Civic 8 - czy znajdę coś sensownego do 22 tyś. zł?

28 Kwi 2020, 23:21

Cześć. Szukam samochodu w budżecie +/- 22 tyś. Czy jest sens w ogóle szukać civica 8 w tej cenie czy same szroty za taką kasę idzie kupić? Widziałem na otomoto czy olx że można coś znaleźć niby z polskiego salonu bla bla ale chciałem zapytać osoby bardziej doświadczone w tym temacie. Z góry dziękuję za pomoc.
Jedmaster
Nowicjusz

Zdjęcia: 0

30 Kwi 2020, 15:22

Jest duża szansa że coś znajdziesz z początku produkcji tego modelu. Ja bym tu celował w silnik 1.8 bo spalanie jak w 1.4 a nawet niższe, za to jazda nieporównywalnie ciekawsza.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

30 Kwi 2020, 21:43

bez przesady rok temu sprzedałem Civica UFO 1.8/140 z 2006 R za 16 000zł
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

01 Maj 2020, 23:00

Bez przesady z tą ceną. Przecież to 15-letni model. Po nim już były dwie kolejne generacje, więc bez problemu w tej kwocie znajdziesz dobre egzemplarze. One dość dobrze trzymają wartość, ale do czasu, gdy zacznie je dotykać na szerszą skalę korozja.

PS. Widziałem miesiąc temu takiego Civica z początku produkcji na sprzedaż za prawie 40tys. Zwykła wersja. Ludzi fantazja ponosi.
OW05
Aktywny

Miejscowość: Gdynia
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

02 Maj 2020, 09:57

OW05 napisał(a):Ludzi fantazja ponosi.

Wyświetliło mi się ostatnio e39 530d za 42k. Polski salon, zwykła wersja nawet bez spektakularnego wyposażenia, przez ostatnie 10 lat stał w szopie, na blacie 170kkm, kiedyś walnięty z przodu więc robiony błotnik i wstawiony zderzak z polifta. Według właściciela perełka, klasyk i niespotykany stan :mrgreen: Wystawił za 42, jeśli weźmie 13 to się powinien cieszyć xd
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

02 Maj 2020, 10:05

[link do Otomoto wygasł]

[link do Otomoto wygasł]

Czy ja tutaj czegoś nie rozumiem czy to ten sam samochód ?
Jedmaster
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak i gdzie kupić części do samochodu?
    Każdy kierowca, niezależnie od tego, jakiego auta jest właścicielem, staje przed koniecznością zakupu nowych części do samochodu. Zazwyczaj jest to wynik normalnej eksploatacji części, a czasem jest to wymuszone przez kolizję ...
    Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza
    Każda opona zimowa i opona letnia, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została do odpowiedniego sezonu i bezpośrednio z tym związanych warunków drogowych. Przyjęto, że granicą, w której sezonowe opony zimowe ...

• 02 Maj 2020, 10:44

Mam pytanie również do kolegów czy może lepiej poczekać pół roku uzbierać kasy trochę i szukać polifta ? Czy nie ma dużej różnicy polift i przedlift? Słyszałem że przedlift ma kilka denerwujących wad jak uszczelka co wyciera lakier i się robi rdza czy niespasowane plastiki do końca. Nie wiem co się opłaca bardziej. Bo jak mam wyłożyć +/- 22 tysiące teraz na auto i być niezadowolonym to wolę poczekać i mieć budżet +/- 28 tyś i szukać polifta.
    Jedmaster
    Nowicjusz

02 Maj 2020, 12:07

Jedmaster, chyba wstawili niechcący te same zdjęcia do różnych ogłoszeń.

Z uszczelką to miały też problem poprzednie generacje, więc nie wiem czy w polifcie usunęli to. Może po prostu nie minęło jeszcze wystarczająco czasu, żeby w nich się to ujawniło.
    OW05
    Aktywny

Miejscowość: Gdynia
    Prawo jazdy: 07 03 2005
    Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: Honda, Mitsubishi
    Paliwo: Benzyna

08 Maj 2020, 16:27

Witam ponownie. To jak to z tym civikiem jest. Lepszy polift ? Czy nie ma różnicy większej.
    Jedmaster
    Nowicjusz