Co to za... znak

Co to za... znak

28 Mar 2018, 12:29

Nie wiem czy dobrze dobrałem dział ale moje pytanie nie pasuje do żadnego:D

Powiedzcie mi proszę co to jest za znak? Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem i zastanawiam się co to za cudo?
Image
adrian009
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 03 1960
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Co to za... znak

28 Mar 2018, 13:55

Są to znaki dla pojazdów wojskowych, których u nas ostatnimi czasy w związku z ćwieczeniami NATO jest dość sporo.
Górny znak to Znak W-4 - klasa obciążenia mostu o ruchu dwukierunkowym dla pojazdów kołowych
Dolny znak to W-5 - klasa obciążenia mostu o ruchu dwukierunkowym dla pojazdów gąsienicowych
Znaki które zauważyłeś, sa zapewne przed mostem.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Co to za... znak

12 Kwi 2018, 00:23

Zgadzam się z poprzednikiem, znaki należą do grupy znaków wojskowych (W) ustawianych przed mostem określają maksymalne obciążenie - bardzo istotne dla ciężkiego taboru wojskowego.

Z resztą znaków "nietypowych" czy też rzadko spotykanych lub takich których nie zauważamy bo nas nie dotyczą jest naprawdę sporo, np. znaki żeglugowe na rzekach, narciarskie na stokach czy wodne który jest spora lista a znamy przeważnie dwa zakaz skoków i zakaz kąpieli :)
Potrzebujesz pomocy dotyczącej organizacji ruchu drogowe / znaków drogowych, chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu.
kupznak
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 21 12 1982
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Ducato
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi RS 5 Sportback 2018 - nadzwyczajna stylistyka i maksymalne osiągi Audi RS 5 Sportback 2018 - nadzwyczajna stylistyka i maksymalne osiągi
    Audi Sport wprowadza na rynek progresywny, pięciodrzwiowy model sportowy. Podczas New York International Auto Show debiutuje Audi RS 5 Sportback. Auto łączy w sobie pełną emocji stylistykę, wysokie wartości użytkowe oraz ...
    Magazyny energii z baterii samochodowych Magazyny energii z baterii samochodowych
    Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę. Zostaną w nim powtórnie wykorzystane akumulatory z samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mazda 5 2012
      Rage-Race 2010
      Cee'd Lotos Cup 2010
      Trial Lędziny 2014 czerwiec