Co kupic...

Re: Co kupic...

08 Sty 2011, 21:32

Jeżeli preferujesz kombi to pomyśl jeszcze na citroenem c5. Diesel 2.0 hdi jest dynamiczny i oszczędny a sam samochód pojemny i piekny.
[link wygasł]
[link wygasł]
beybe
Początkujący

Miejscowość: Limanowa

08 Sty 2011, 21:42

Fajne auto, szczególnie godne polecenia jest z hydropneumatycznym zawieszeniem.
fiko7
Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

08 Sty 2011, 22:52

beybe napisał(a):Jeżeli preferujesz kombi to pomyśl jeszcze na citroenem c5. Diesel 2.0 hdi jest dynamiczny i oszczędny a sam samochód pojemny i piekny.
[link wygasł]
[link wygasł]

Macie racje,fajne autko,niezle wyposazenie ale duzo elektroniki.Myslicie ze szybko nie nawali?Niby to francuz,ale wydaje mi sie ze juz nie tak awaryjny jak te sprzed lat.
luki
kondziu
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

08 Sty 2011, 22:59

Nowy C5 zbiera bardzo dobre opinie. Wielu uważa, że Citroen stara się brać przykład od Niemieckich kolegów, co niewątpliwie zaczyna się im udawać. Moim zdaniem jedynym mankamentem tego modelu jest tragiczna kierownica(poduszka powietrzna zostaje w miejscu podczas skrętu, a rusza się tylko obręcz)
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

09 Sty 2011, 00:16

Citroeny to teraz naprawdę dobre auta. Opinia, że francuzy są awaryjne to bajka. Moi rodzice od ponad 10 lat posiadają peugeota 306 i przez ten czas wymienili tylko sprzęgło i akumulator. Kuzyn, który nienawidził francuzów po przejechaniu się xantią z hydropneumatyką tak się nią zauroczył że se takiego sprawił i od 3 lat jeździ bezawaryjnie. Na temat awaryjności francuskich samochodów wypowiadają się zazwyczaj ci, którzy nigdy takiego samochodu nie posiadali.
beybe
Początkujący

Miejscowość: Limanowa

09 Sty 2011, 00:51

Z Francuzami wszystko zależy jak trafisz. Ja użytkowałem jakiś czas nowe Berlingo i nic się nie działo. W tamtym roku 2 znajomi kupili sobie cytrynki. Jeden C4, drugi Berlingo. W Berlingo od maja wysiadło ogrzewanie jakieś 2 miesiące temu, a kilka dni temu gdy mróz był tylko około -3 Berlingo po przejechaniu trasy okolo 200 m zostało na noc pod blokiem. Rano nie odpaliło, trafiło do Citroena, gdzie naładowano akumulator i kolejnego dnia trasa powrotna. Znów postało i znów nie odpaliło. Nie wiadomo dlaczego akumulator się rozładował.
C4 nie wiem dokładnie co się z nim dzieje ale od maja było również kilka razy w serwisie.
Ale mam tez znajomych co od lat jeżdżą cytrynkami i sobie chwala zmieniając tylko na Citroeny.
Myślę że nowe C5 z hydropneumatyka powinno byc bardzo dobrym wyborem, bo to juz nowsza konstrukcja niż te które opisałem.
fiko7
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS będzie miał silnik V6 Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...
    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...

• Re: Co kupic...

09 Sty 2011, 12:00

beybe napisał(a):Citroeny to teraz naprawdę dobre auta. Opinia, że francuzy są awaryjne to bajka. Moi rodzice od ponad 10 lat posiadają peugeota 306 i przez ten czas wymienili tylko sprzęgło i akumulator. Kuzyn, który nienawidził francuzów po przejechaniu się xantią z hydropneumatyką tak się nią zauroczył że se takiego sprawił i od 3 lat jeździ bezawaryjnie. Na temat awaryjności francuskich samochodów wypowiadają się zazwyczaj ci, którzy nigdy takiego samochodu nie posiadali.

Macie szczęście, naprawdę.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

09 Sty 2011, 12:26

Co do Francuzów , to mój kolega kupił Peugeota 307 w tym roku , zapłacił ponad 20k . Pojeździł 3 miesiące i nie dość że palił bardzo dużo jak an takie auto , to jeszcze usterki go nie omijały . Sprzedał go sporo taniej , bo miał go już dosyć . Znam też przypadek z Renault Laguną , gdzie po zakupie ,i jeżdżeniu około 2 tygodni strzelił rozrząd . Na Auto Centrum opinie o francuzach też nie są wspaniałe(chociaż z Citroenem C5 nie jest źle) , czyli coś te auta w sobie mają nie tak ..... Różnie można trafić .
    Miloszek
    Początkujący

Miejscowość: Łask

09 Sty 2011, 16:18

A może Fiata Cromę?
    Auto dość młode rocznikowo i jak gdzieś czytalem robione na podzespołach Opla Signum. Dodatkowo auto by było super wyposażone.
    fiko7
    Stały forumowicz

09 Sty 2011, 16:31

Płyta podłogowa jest ta sama co w Signum, Vectrze C i choćby Saabie 9-3.
    Zresztą podobnie jak Saab ma stacyjkę pomiędzy fotelami :smile:

Co do francuzów to polecam z czystym sumieniem:smile: mają długie tradycje i bogate doświadczenie co procentuje w postaci udanych produktów.
    Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 09 Sty 2011, 21:46, edytowano w sumie 1 raz
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

09 Sty 2011, 20:07

Dzieki wszystkim za cenne uwagi.Poki co rozwazam zakup BMW 320 i zastanawiam sie nad mlodsza c5.

[ Dodano: 21 Styczeń 2011, 10:15 ]
    Witam ponownie.Budzet sie troche zwiekszyl,wiec przegladam rozne ogloszenia motoryzacyjne.Nie mam jakiejs ulubionej marki,fajnie zeby auto bylo na czasie i dlugo pojezdzilo.Napiszcie swoje uwagi co do wyboru moich 3 typow:
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Bmw poki co mnie interesowalo,ale za takie peniadze nic ,,nowszego,, nie dostane.

[ Dodano: 21 Styczeń 2011, 14:48 ]
    Jak myslicie?

[ Dodano: 24 Styczeń 2011, 10:39 ]
    odswiezam
    luki
    kondziu
    Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

• Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI