Civic VI do oceny

23 Paź 2016, 19:58

Witam,
W poprzednim moim wątku zdecydowałem, że będę szukał Civica. Co sądzicie o tych konkretnych egzemplarzach?
1. [link do oferty na Olx wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]
3. [link do oferty na Olx wygasł]

Do dwóch pierwszych mam jakieś 200km, ale jeżeli auta są tego warte to mogę się wybrać. Trzeci ponoć miał lekką obcierkę z lewej strony no i jeszcze tarcze hamulcowe biją. W drugim kierownica z lewej strony wygląda jakby miała jakiś pokrowiec. Co sądzicie o tych autach?
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

23 Paź 2016, 20:11

1. Oferta z komisu, 3 tys. wyświetleń i nikt się nie skusił na takiego rodzynka? :D
2. Ciekawa oferta, pytanie tylko w jaki sposób została wykonana naprawa blacharska (tu pójście na skróty szybko się mści). Przebiegiem bym się nie martwił - to wyjątkowo trwały silnik. Trochę dziwne, że przez 2 lata jedynie co przy aucie zrobił to wymiana oleju...
3. Handlarz - w tej cenie to duże ryzyko kupienia trupa.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

23 Paź 2016, 21:06

No właśnie też mnie to dziwi. Wiem, że tam się reguluje luzy zaworowe, niefajnie by było gdyby nikt o to nie zadbał przez dłuższy czas. Druga sprawa to dopiero teraz zauważyłem:
Z mechaniką było wszystko w porządku prócz zamulenia silnika i ciężko chodzących pedałów i lewarka zmiany biegów - po wymianie płynów i filtrów oraz regularnemu zalewaniu dobrej jakości paliwo udało się te bolączki zniwelować.

Nie wiem czy gość się pomylił czy napisał to celowo. Dokładnie chodzi mi o słowo zniwelować. Po tym opisie można się domyśleć, że dalej coś jest nie tak z silnikiem, pedałami i lewarkiem. Generalnie jeżeli da się to naprawić tanim kosztem to nie ma problemu, gorzej jak na przykład silnik jest zamulony, bo nie ma kompresji. Ogólnie odniosłem takie wrażenie, że auto było wcześniej zapuszczone, a teraz jako tako udało się je wyprowadzić na prostą. Chyba sobie go odpuszczę.
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

24 Paź 2016, 08:32

Ten drugi i trzeci Civic wiszą już z miesiąc na sprzedaż..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2016, 11:52

Witam,
mam kolejne dwa Civici do oceny
1. [link do oferty na Allegro wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]

Pierwszy wydaje mi się gruzem i blacharka mocno do ogarnięcia + brak klimy. Cena wysoka, ale jest blisko.

Drugi jest ładny. Dzwoniłem do gościa, ogólnie z tego co mówił to prawy próg ma plamę rdzy o promieniu 5cm. Rozrząd wymieniany dawno, podsufitka do poprawy, brak radia. Jeżeli chodzi o silnik to była wymieniania uszczelka pod głowicą. Zawieszenie ponoć ok. Mam do niego 230km, więc dosyć dużo.
Co sądzicie o tych samochodach, warto według was jechać oglądać?
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

05 Lis 2016, 12:06

1.Możesz obejrzeć jak masz blisko,technicznie może być sprawne ale buda do ogarnięcia. Cena przesadzona,warta max z 4k.
2.Jak za takie pieniądze i wady to się opłaca ale jechać po tanie auto tyle kilometrów to trochę głupota.

Tutaj masz ciekawe ogłoszenie,sprzedający wydaje się być uczciwy.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Awaria samochodu w weekend. Jak oszacować koszty?
    Weekendowa wycieczka to przyjemna wizja spędzenia wolnego czasu. Co jednak zrobić, gdy podczas podróży zepsuje się auto? Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy to podstawa. Później trzeba jeszcze pomyśleć ...

05 Lis 2016, 13:18

Drugi jest ładny, ale trochę daleko. Gdybym miał pewność, że jest ok to pojechałbym po niego.
Ten co podesłałeś jest ładny. Dzwoniłem do sprzedawcy i z tego co się dowiedziałem to gaz jest 2 generacji, w niektórych miejscach zjada go rdza. Generalnie to nie jest nowy samochód, więc wiele można wybaczyć, ale nie bardzo podoba mi się ten gaz 2 generacji. No i też mam do niego 170km
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

05 Lis 2016, 13:40

Gaz zawsze można wywalić :mrgreen:
Przejrzałem Civicy w Twoich okolicach i nie znalazłem nic ciekawego wszystko daleko,totalna bieda.. a koniecznie musi być Civic?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2016, 14:05

Fajnie by było, bo reszta aut w tych okolicach cenowych średnio mi pasuje. Wiem, że kupując auta za kilka tysięcy nie ma co wybrzydzać i brać to co jest w lepszym stanie, ale ja jeszcze zwracam uwagę na to co będzie mi lepiej serwisować, tym bardziej, że auto naprawiam sam i za własne pieniądze, a jestem jeszcze studentem. Poprzeglądałem różne samochody, które mógłbym kupić, między innymi vectry, astry, 406 i tym podobne, ale każde z nich ma jakieś poważne bolączki (skrzynie, pobór oleju itp.). Civic wypadł na tym tle dosyć dobrze, bo oprócz brania oleju (co podobno występuje tylko w silnikach z vteckiem) to nie ma takich typowych drogich w naprawach usterek mechanicznych. Corolla e11 też dobrze wypadła, ale jest po prostu nudniejsza od Hondy, co nie znaczy, że jej nie chce.
Poproszę o więcej zdjęć tej bordowej Hondy, bo faktycznie wygląda na zadbaną.
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

05 Lis 2016, 14:31

Na końcu ogłoszenia masz link do zdjęć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2016, 14:57

No właśnie zauważyłem. Dodatkowo przypomniałem sobie, że samochód ma bąble rdzy na dachu, przy szybie czołowej. Możliwe, że coś się działo, bo w internecie nie ma za bardzo informacji o rdzewiejących dachach w VI generacji. Muszę przemyśleć całą sytuacje.
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

05 Lis 2016, 15:19

Albo szyba była wymieniona.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2016, 17:26

Była wymieniana, tylko podczas wymiany chyba nie niszczą lakieru :unsure:
Rafałł
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: -

05 Lis 2016, 17:30

Mogli uszkodzić powłokę lakierniczą podczas wymiany.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2016, 17:33

Rafałł napisał(a):tylko podczas wymiany chyba nie niszczą lakieru

No jak wymieniał jakiś partacz to mógł uszkodzić lakier przy wycinaniu.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna