Co dalej z autem?

28 Wrz 2015, 15:50

Witam!
Przedstawie moją sytuacje, w której nie wiem w zasadzie co zrobić...
Jest TICO, kupione od znajomego (on nie przerejestrował go na siebie, auto jest cały czas zarejestrowane na X). Przeze mnie jest ubezpieczone, ale cały czas zarejestrowane na X. Tico jak to tico, stoi teraz unieruchomione i nie wiadomo co z nim zrobić. Mogę zrezygnować z ubezpieczania?
atniana
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: tico

28 Wrz 2015, 19:01

Ubezpieczenie musi być zawsze opłacone bez znaczenia czy auto jeździ, czy stoi i kurzy się w garażu, czy służy już za kurnik lub "ozdobę" na Twojej posesji ;) Przerejestrowanie nie ma znaczenia, ponieważ umowa kupna-sprzedaży określa Cię jako obecnego właściciela.

Aby uniknąć konieczności płacenia OC musisz sprzedać auto albo zezłomować w innym wypadku jeśli zrobisz przerwę w OC dostaniesz karę od UFG (ponad 14 dni bez OC = 3500 zł).

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

28 Wrz 2015, 20:39

Dziękuję za odpowiedź
atniana
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: tico
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus IS - samochód do driftu Lexus IS - samochód do driftu
    IS od Lexusa jest bezpośrednim konkurentem serii 3 i również interesującą bazą na auto do driftu. Szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę pierwszą generację modelu w wersji IS 300. W tym wariancie kompaktowego ...
    Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM
    Model ADAM wprowadza do segmentu A docenianą już filozofię projektowania firmy Opel, polegającą na "łączeniu artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją ". Opel ADAM - w przeciwieństwie do pojazdów firm konkurencyjnych ...

  •