Civic type S do 30 tys

Re: Civic type S do 30 tys

10 Sie 2018, 08:10

Ja się nie mogę patrzeć jak mój ojciec jeździ. Wrzuca wyższy bieg przy 2,5 tys. obrotów, "bo tak mu komputerek każe", a wyprzedzanie zaczyna bez redukcji na wysokim biegu... Słychać jak zawory grają, a poduszki silnika po 100tys. pewnie do wywalenia będą. Jakby była dwumasa to nie wytrzymałaby 50tys. Ludzie z takim stylem jazdy jarają się dieslami, bo po prostu nie potrafią jeździć.
Zawsze mam ten obrazek przed oczami, jak czytam "a ja nie muszę redukować aby wyprzedzić".

Uważajcie więc jak w ogłoszeniu będzie "jeździł starszy Pan".

Mi w Civicu non stop świeci się sugestia o zmianie biegu na wyższy, chyba, że wbiję 6tkę/wsteczny ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 404
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Sie 2018, 08:49

dzida napisał(a):Wrzuca wyższy bieg przy 2,5 tys. obrotów

Większość kierowców tak robi, w tym ja :ok:
Nie świadczy to o braku umiejętności - co innego wyprzedzanie, co innego normalna, spokojna, przewidywalna jazda. Droga publiczna to nie tor.
W Hondzie musiałem redukować o dwa biegi, żeby się nie bać podczas wyprzedzania. Wiesz jaki dźwięk temu towarzyszy :) W turbobenzynie nie muszę tego robić - zaczynam wyprzedzanie przy 2,5 tys. obrotów i robię to sprawnie, w ciszy, nie budząc córki i nie irytując żony :D
Innymi słowy - "nie muszę redukować aby wyprzedzić" :)
Dobra rada - jeśli za każdym razem kręcisz silnik w Hondzie do odcinki to przynajmniej raz w tygodniu sprawdzaj stan oleju, mi potrafił znikać jak trochę poszalałem :wink:
Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM

10 Sie 2018, 09:02

Honda jest głośna od 4tys. to zauważyłem :D
Tylko ja nie wkręcam pod czerwone pole. Ja po prostu rozpędzam się dynamicznie zgodnie z zasadą eco drivingu. Wbrew pozorom wykorzystanie obrotów do 4-5tys. idzie z tym w parze, bo silnik ma większą efektywność. Sugestie komputerów w samochodach to jest czysta głupota. Nawet automat sam zredukuje bieg jak zaczynasz wyprzedzać.
Dużo też uświadamia podpięcie się pod OBD i obserwowanie parametru obciążenia silnika. Jak miałem sparowane z tabletem w ISie to widać było ewidentne kiedy silnik "ma ciężko".
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 404
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2010

12 Sie 2018, 17:32

Myśle że mimo wszystko charakterystyka tego silnika by mi spasowała, ja lubie wysoķoobrotowce, brak turbiny jakoś bym przeżył.

Ale jako alternatywa np Megane 3 z 2.0 tce? Wersja 3drzwiowa w tej cenie z tym silnikiem do zdobycia?
Bo lepiej mieć do wyboru kilka, bo astra 4 gtc z 1.4 turbo raczej poza budżetem?
Konrados1906
Nowicjusz

Auto: Ibiza 6l
Silnik: 1.9 130 km
Paliwo: Diesel

12 Sie 2018, 20:39

Type S
czy Type R ?
Bo Typer R VIII to gdzieś od 7,5-10 tys euro się kształtują w zakupie z silnikiem 200KM nie ma ich dużo i zauważyłem że z zagranicznych portali bardzo szybko znikają, tak że ktoś to kupuje za taki hajs. :mrgreen:

Jeżeli myslisz o UFO w wersji SPORT 1.8/140 to będzie taki jeden wystawiony w małopolsce pod koniec tygodnia :mrgreen:
parametry to 1 właściciel, lakier fabryczny na całości, rok 2008, 120 000km, obserwuj otomoto :mrgreen: oferta będzie tylko ważna 1 miesiąc, budżet OK
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-magen ... Agw0c.html

Sprzedam Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTD '09 23 900zł
Sprzedam Toyota Avensis '07 1.8 20 000zł ORI LAKIER
Sprzedam Toyota Avensis 1.8 '04 13900zł ORI LAKIER
andrewb25
Aktywny

Miejscowość: małopolskie

12 Sie 2018, 21:00

Konrados jak byłbyś zainteresowany ufo typer to daj sygn.na pw. Oczywiście w cenie zbliżonej do Twojego budżetu.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nightvision - technologie high-tech w nowym Touaregu Nightvision - technologie high-tech w nowym Touaregu
    Nowy Touareg jest oferowany z licznymi innowacyjnymi urządzeniami, których zadaniem jest pomoc kierowcy w niebezpiecznych sytuacjach. Jako pierwszy model Volkswagena nowy Touareg został wyposażony m.in. w system "Nightvision", ...
    Maksymalna sprawność i osiągi w hybrydowym BMW 3 Maksymalna sprawność i osiągi w hybrydowym BMW 3
    Całkowicie elektryczny tryb jazdy dostępny do prędkości 75 km/h. Tryb jazdy wybiegiem z wyłączonym silnikiem spalinowym może być aktywowany do prędkości 160 km/h. Funkcja start-stop w wersji hybrydowej, przy klimatyzacji ...

•  
    • BMW X4
      Hyundai i30 Turbo
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 9
      Old car