CityMakers - mobilność miejska w Paryżu

CityMakers - mobilność miejska w Paryżu

29 Cze 2017, 13:25

Grupa Renault nawiązuje współpracę z firmą NUMA, akceleratorem innowacyjnych projektów, aby z firmami AXA, Nissan, RCI Bank and Services i Merostwem Paryża rozpocząć program CityMakers. CityMakers to dziesięciomiesięczny program open innovation, w ramach którego testowane będą rozwiązania przyspieszające przejście do elastycznej i zrównoważonej mobilności miejskiej.

Ułatwić mieszkańcom mobilność miejską dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Rosnąca urbanizacja stwarza liczne wyzwania dla miast i ich mieszkańców, w szczególności w zakresie efektywnej sieci transportu. Grupa Renault, NUMA i partnerzy chcą sprostać temu wyzwaniu i dlatego tworzą program CityMakers. Jest to innowacyjny ekosystem dla mobilności miejskiej, który łączy start-upy, ekspertów, jak również podmioty publiczne i prywatne.
CityMakers - mobilność miejska w Paryżu
Firmy, będące partnerami programu wybiorą siedem start-upów, które zajmą się następującymi wyzwaniami związanymi z komunikacją miejską w Paryżu:
- Jak zaoferować pasażerom zabawną, interaktywną i immersyjną w formie informację?
- Jak uprościć korzystanie z różnych środków komunikacji miejskiej podczas przemieszczania się w regionie Ile-de-France?
- Jak sprzyjać rozwojowi samochodów elektrycznych i ich infrastruktury w środowisku miejskim?
- Jak poprawić lub stworzyć nowe usługi w zakresie mobilności na podstawie niewykorzystywanych danych generowanych przez samochody?
- Jak wykorzystać dane generowane przez samochody do stworzenia instrumentu pozwalającego na lepsze planowanie utrzymania sieci dróg?
- Jak zapewnić dochody osobie, która udostępnia swój samochód na platformie przy zachowaniu usług z zakresu mobilności?

Wybrane start-upy będą współpracowały z partnerami i ekspertami w zakresie mobilności, a każda firma opracuje jedno innowacyjne rozwiązanie odpowiadające konkretnemu wyzwaniu. Start-upy będą miały trzy miesiące na przetestowanie swoich rozwiązań w Paryżu zanim zaprezentują wyniki swoich prac.

Równolegle partnerzy programu będą organizować comiesięczne wydarzenia poświęcone mobilności miejskiej i innowacyjności, aby lepiej rozumieć wyzwania stojące przed miastem przyszłości. Wydarzenia będą się odbywały w Le Square, paryskim Renault Open Innovation Lab, we współpracy z Oui Share i Silex ID. Celem zapoczątkowanego w marcu 2017 roku Renault Open Innovation Lab – Le Square jest badanie nowych sposobów pracy i przyszłości mobilności poprzez otwarcie przedsiębiorstwa na zewnątrz i sprzyjanie współpracy z podmiotami należącymi do francuskiego ekosystemu w zakresie przedsięwzięć biznesowych nowego typu.

Nazwy wybranych siedmiu start-upów, które podejmą się wyzwań, zostaną ogłoszone 28 września 2017 roku przed rozpoczęciem fazy testowej, która potrwa od października do grudnia 2017 roku. Prezentacja opracowanych rozwiązań odbędzie się w styczniu 2018 roku.

źródło: Renault Groupe
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2959
Zdjęcia: 11270
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem
    Coraz więcej wskazuje na to, że Lexus LC ze zdejmowanym dachem faktycznie wyjedzie na drogi. Dobre wieści w tej sprawie płyną do nas z Australii. Spodziewany debiutu Lexusa LC Convertible rozbudził również plotki na ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

  •