Co sądzicie o oprogramowaniach szpiegowskich na telefony?

21 Sie 2015, 13:43

Gdzieś czytałem ostatnio, że taki rodzaj telefonu z dodatkowymi funkcjami tj. nagrywanie rozmów, czy określanie dokładniejszej lokalizacji staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób chce mieć kontrolę nad swoimi partnerami i decyduje się na zakup dla nich takiego prezentu, a oni niczego nie są świadomi. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Myślał ktoś z was może by kupić komuś z partnerów, rodziny, czy dziecku tak zwany spyphone?
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: wawa

21 Sie 2015, 20:29

Z całym szacunkiem, ale jeśli nie ufasz partnerowi/partnerce to zamiast szpiegować porozmawiałbyś szczerze, a nie jakieś esbeckie metody :roll:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Sie 2015, 16:34

Jak czytam takie wpisy to aż chce się sprawdzić własny telefon, czy czasem nie ma tych dodatkowych funkcji ;)
Partnerce na pewno bym takiego telefony nie podarował, bo nie mam żadnych podejrzeń o zdradę. Jednak w przypadku dziecka musiałbym się poważnie zastanowić. Bo jeżeli jest ono w wieku wczesnoszkolnym, zaczyna dopiero samo chodzić i wracać do szkoły, to myślę, że taka kontrola nad nim może być jak najbardziej wskazana. Nie chodzi o to, że nie ufałbym własnemu dziecku, bardziej o to, że nie tylko dobrych ludzi spotka na swojej drodze.
stig01
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

22 Sie 2015, 21:44

Chyba trochę zacofany jestem w dziedzinie technologii. Nie miałem pojęcia, że istnieją takie systemy na telefon. To jest tak, że sam sobie coś takiego instaluję, czy od razu w specjalnym sklepie kupuję telefon z oprogramowaniem szpiegowskim ?
czarny666
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Gdańska
Prawo jazdy: 10 11 2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW

23 Sie 2015, 10:20

Haha, nie podejrzewam o nic partnerki, pytam po prostu z ciekawości ;)

A co do twojego pytania czarny666 to od razu kupujesz sprzęt z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem, w sumie na większość telefonów możesz coć takiego dostać. Nieważne czy to samsung, iphone, czy sony ;)
Jak chcesz to sobie tutaj poczytaj więcej na ten temat https://www.spyshop.pl/blog/oprogramowanie-szpiegowskie-na-telefon-komorkowy/
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: wawa

23 Sie 2015, 14:55

Aa, dzięki dzięki za info, ciekawy wpis na tym blogu. Nie miałem pojęcia o takich rzeczach ;)
czarny666
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Gdańska
Prawo jazdy: 10 11 2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Policja w Londynie stawia na samochody zasilane wodorem
    Historia walki londyńczyków ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza sięga lat 50. ubiegłego wieku. Zaczęło się od ustawy o czystym powietrzu, a w latach 90. zakazano w mieście palić węglem. Dzisiaj poczyniono kolejny ...
    Młodzi kierowcy nadal zbyt niebezpieczni
    Kierujący pomiędzy 18 a 24 rokiem życia od lat stanowią grupę z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Brak doświadczenia, niejednokrotnie zbytnia pewność siebie i szereg ryzykownych zachowań ...

30 Wrz 2015, 13:05

Według mnie coś takiego ma sens tylko w przypadku małych dzieci, żeby wiedzieć gdzie są i się niepotrzebnie nie martwić. W przypadku dorosłych ludzi - zdecydowanie nie. Nawet w sprawie rozwodowej taki dowód nie za bardzo będzie dopuszczony :)
Schumi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 05 08 2004
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Seat Ibiza
Rok produkcji: 2007