Citroen Xsara Picasso - Regulacja świateł przednich

Citroen Xsara Picasso - Regulacja świateł przednich

27 Kwi 2016, 16:21

Witam,
Byłem ostatnio w Top-Autoserwis w Krakowie gdzie został wymieniony m. in. prawy reflektor i ustawione światła. Problem polega na tym iż jadąc w terenie niezabudowanym, gdzie brak oświetlenia w nocy - nic nie widzę. Jadąc tylko na światłach mijania bezpieczną prędkością jest 25-30 km/h.
Na autostradzie podczas deszczu musiałem się zatrzymać na MOPie, gdyż nic nie widziałem.
Oczywiście załączam zdjęcie, nie wiem czy odda realnie to co ja widzę siedząc za kierownicą.
Problem jest taki iż (szczególnie prawy reflektor) świeci w mocno scentralizowany punkt, zamiast rozbijać to światło do przodu. DODATKOWO prawy reflektor ma taką jakby "dziurę". Oświetla ją z prawej i lewej, ale pozostawia ciemny punkt. Oszaleć można. Dodatkowo z obu reflektorów jest taka delikatna poświata, która jest widoczna na elementach odblaskowych na zewnątrz (znaki itp) jednak nie daje mi realnie żadnego oświetlenia.
Ciekawostką jest fakt iż ta poświata oświetla na prawdę wysokie elementy - obserwowałem to nie raz jadąc nawet w mieście wieczorem obok innych samochodów. Pokusiłem się nawet o chwilowe wyłączenie świateł mijania - okazało się że tylko ja oświetlam słupy i inne elementy, na prawdę wysokie i to z dość bliskiej odległości.
Co jest nie tak z tym ustawieniem świateł? Czy może tak ma być?
Nie za bardzo się znam na mechanice, ale wyczaiłem że są takie białe otwory przy tych światłach na klucz imbusowy, myślałem że tym się je reguluje, ale chyba jestem w błędzie.
Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Widok z perspektywy kierowcy:
Image

Widok z drugiej strony jest nieco zakłamany, widać poświatę (bardzo blisko przy aparacie) ale jest ona tak słaba jakby jej w zasadzie nie było:
Image
kubek6
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 10 2014
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1.8 16v 86KW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Citroen Xsara Picasso - Regulacja świateł przednich

27 Kwi 2016, 17:21

Ja prop[onuję podjechac na SKP i tam poprosić o sprawdzenie i ewentualne ustawienie świateł.
Warto też pomyśleć o samych żarówkach. Jakie masz założone?
Auto nowe, na gwarancji, czy już gwarancja minęła?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Citroen Xsara Picasso - Regulacja świateł przednich

09 Maj 2016, 11:37

Patrząc na pierwsze zdjęcie mam wrażenie że oba światła świecą za blisko, a prawe jest jak by na maksa opuszczone do dołu. Po wymianie reflektora powinny zostać ustawione światła od nowa. Dlatego podjedź tak jak pisał MotoAlbercik na SKP oni sprawdzą i ustawią odpowiednio zasięg światła.

Nie wiemy jakie to są lampy czy soczewkowe halogenowe czy też ksenony. Jeżeli te drugie i mają opcję samopoziomowania to może być tak, że jest ona uszkodzona w prawej lampie stąd świeci tak nisko, ale nie ma co zgadywać :)
Daj znać jak sprawdzisz na SKP o co z nimi chodzi, wtedy będziemy dalej się martwić i pomagać :ok:
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3341
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy? Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy?
    Polscy policjanci karali w zeszłym roku blisko 250 osób dziennie za korzystanie z telefonu podczas jazdy! Używanie smartfonu, gdy prowadzimy samochód, może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. ...
    Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3 Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3
    Struktura nadwozia BMW ActiveHybrid 3 spełnia najwyższe standardy w zakresie wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Używając właściwych materiałów we właściwych miejscach uzyskano nie tylko świetną strukturę służącą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor Show
      Men's Day 2009
      BMW w wyścigach DTM na Lausitzring 2012, 1
      Mercedes Citaro FuelCELL-Hybrid, autobus