Citroen C5 automat- nie zmienie biegu z 3 na 4

16 Mar 2020, 15:02

Dzień dobry,

Mam citroena C5 2001 rok, 2.0 benzyna automat ( 4 biegowy ).

Samochód po zapaleniu i przejechaniu wybija jakiś komunikat ze skrzyni biegów, i po tym błędzie nie zmienia już z 3 biegu na 4 i nie da się przełączyć skrzyni na ręczne zmienianie biegów.

Jak samochód się zgasi i zapali to już wszystko wraca do normy i samochód jest zagrzany i takie coś się już nie powtarza.

Jest to tylko chyba na zimnym, potem po ponownym zapaleniu nie ma tego.

Co to może być ?
loret
Początkujący
 
Posty: 67

16 Mar 2020, 16:10

Tam chyba będziesz miał jeszcze tradycyjną skrzynię hydrauliczną i tu ja bym zaczął od sprawdzenia poziomu oleju i ewentualnej wymiany jak był dawno nie wymieniany.
Warto też zobaczyć czy sam olej jest przejrzysty i nie śmierdzi spalenizną.
W skrzyni masz tak zwane solenoidy (zawory) które starują biegami pod ciśnieniem. Obstawiam że problemem może być zły stan oleju bo po rozgrzaniu skrzyni on się zwiększa i zawsze trzeba to brać pod uwagę. Tu tego oleju przeważnie jest znacznie więcej niż w silniku i ma to spore znaczenie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5195
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Voyager - boczne drzwi elektryczne ciężko odsuwają się ręcznie
  Wszyscy pewnie który mają Voyagera z elektrycznymi drzwiami doświadczyli z nimi pewnych problemów. Jednym z nich jest właśnie odsuwanie ich przy którym trzeba używać bardzo dużo siły. Elektrycznie chodzą ...
  Samochody połączone w chmurze – technologie przyszłości
  Toyota rozpoczęła kolejny etap testowania technologii łączenia samochodów w chmurze, która umożliwi automatyczną wymianę danych między samochodami i urządzeniami infrastruktury drogowej, aby zapobiegać wypadkom. ...

 •  
  • Warto przeczytać