest słabszy od VTS o 12KM i ma odczuwalnie gorszy przebieg momentu obr.

VTS zapewnia jako takie osiągi na prostej (poniżej 9s do 100km/h), pozwalające objechać 90% aut na polskich drogach w tym wszystkie nie tuningowane 1.9 TDI (wyjątkiem jest Ibiza 150KM). Silnik jest naprawdę fajny, ma ciekawy dzwięk, kręci się do 7200 obrotów i jest wyjątkowo elastyczny.
Prawdziwa jazda jest w zakrętach i tu mały Citroen pokazuje co potrafi. Dobre twarde zawieszenie, nie nadaje się jak ktoś mieszka na wsi. Jak na tą masę auta, potężne hamulce. W tej kategorii mały C2 może konkurować z prawdziwymi autami sportowymi. Dodatkowe auty w postaci mocno wyprofilowany "kubełków" i wyłączanego ESP. VTS jest ponadto najwyższa wersja, na pokładzie mamy klima-tronik, tempomat, komputer oraz czujnik deszczu.

Wadą jest na pewno manualna skrzynia biegów, nieprecyzyjna o wyjątkowo długim skoku lewarka, pasuje bardziej do wersji 1.0
Mimo wszystko i tak polecam manual jeśli chcemy czerpać radość z jazdy tym autem ( niestety nie jest to 300+ konny potwór i z automatem po prostu nie jedzie) .

Na codzień autko jest bardzo przyjazne i praktyczne - szybki wózek na zakupy. Warunkiem przyjemnej eksploatacji jest nie bycie otyłym (fotele są ciasne), nie atakowanie praktycznie żadnych krawężników (przód jest bardzo, bardzo niski), oraz przyzwoite drogi w regionie.

Na specjalnie oszczędną jazdę nie ma co liczyć, auto pali 8,3 litra średnio (mój wynik z komputera i średnia ze strony "danych technicznych"). Ponadto auto jeździ na oleju 10w40 który nie jest tani, a ponadto ma tendencje do jego zużywania, zwłaszcza gdy obrotomierz odwiedza okolice 6500K i więcej.
Silver400
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 10 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: C2 VTS,
Silnik: 1.6 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa? Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa?
    Akumulator jest, w najprostszy sposób ujmując chemicznym źródłem i jednym z dwóch źródeł prądu w każdym samochodzie z silnikiem spalinowym. Drugim jest alternator lub prądnica (w wypadku starszych ...
    BMW Concept 4 Coupe: elegancja, dynamika i indywidualizm BMW Concept 4 Coupe: elegancja, dynamika i indywidualizm
    BMW Concept 4 Coupe, który będzie miał swoją światową premierę właśnie na salonie NAIAS 2013 w Detroit, pozwoli na wczesne spojrzenie w przyszłość średniej wielkości samochodu sportowego z nadwoziem coupe. Jego elegancja ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      GTP Light