Citroen Xsara VTS 2.0 167 KM w trakcie jazdy gaśnie

06 Lut 2009, 19:30

Witam posiadam Citroena Xsare VTS 2.0 167 KM z 1998r. Mam z nią problem a mianowicie w trakcie jazdy potrafi z niewiadomych przyczyn dość często zgasnąć. Po zatrzmaniu sie wystarczy cofnąc kluczyk poczekac pare sekund aż coś piknie i bez problemu odpala i mozna jechać dalej, i po krotkim czasie znó to samo. Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie z góry dziękuje :)
damianno
Nowicjusz
 
Posty: 15
  • 06 Lut 2009, 19:34

    najprawdopodobniej imobilajzer sprubuj drugim kluczykiem
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    07 Lut 2009, 15:41

    Sprawdziłem dzisiaj z innym kluczykiem i jest to samo ;/ posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są ok wymieniłem filtr paliwa i wężyk bo wydawał sie załamany i tak samo auto zgasło. Dodam jeszcze że auto nie gaśnie do puki sie nie rozgrzeje do swojej temperatury i niema różnicy czy przyspieszam czy np. sie zatrzymie na światłach poprostu zgaśnie, wygląda to jakby odcinał sie zapłon lub nagle skończyło paliwo, mocy nie brakuje świece są wymienione na nowe
    damianno
    Nowicjusz
     
    Posty: 15

    07 Lut 2009, 16:50

    odłacz czujnik temperatury płynu chłodzacego moze on daje błedny sygnał do komputera
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    08 Lut 2009, 17:31

    Autko naprawione :D problemem była psująca sie pompa paliwa pod węzyk podłączyłem ciśnieniomiez ktory wskazaywał spadek ciśnienia w momencie w ktorym miał zgasnąć silnik. Naszczęśćie udało sie łatwo naprawić, dzieki za pomoc
    damianno
    Nowicjusz
     
    Posty: 15

    05 Paź 2010, 09:28

    Kolego jesteś w stanie mi napisać co z tą pompą było bo mam to samo- z góry dzieki za pomoc
    f2oka
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Jelenia góra
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać?
      Z czasem czy innymi kierowcami możemy ścigać się praktycznie każdym samochodem. Ale kiedy chodzi o drift, to bez napędu na tył i odpowiedniej mocy nawet nie ma co stawać na torze. Popularność jazdy bokiem w Polsce stale rośnie, ...

    08 Paź 2010, 13:10

    Cieszę się, że problem udało się rozwiązać, wątek posłuży innym posiadaczom modelu do rozwiązania podobnych lub takich samych problemów :) Pozdrawiam.
    PanSamochodzik1
    Nowicjusz
     
    Posty: 44
    Miejscowość: Łódź