Citroen C3 lecący olej po przeglądzie serwisowym

Citroen C3 lecący olej po przeglądzie serwisowym

16 Maj 2013, 19:22

Witam,
niecały miesiąc temu byłem na przeglądzie serwisowym po pierwszych 20tys. km Citroenem C3 Picasso. Podczas przeglądu przy mnie sprawdzano stan pojazdu i wszystko było w jak najlepszym porządku, zero uwag. Przeglądu obejmował m.in. wymianę oleju, samochód mi oddano bez najmniejszego komentarza, wszystko ok. Dodano jedyni, że gwarant w tych samochodach przeprowadza akcję serwisową wymiany jakiejś części w akumulatorze( coś małego co często się psuje w tych modelach, nieistotne). W serwisie nie mieli tej części, więc ją zamówili i po kilku dniach dzwonili, żebym się zjawił na jej wymianę( wszystko bezpłatnie). W między czasie zrobiłem nie więcej niż km, przy ponownym sprawdzaniu stanu auta okazało się, że jest wyciek oleju spod jakiejś uszczelki przy wale korbowym. Po prostu nie chcę za bardzo uwierzyć, że to się stało tak z dnia na dzień po kilkusziesięciu km. Wydaje mi się, że po prostu coś schrzanili przy wymianie oleju i stąd ten wyciek. Dlatego chciałem się zapytać czy jest możliwe aby przelali olej i dlatego pojawiło się to uszkodzenie? W załącznikach dołączam wyceny od nich z opisem tej usterki.

Byłbym wdzięczny za odpowiedz.
davidm7
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

Re: Citroen C3 lecący olej po przeglądzie serwisowym

16 Maj 2013, 21:20

Czy olej był spuszczany przez korek w misce czy wysysany ?
andrzej_124
Stały forumowicz

16 Maj 2013, 22:00

Nie mam pojęcia, nie było mnie podczas czynności. A jaka jest różnica, myśłisz, że od jednego z tych sposobów mogło coś takiego wystąpić.
davidm7
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

16 Maj 2013, 22:12

Olej mogł być wyssany i potem wlali odmierzoną ilość wg katalogu.
Przy wysysaniu pozostaje więcej oleju w misce niż przy spuszczaniu przez korek.
Są silniki w których olej ścieka do miski z obudowy filtra po wyciągnięciu wkładu i tutaj trzeba najpierw wyciągnąć wkład a potem wysysać olej.
andrzej_124
Stały forumowicz

16 Maj 2013, 22:17

Jak przelali to jest to możliwe... A mógłbyś zrobić zdjęcie skąd dokładnie wycieka ten olej??? Może po prostu leje spod filtra bo za słabo dokręcili??? Chociaż opisz skąd dokładniej bo wał korbowy jest dosyć długi :D... Domyślam się że chodzi o miejsce w którym wychodzi wał od strony rozrządu... Jeśli tak - to albo uszczelka miski albo uszczelniacz silnika od strony rozrządu. Sprawdź czy odma jest drożna. Często jest to powodem tego drugiego. Ale ODP.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA 53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA
    W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie na dostawę 53 szt. samochodów patrolowych z przeznaczeniem dla 16 Oddziałów ...
    Nissan Juke Nismo Nissan Juke Nismo
    Nissan Juke Nismo obrazuje ducha innowacji i wzbudza zainteresowanie, dzięki któremu koncepcja Nismo stała się jedną z najbardziej uznawanych nazw w sportach samochodowych oraz w grach. Wprowadzając markę Nismo do ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI
      Jaguar