Co to za znak?

Co to za znak?

22 Cze 2018, 12:30

Czy spotkaliście się kiedyś na drodze z takim znakiem?

Image
marekxzs5
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Co to za znak?

22 Cze 2018, 14:28

Tak. Często umieszcza się go na autostradach na małej konstrukcji ostrzegając przed wypadkiem który zdarzył się dalej, samochodem stojącym na pasie ruchu w wyniku awarii itd. Używa się go głównie jako znaku tymczasowego do momentu "rozwiązania problemu" - usunięcia przeszkód i posprzątania terenu
diddy79
Aktywny

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

28 Wrz 2018, 22:33

Bardziej przy wypadku. Gdy na poboczu ktoś stoi, to nie jeździ nikt z takimi znakami.
de345
Początkujący

29 Wrz 2018, 12:42

Nie chcę być złośliwy, ani nic takiego, ale wy macie prawo jazdy? Bo jeżeli tak, to powiem szczerze, że nie znacie ustawy o znakach i sygnałach drogowych, a to wasz obowiązek ją znać...No ale wszak po to mamy nasze forum...
Jest to znak A34 Wypadek drogowy. Ostrzega on o miejscu, w którym na skutek wypadku drogowego nastąpiło zablokowanie drogi lub w znacznym stopniu ruch ten utrudnia.
Znaku tego nie mają drogowcy, tak jak innych znaków. Wozi go policja, Straż miejska, Straż Pożarna i inne służby ratunkowe i porządkowe.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać? Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać?
    Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Jak jeździć w takich warunkach? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe? Nie zawsze obecność mgły oznacza, że powinniśmy ...
    Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb
    Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), wystawi w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb dwa samochody z napędem elektrycznym (EV). MMC spróbuje wygrać wyścig w kategorii samochodów ...

•