Co następne? Honda Civic VII coupe czy BMW E46 318i sedan

Co następne? Honda Civic VII coupe czy BMW E46 318i sedan

25 Maj 2013, 21:35

Witam, planuje sprzedać swoje obecne autko jakim jest Honda civic VI 1.4 z 96 roku który od samego początku bardzo dobrze mi służy tzn. jest bezawaryjne i spalanie Pb95 nie przekracza 8L na 100km, a przeważnie wychodzi 7-7.5L, jeżdżę 70% miasto, 30% trasa z czego 70% to jazda ekonomiczna, a 30% na wariata.
Chciałbym, aby następne auto tak samo dobrze mi służyło, wiem, że te nowsze konstrukcje są słabsze, ale powiedzcie mi co wybrać, bo zastanawiam się nad Honda Civic VII generacji z silnikiem 1.7 vtec 120km w wersji coupe (rok 2001-2002) oraz BMW E46 z silnikiem 1.8 116km w wersji sedan (rok 1998-2000). Chciałbym się zmieścić w maksymalnie 12tys zł. Civica mogę kupić młodszego o te 2-3 lata i z raportów spalania wychodzi na to, że spalanie ma podobne do civica którego obecnie posiadam, a to by mi odpowiadało. Tylko nie wiem jak z tym BMW, bo jedni piszą, że latem to auto pali przy spokojnej jeździe po mieście 11-12L/100km, z koleji zimą 14-15, a drudzy podają latem 8-9L/100km, zimą 11-12L/100km, w bmw podobno siada elektronika. To tyle wyczytałem i chciałbym prosić osoby które coś wiedzą o tych autach żeby wypowiedziały sie w tym temacie, najlepiej osoby które posiadają/posiadały któreś z tych aut.
:piwo:
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Co następne? Honda Civic VII coupe czy BMW E46 318i sedan

25 Maj 2013, 23:05

Pewnie chodzi Ci o BMW e46 z 1.9 m43 118 KM... Z tą elektryką to nie prawda. Nigdy się z tym nie spotkałem, a dużo miałem do czynienia z tymi samochodami.

BMW - Z małym silnikiem sporo spali bo jest ciężkie, za to mamy RWD :D.

[link wygasł]

Hanka - Pewnie spali mniej od BMW za to niestety mamy FWD :(.

[link wygasł]

Ja osobiście polecam BMW. W tej konfiguracji samochód bardzo dobrze wypada pod względem bezawaryjności. Duża frajda z jazdy (zawsze możesz się w zimę pobawić, jak byś chciał przy katować to i w inne pory coś sobie polatasz). To 1.9 M43 zdecydowanie nie jest rakietą ale już "jakoś tam" daje sobie radę z tą budą. O Hankach się nie wypowiem bo za słabo je znam. Na bank zaraz wpadnie ktoś kto ogarnia je lepiej ode mnie.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wideorejestratory i agresja na drodze Wideorejestratory i agresja na drodze
    Wideorejestratory stały się popularne nie bez przyczyny. Bo chociaż zwykle służą rejestrowaniu zdarzeń drogowych, to mogą okazać się przydatne także w innych, kłopotliwych sytuacjach. Słyszeliście o takim zjawisku jak "road ...
    Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50