Co po: Honda Civic VIII - zmiana na bardziej komfortowy

17 Sty 2022, 21:30

Ja bym tam nie miał żadnego problemu
[link do Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sty 2022, 21:37

Będąc z Tobą szczerym, raz oglądałem te auta na OtoMoto.
Pomyślałem wtedy, że koszta utrzymania mogą mnie zjeść, w sumie pomyślałem już tak nawet przy s60. Nie wiem czy słusznie, czy to wysoki model Volvo, czy po prostu sam fakt tego że to Volvo.
Auto mega mi się podoba.
Emanuel66
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Honda Civic VIII

17 Sty 2022, 22:19

Te auta mają konstrukcyjnie 15 lat. Jeśli nie kupisz gruza, który będzie się sypał i nie porwiesz się na coś "egzotycznego" czyli w tym przypadku V8 to koszty eksploatacji będą praktycznie takie same jak innych aut tej wielkości z analogicznego okresu. Rozrząd z pompą wody INA 450 pln, klocki na przód brembo 145, tarcze na przód brembo po 2 stówy (te same co np. w fordach galaxy czy s-max w dieslu), amortyzatory przód te same co w mondeo mk4. Jakieś droższe smaczki na pewno się znajdą ale każde auto takie posiada.
franccc
Stały forumowicz

18 Sty 2022, 00:37

V8 to nie jest ale R5 turbo już tak i 200 koni, coś się pokicha w układzie napędowym, w silniku i sa koszty a to jednak 15 letnie auto a nie 2 letnie, ponad 200 przejechane.
No trzeba się liczyć z kosztami jakie generuje 200 konne auto, klasy wyższej, którym ktoś do kościoła raczej nie jeździł.
Po takiej bezobsługowym kompakcie- hondzie z wolnossakiem to raczej na skarbonkę trzeba się szykować.
Rozrząd może 450 ale 500 wymiana itd, no chyba że mówimy o samodzielnych wymianach.
Tak swoją droga ciekawe co się stało że w grudniu to auto nie przeszło przeglądu i musiało mieć ponowione badanie..
Trevor
Początkujący

Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

18 Sty 2022, 08:36

Trevor napisał(a):No trzeba się liczyć z kosztami jakie generuje 200 konne auto, klasy wyższej, którym ktoś do kościoła raczej nie jeździł.

A gdzie ktoś jeździł volvo s80? Limuzyną? Po Nurburdgringu? Takiego auta nie kupuje żaden sebek i nie wścieka się po mieście, nie ta grupa docelowa klienta. Dlatego o wiele łatwiej kupić trzymające się kupy volvo niż hondę czy inne audi już nie mówiąc o bmw.

Trevor napisał(a):Rozrząd może 450 ale 500 wymiana itd, no chyba że mówimy o samodzielnych wymianach.

Wymiana rozrządu za 500 złotych to normalna stawka, tyle samo zapłacisz kupując opla corse
franccc
Stały forumowicz

18 Sty 2022, 08:57

Trevor napisał(a):Tak swoją droga ciekawe co się stało że w grudniu to auto nie przeszło przeglądu i musiało mieć ponowione badanie..

Pewnie pojechał bez ćwiartki :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak działa układ chłodzenia w samochodzie?
    Układ chłodzenia w samochodzie ma za zadanie utrzymać silnik przy optymalnej temperaturze pracy tak aby zapobiec jego przegrzaniu. Z czego składa się układ chłodzenia w samochodzie? - pompa wody, - termostat - czujnik temperatury ...
    Bezpieczne wakacje z kamperem
    Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...

• 18 Sty 2022, 09:20

No nic... Jutro spróbuję może obejrzeć tego forda.

[link do Otomoto wygasł]

Wydaje się być dosyć uczciwy.
    Emanuel66
    Początkujący
    Awatar użytkownika

18 Sty 2022, 09:21

Na niektórych SKP to nie przeszkoda 8)
    franccc
    Stały forumowicz

18 Sty 2022, 12:15

franccc napisał(a):A gdzie ktoś jeździł volvo s80? Limuzyną? Po Nurburdgringu? Takiego auta nie kupuje żaden sebek i nie wścieka się po mieście, nie ta grupa docelowa klienta. Dlatego o wiele łatwiej kupić trzymające się kupy volvo niż hondę czy inne audi już nie mówiąc o bmw.

No ciekawe rozumowanie czyli nauczycielka matematyki kupowała żeby jeździć 60 km/h do pracy?
    Nie trzeba się wściekać po mieście, można vmaxy zbijać na trasach i cisnąć ile fabryka dała, skutek będzie podobny
    Trevor
    Początkujący

Prawo jazdy: 09 10 2010
    Przebieg/rok: 14tys. km
    Auto: Opel

18 Sty 2022, 13:00

Trevor napisał(a):No ciekawe rozumowanie czyli nauczycielka matematyki kupowała żeby jeździć 60 km/h do pracy?

Daj sobie sobie spokój z tym głupotami rodem ze szkoły moto Januszy gdzie cały czas starasz się być prymusem.

Skup się na stanie auta a nie na przypowiastkach.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

18 Sty 2022, 13:09

Nie żeby coś, ale patrząc po znajomych to chyba większość kupuje auta które są przerostem formy nad treścią. Segmenty D/E do jazdy po mieście to norma :mrgreen:
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

18 Sty 2022, 14:18

Emanuel66 napisał(a):No nic... Jutro spróbuję może obejrzeć tego forda.

[link do Otomoto wygasł]

Wydaje się być dosyć uczciwy.

Drogo zważywszy na przebieg, wiek i wyposażenie.
    Ale może to efekt galopującej inflacji...
    Zwróć szczególną uwagę jak był robiony serwis olejowy i czy układ chłodzenia jest poprawiony no i czy nie ma wycieków płynu/oleju...
    Fajne auto ale nie życzę nikomu wtopić jak kupi silnik po przegrzaniu.
    Cynerion
    Początkujący

Prawo jazdy: 09 10 2009
    Auto: Ford Mondeo mk4
    Silnik: EB 1.6 160KM
    Typ: Liftback
    Rok produkcji: 2014

18 Sty 2022, 14:22

Książka serwisowa autentyczna, wiem bo pisałem do ASO w Szwajcarii w tej sprawie.
    Chłodzenie poprawione, widziałem zdjęcia i dołożony jest termostat i węże zmienione.

Zastanawia mnie jednak to, że silnik jest wymyty i komora. Wygląda jak z salonu. Dostałem właśnie zdjęcie i w zasadzie trochę mnie to odrzuca do oglądania go.
    Emanuel66
    Początkujący
    Awatar użytkownika

18 Sty 2022, 14:31

Myją silniki bo typowy Kowalski lubi jak się wszystko błyszczy.

Jakby ktoś zobaczył mój, to poci się pod uszczelką głowicy i od razu ojeju jaki złom. A silnik sprawny i nie ma sensu go dotykać :)
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

18 Sty 2022, 14:33

Szukasz na siłę problemów. W moim samochodzie komora silnika jest czysta na co dzień. Przed sprzedażą mam celowo nawalić tam błota? To się nie brudzi co chwilę, te wyglądające "standardowo" oznaczają, że ten syf się zbierał przez kilka lat
    franccc
    Stały forumowicz