Co kupić po Megane i na ile je wycenić ?

Co kupić po Megane i na ile je wycenić ?

10 Gru 2013, 16:30

Witam mój dziadek chce już jakiś nowszy samochod i takie moje pytanie bo mam mu wystawic w internecie meganke tylko nie wiem za jaka kwote jak myslicie ?? Dodam ,ze kupił ją nową w salonie w 2002r Auto jest 2002r silnik 1.4 95km elektryka itd ( jedynie bez klimy ) no i teraz najwazniejsze auto wyglada jak nowe,ma czarne blachy i uwaga 28tyś przebiegu.
Przez ten przebieg nie wiem ile go wycenic bo to praktycznie nowe auto patrzac na wyglad i przebieg. No i 2 czesc pytania to co polecacie dla dziadka ( bedzie jezdzil glownie sam czasami moze z babcia) dziadek 70lat budzet to jakies 30-40tys auto niezawodne raczej cos małego typu golf czy megane wlasnie. Dziadek mowi ,ze chciał by cos w dieslu ewentualnie benzyna ale podstawowe kryterium to automat i klima.
Jest: Audi 200 2.2T , Audi V8 4.2+LPG PRINS
jurek600
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 04 2000
Auto: Audi 200
Silnik: 2.2 Turbo 10v
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989

Re: Co kupić po Megane i na ile je wycenić ?

10 Gru 2013, 18:03

Meganki są już tanie jak barszcz niestety :/ Co najwyżej kilka tysięcy za taką.

A za takie pieniądze wybór jest już bardzo duży...
Ale kierował bym się w stronę niemieckich marek, golf IV, Audi a3, Opel astra IV :)
Artur093
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2002

10 Gru 2013, 18:13

Jakim cudem auto z 2002r ma czarne blachy skoro od 2000 stosowane są białe?

Przy takim przebiegu to tylko i wyłącznie benzyna i ja osobiście niemieckie marki bym odpuścił bo są za drogie do tego co oferują. Proponuje jakiś wyższy samochód to dziadkowi będzie się wygodniej wsiadało, np. jakiś mały VAN
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Rok produkcji: 2000

10 Gru 2013, 18:33

Jakim cudem auto z 2002r ma czarne blachy skoro od 2000 stosowane są białe?

Właśnie chciałem to samo napisać :D

Ale kierował bym się w stronę niemieckich marek, golf IV, Audi a3, Opel astra IV

Golf IV za 30-40 tysięcy zł? Ty się dobrze czujesz?
dwajeden
Początkujący

Prawo jazdy od: 12 12 1991
Auto: Vectra C
Silnik: 2.0T
Rok produkcji: 2004

10 Gru 2013, 18:36

dwajeden napisał(a):
Ale kierował bym się w stronę niemieckich marek, golf IV, Audi a3, Opel astra IV

Golf IV za 30-40 tysięcy zł? Ty się dobrze czujesz?

Ops faktycznie, miałem na myśli Golfa V, ale jeżeli już to z silnikiem 1.9 tdi nigdy w życie 2.0 tdi :)
Artur093
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2002

Re: Nowa Skoda Octavia vs Mitshubishi ASX vs.....

10 Gru 2013, 19:02

Mercedes B klasse.A niech se sprawi luksusa na stare lata.
mihau
Początkujący

Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Typ: SUV
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wybrać akumulator dla samochodu? Jak wybrać akumulator dla samochodu?
    Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza żywot akumulatora samochodowego. Jego zużywanie się w wyniku eksploatacji to naturalny proces. Przychodzi moment, kiedy trzeba dokonać wyboru i wymienić bezużyteczny akumulator na nowy. Na ...
    Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...

• Re: Co kupić po Megane i na ile je wycenić ?

10 Gru 2013, 19:04

Dobra cos mi sie pomylilo z tymi blachami ma normalne białe i przebieg 28tyś tak jak pisałem. :D
    Dziadek jest byłym wojskowym tak ,że jesli chodzi o spalanie itd to raczej go stac nawet i na duze spalanie ,ale on chce diesla w automacie a benzyne to tak w ostatecznosci nie wiem dlaczego. Z dziadkiem sie troszke ciezko rozmawia bo wczoraj chcial nowsze auto itd.. a dzisiaj do mnie mowi ,ze moze bym mu poszukał jakiegos ładnego mercedesa 124 mowi do mnie tak do 30tys to znajdziesz Jureczku mi cos ładnego z w124 ? I w sumie to nie wiem co on chce.

Co do tej meganki jak myslicie za ile ją wystawić ?

PS: Tak z ciekawosci od ktorego roku silniki 2.0TDI i juz nie maja tej wady fabrycznej ??
    jurek600
    Początkujący

10 Gru 2013, 19:10

mihau napisał(a):Mercedes B klasse.A niech se sprawi luksusa na stare lata.

jurek600 napisał(a): auto niezawodne

B klasa to dramat...

jurek600 napisał(a):Witam mój dziadek chce już jakiś nowszy samochod i takie moje pytanie bo mam mu wystawic w internecie meganke tylko nie wiem za jaka kwote jak myslicie ?? Dodam ,ze kupił ją nową w salonie w 2002r Auto jest 2002r silnik 1.4 95km elektryka itd ( jedynie bez klimy ) no i teraz najwazniejsze auto wyglada jak nowe,ma czarne blachy i uwaga 28tyś przebiegu.
    Przez ten przebieg nie wiem ile go wycenic bo to praktycznie nowe auto patrzac na wyglad i przebieg. No i 2 czesc pytania to co polecacie dla dziadka ( bedzie jezdzil glownie sam czasami moze z babcia) dziadek 70lat budzet to jakies 30-40tys auto niezawodne raczej cos małego typu golf czy megane wlasnie. Dziadek mowi ,ze chciał by cos w dieslu ewentualnie benzyna ale podstawowe kryterium to automat i klima.

Jeżeli mam być szczery to niezależnie od zakupu innego samochodu, żal sprzedawać np. taką megankę. Samochód prawie nowy, znacie całą historię bo macie go z salonu, przebieg to śmiech na sali... I puścić ją za marne grosze (bo za tyle niestety się sprzeda). Ja bym albo poczekał na odpowiedniego kupca (możesz zaproponować ją komuś z forum, aktualnie jest parę tematów gdzie ludzie szukają +/- takiego samochodu), jeśli jest pewna... I jeśli na prawdę taka piękna to czemu nie... Albo ewentualnie zostawiłbym ten samochód jako zapasowy - niezawodny (na razie). Szczerze to bym go zostawił jako zapas, czekając jednocześnie na kupca. Czyli oba rozwiązania na raz :). Aż głupio sprzedać taki samochód. Może jest ktoś w rodzinie kto właśnie robi prawo jazdy? A może ktoś potrzebuje samochodu dla żony??? Bo aż głupio no...

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Rok produkcji: 1993

10 Gru 2013, 19:58

W rodzinie to nikogo takiego nie ma. Ja mam inne auto poza tym przy mojej jezdzie szkoda mi tego samochodu. Jesli chodzi o finanse to nie trzeba go sprzedawac bo ani sie od niego nie wzbogaci dziadek ani nie zbiednieje tylko dziadek ogolnie bardzo mało jezdzi (do sklepu,lekarza,na poligon,i do kosciola ) gdy zakupi inne auto ktorym itak prawie nie bedzie jezdzil to meganka bedzie tylko stąła w garażu i w sumie żal troche jej... W sumie to moja Matula zrobiła prawo jazdy pol roku temu tylko coś nie bardzo chce jezdzic samochodem ,a jak jej mowiłem zeby wziela samochod dziadka to powiedziała ,że szkoda jej bo znajac ją to cos uszkodzi.. i kolko sie zamyka.

Dziadek sie napalił na mercedesa 124 pokazałem mu tego [link wygasł] i powiedział ,że cos takiego by chciał. Nie wiem czy to dlatego ,że wygoda czy dlatego ,że mial kiedys tez mietka ( tyle ze w126).
    jurek600
    Początkujący

10 Gru 2013, 20:41

Takich samochodów sie nie sprzedaje a jeśli już to najczęściej idą one dalej do rodziny albo znajomych.
    Napisze jeszcze odnośnie wieku (oczywiście to tylko moje zdanie i absolutnie nie jest do nikogo skierowane),osobą powyżej 70roku życia powinno zabierać sie prawo jazdy dożywotnie ze względu na ograniczoną już świadomość co może prowadzić do wypadku.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

10 Gru 2013, 20:46

W Niemczech przy jakims tam wieku wlasnie zabierają. A co do mojego dziadka to jest w swietnej formie i naprawde dobrze jezdzi nie przyjmje zadnych lekow i ostatni raz chory był ponad 20 lat temu ( wtedy mial gorączke ) ,ale ogolnie to zgadzam się bo wiadomo jak wiekszosc starszych osob sobie radzi na drodze.
    jurek600
    Początkujący

11 Gru 2013, 23:43

Co do Meganki to juz chyba znalazłem rozwiązanie. Dziaska sąsiad ( tez starszy pan ) zaoferował dziadkowi 15tysiecy za tą meganke bo potrzeba mu zadbanego i sprawnego samochodu i najprawdopodobniej na weekend kupi. Mysle ,ze to dobra cena dla obu stron patrzac na przebieg 28tys i stan to chyba okej jak myslicie ? No i na plus ze auto zostanie u bardzo miłego i spokojnego Pana.
    A tak odnosnie Dziadka porozmawialismy popatrzylismy i będziemy chyba kupowali BMW seria 1 w dieslu. Nie duze auto ,ale tez nie małe podobno dobre diesle 1.6 1.8 i 2.0 <-- tutaj nie wiem ktory wybrac. No i komfort w porownaniu do meganki juz jakiś jest i takze przod naped ( mysle ze tył dla dziadka nie bedzie dobrym ) Jak myslicie ?

Do tego mam 100km to chyba sie przejedziemy zobaczyc [link wygasł] ,ale ogolnie bede szukał automatu.
    jurek600
    Początkujący

12 Gru 2013, 01:00

jurek600 napisał(a):No i komfort w porownaniu do meganki juz jakiś jest i takze przod naped ( mysle ze tył dla dziadka nie bedzie dobrym ) Jak myslicie ?

Od kiedy BMW 1 ma przód napęd :mrgreen:??? Pewnie że to rasowe RWD. Nie ma się co bać, zwłaszcza że przed chwilą dziadek chciał starego mercedesa. Założę, że Twój dziadek nie jest piratem drogowym... Nawet z wyłączonymi systemami w BMW 1 nie wiedziałby że ma tylny napęd. A co dopiero z włączonymi, te systemy są tak rozwinięte że 85% posiadaczy BMW 1 w UK twierdzi, że to przednionapędowy samochód. Świetny samochód. Nic się nie bój. No bo niby czego??? Tam jest naprawdę dobra technologia, polecam BMW 1, bardzo dobry samochód. Poza tym BM'ka jest bardzo bezpiecznym samochodem. Szukajcie ładnej "jedyneczki". Warto zdecydowanie. A dlaczego diesel jeśli mogę spytać???

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Rok produkcji: 1993

12 Gru 2013, 02:59

kurcze powiem szczerze ,ze nigdy mnie ten samochod nie interesowal ,ale gdzies w internecie wyczytałem ,ze jest to FWD i bylem tak przekonany teraz patrze na wikipedi i faktycznie RWD. No w sumie co do tych systemow to masz racje. Dziadek raczej emeryckim tempem jezdzi ,ale czasami te 160 na autostradzie depnie. To mowisz ogolnie ,ze jedynka byla by dobrą opcją ?
    Dlaczego diesel ? Sam nie wiem i sie chyba nie dowiem jedyne co dziadek mowi to ,ze kultura pracy mu sie podoba i moment obrotowy w dieslu i ,ze benzyna jest dla młodych osob. Tyle sie dowiedzialem pytając.
    jurek600
    Początkujący

12 Gru 2013, 05:59

15tysięcy jeśli to prawda to ładna sumka :mrgreen:
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda