Co kupić? Proszę o pomoc

Co kupić? Proszę o pomoc

20 Sie 2009, 08:19

Witam wszystkich!
Pomóżcie proszę w wyborze samochodu do 15000.
Obecnie od kilku lat jeżdże Corsą 1.4 '96.
Moje kryteria dotyczące nowego samochodu to:
- 4/5 drzwiowy , hatchback lub kombi (sedan odpada)
- najlepiej już w gazie, ewentualnie diesel. Zalezy mi na aucie w miarę ekonomicznym, ponieważ jeżdże głównie po mieście. Corsa pali mi ok 8-9l/100 km po mieście - chciałabym żeby kolejne auto paliło nie więcej, a najlepiej mniej ;)
- cena do 15000 zł

I teraz moje pytania:
- zastanawiam się na Focusem diesel lub gaz. Wyczytałam na forum że nie polecacie silników 1.8 TDI - niestetey ciężko znaleźć na allegro diesla 2.0 , są w większości te 1.8
Co możecie polecić?
- chciałam żeby auto miało już założony gaz, jednak spotkałam się z różnymi opiniami, że nie kupuje się auta z gazem, lepiej zakłądać samemu. Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane? Wolałabym, żeby już gaz był założony.

Proszę doradźcie mi co wybrać...
aga.s
Nowicjusz

Miejscowość: pabianice

20 Sie 2009, 09:15

Chyba wiem czyje opinie czytałaś odnośnie Forda... Nie słuchaj ich to stek bzdur. Zajrzyj na forum focusa to zdobędziesz garść prawdziwych informacji na temat tego auta. Co do silników to diesle były tylko 1,8: TDDI 75 KM i 90 KM, TDCI 100 KM i 115 KM. Za 15 tyś wyboru nie masz - TDDI najlepiej 90 KM. To naprawdę udana i niezawodna konstrukcja - pod warunkiem, że kupisz niezajechaną sztukę. Co do gazu w foce to nie najlepszy pomysł.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

20 Sie 2009, 09:22

no dokladnie tutaj mamy kolege ktory ma wlasnie Focusa 1.8TDDI i z tego co mi sie wydaje jest zadowolony,z mojej strony Fiat Punto II 1.9JTD
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

20 Sie 2009, 10:16

Kubuch napisał(a):Chyba wiem czyje opinie czytałaś odnośnie Forda... Nie słuchaj ich to stek bzdur. Zajrzyj na forum focusa to zdobędziesz garść prawdziwych informacji na temat tego auta. Co do silników to diesle były tylko 1,8: TDDI 75 KM i 90 KM, TDCI 100 KM i 115 KM. Za 15 tyś wyboru nie masz - TDDI najlepiej 90 KM. To naprawdę udana i niezawodna konstrukcja - pod warunkiem, że kupisz niezajechaną sztukę. Co do gazu w foce to nie najlepszy pomysł.

mógłbyś napisać jak wygląda spalanie w dieslu 1.8 ?
aga.s
Nowicjusz

20 Sie 2009, 10:34

5,5 trasa, 7,5 miasto. Spalanie w mieście zależy od samego miasta. Bydgoszcz jest dosyć zakorkowana i mamy mnóstwo świateł i efekt jest jaki jest ale to i tak niezle w porównaniu do benzyny (10-11l).
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

20 Sie 2009, 10:38

A może FIAT PANDA 1.3 JTD... Bardzo malutko pali a silniki dynamiczne, ekonomiczne. :mrgreen:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...
    Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii
    Nissan, producent najchętniej kupowanego samochodu z napędem elektrycznym na świecie, Nissana LEAF, z radością przyjął informację o planowanej budowie ponad 200 stacji ładowania obsługujących kilka standardów szybkich ...

• 20 Sie 2009, 10:38

barol91 napisał(a):no dokladnie tutaj mamy kolege ktory ma wlasnie Focusa 1.8TDDI i z tego co mi sie wydaje jest zadowolony,z mojej strony Fiat Punto II 1.9JTD

jeśli chodzi o Punto to raczej odpada - chaiałam coś większego od Corsy, a one byłyby porównywalne co do wielkości chyba.

może jeszcze jakieś propozycje?
    Focus mi chopdzi najbardziej po głowie, może bym do 15000 kupiła jakiś 2000rok ?
    aga.s
    Nowicjusz

20 Sie 2009, 10:44

Silnik 1.8 TDDI to konstrukcja już sprawdzona choćby z Mondeo MKII, w której mi sprawowała się bardzo dobrze, palił ciut więcej z racji większej masy pojazdu i po części mojej cięższej nogi, generalnie po mieście mieściłem się w 8-8,5l/100 km.
    A to wcale nie jest taka nieudana jednostka, wręcz przeciwnie, 400 tyś nią zrobisz jeśli będziesz zmieniała wszystko na czas, jak wiadomo nie ma samochodów bezawaryjnych ale ten silnik wbrew obiegowej opini coniektórych użytkowników tego forum nie jest wcale taka zła.
    Wybór należty rzecz jasna do Ciebie, możesz kupić Golfa IV i być jednym z użytkowników tego jakże kultowego samochodu który jest wszędzie dookoła, gzie głową nie wykręcisz, ale licz się z tym że Focus ma dużo lepsze zawieszenie, będzie młodszy za te same pieniądze i jest o wiele ładniejszy niż Golf IV. Bynajmniej to moje zdanie.
    stasiowski121

20 Sie 2009, 11:00

za 15tys trafil by cos raczej z rocznika 99,2000 moze byc ciezko cos z sensem znalesc,ja dorzuce jeszcze Opel Astra II 1.7DTI.
    Astra II 1.7 DTI – weszła do produkcji pod koniec 1999r wiec do 15tys cos sie powinno bez problemu znalesc
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

20 Sie 2009, 12:38

W klasie kompakt mam 3 najlepsze moim zdaniem auta w tej kwocie:
    -Mazda 323, silnik 1.5 w benzynie
    -Ford Focus 1.8 TDDI
    -Opel Astra II 1.7 DTI

Mazda broni się niezawodnością, w tych pieniądzach masz nowszą wersję, która już jakoś konkretnie wygląda i nie odstrasza. Bardzo dobre silniki benzynowe 1.5. Mazda nie ma super trwałych diesli, ot zwykły silnik, który nie zachwyca.

Focus ma świetne właściwości jezdne, ponadczasową stylistykę. Silnik TDDI mimo, że starszy od późniejszych wersji TDCI to jednak lepszy. Generalnie jednak kupując Fokę uważaj na paliwo. O ile Passat w TDI może przełknąć kiepskie paliwo, to Focus już nie bardzo.

Astra II broni się świetnymi silnikami produkcji ISUZU. 1.7 diesel ma raptem 82 KM (w najmocniejszej wersji) co jest na dzisiejsze czasy mało. Ale za to jest to solidny, trwały silnik. Astra ma też twarde zawieszenie, niestety komfortem odstaje od francuskich aut. Jest też już zwyczajnie stara, co w środku jest bardzo widoczne.

Co do kupna auta z gazem. Problem jest taki, że na instalacji LPG nie wolno oszczędzać. Jak zakładać to możliwie najlepszą, bo później oszczędzisz sobie nerwów i stresów. Do końca trudno stwierdzić gdzie instalacja już założona była zakładana i czy jest zrobiona solidnie.
    Najlepiej więc samemu zakładać i wtedy wiesz najlepiej co siedzi pod maską. Oczywiście pod względem ekonomicznym najbardziej opłaca się kupić już z gazem.

Ale jak to w życiu, albo tanio, albo dobrze :cool:
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

20 Sie 2009, 14:37

focus jest niezly. dosc dobry stosunek ceny do jakosci, ekonomia, ponadczasowy wyglad a do tego znakomite zawieszenie wielowachaczowe, ktore zapewnia super komfort jazdy. naprawde jezeli chodzi o zawieszenie to przelomowa konstrukcja. szczerze polecam.ale nie jest to paliwozerny samochod wiec nie wiem czy instalacj alpg jest konieczna.pozdrawiam
    Japonia górą!!!Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda rządzą!!!
    Brian Oconner
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań

20 Sie 2009, 18:13

Kolego kubuch a jak z padajacym sterownikiem pompy?wiem ze to bolaczka tddi sam chce takiego wlasnie kupic ale sie boje bo naprawa ponoc 2 tys to prawda?moze lepiej 1.6 w benzynie?
    A moze mazda 626 lub nissan almera,primera?
    rustin
    Aktywny

Auto: Mondeo MK3

20 Sie 2009, 18:36

No za Almera tez mozna sie poogladac z silnikiem 1.5 90KM
    Barol
    Awatar użytkownika

20 Sie 2009, 20:27

Pompy ponoć padają po ok 200 tyś km. Ja mam 270 więc już po wymianie (mam nadzieję bo auto sprowadzone). Koszt sterownika ok 1000 zł. 1,6 pali 10-12 l w mieście - dla mnie to nie do zaakceptowania i wolę raz zmienić sterownik niż przy każdym tankowaniu w szał wpadać...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

20 Sie 2009, 21:57

Dla mnie spalanie 10-12 l także jest nie do zaakceptowania ;)

Jakby ktoś przypadkiem znalazł jakieś fajne auto na all czy gratce to wrzućcie proszę linka.
    aga.s
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      S2020005