Mercedes CLA czy A klasa - trudny wybór, który będzie lepszy?

24 Paź 2021, 20:51

Witam.

Potrzebuję porady kogoś, kto posiadał oba modele aut czyli A klasę i CLA. Ponieważ mam zamiar kupić jedno z tych aut i nie wiem co wybrać. Mianowicie mogę wziąć A klasę (nie sedan) już w wersji w177 silnik a220/a250 (w skrócie wnętrze z nowym ekranem) lub cla w 177 220 (w skrócie wnętrze z starym ekranem).
Co dłużej utrzyma swoją wartość, co wy byście kupili na moim miejscu i dlaczego? Auto póki co dla 2 osób. Może najlepiej wyposażony cla z np. 2015 roku a może a klasę w nowszej wersji 2018 ale z uboższym wyposażeniem? Czekam na rady :D
Dvois
Obserwowany
 
Posty: 1
0

25 Paź 2021, 15:12

Moim zdaniem A klasa będzie lepszym wyborem. Raz, że jest nowsza, a dwa że praktyczniejsza. No a trzy to 3 lata różnicy to sporo.

Jak byś miał wersję CLA Shooting Brake vs A klasa to wtedy bym się nie zastanawiał, a tak Ja bym postawił tak jak napisałem.

Dvois napisał(a):najlepiej wyposażony cla z np. 2015 roku a może a klasę w nowszej wersji 2018 ale z uboższym wyposażeniem?
Jakie jest to uboższe wyposażenie? Z tego co wiem nawet podstawowe jest w miarę bogate :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9721
Zdjęcia: 34
0

30 Sie 2023, 13:28

Jako, ze A - Klasami toche sie najezdzilem wiec ten model odradze. komfort pozostawia sporo do zyczenia, ale to subjektywne i osobiste preferencje.

Bralbym CLA

:wink:
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne
0

30 Sie 2023, 17:12

Ja bym brał CLA fajniejszy i ładniejszy, jest też trochę większy. CLA ma bardziej sportowy i coupe-podobny wygląd, podczas gdy klasa A jest bardziej tradycyjnym hatchbackiem.
Dvois napisał(a):Może najlepiej wyposażony cla z np. 2015 roku a może a klasę w nowszej wersji 2018 ale z uboższym wyposażeniem?
Wybieram CLA :wink:
Andy33
Początkujący
 
Posty: 51
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...
    NASCAR Camry w 4 odsłonach
    Atrakcją na targach SEMA 2017 stoiska Toyoty były wyścigowe Camry, które zaprezentowali topowi kierowcy NASCAR – Martin Truex Jr., Kyle Busch, Denny Hamlin i Daniel Suarez. Martin Truex oraz Kyle Busch startują ...