Co wybrac?

co wybrac?

19 Sty 2020, 20:00

Witam
Potrzebuje opinii odnosnie wyboru auta,
jezdze na pseudo taxi, robie dziennie sporo mil,
poki co korzystam z wynajmu, ale chce to zmienic,
chce auto w automacie, myslalem o skodzie octavi lub superb 1.6 tdi ze stosunkowo niskim przebiegiem typu do 15 tys mil rocznik 16-18,
chodzi mi tez po glowie ze moze warto zaplacic wiecej i porwac sie na A6 2.0 tdi
stronic 16 rok z przebiegiem ok 30-35 tys mil..
Jesli chodzi o wygode i komfort to wybor wydaje sie byc prosty,
chodzi mi o niezawodnosc auta,zwlaszcza skrzyni,
ktore byloby lepsze w sensie mniej awaryjne? i z jakimi przebiegami szukac a z jakimi nie?
Poki co jezdze aurisem hybryda,nic sie nie dzialo przez 35 tys mil ale auto jak dla mnie mega niewygodne.
pietro77
Nowicjusz

Re: co wybrac?

19 Sty 2020, 22:21

Zapłacić więcej przy zakupie to dopiero połowa, pozostaje dopłacanie przy każdym serwisie/wymianie.

Najlepiej przejedź się wszystkim co bierzesz pod uwagę i sam zadecyduj. Osobiście nie szukałbym niczego pokroju a6, po prostu koszty utrzymania mogą okazać się bardzo wysokie i cały interes będzie mniej opłacalny.

Takim "złotym środkiem" wydaje się octavia i inne w miarę popularne, przestronne auta, które nie są "premium" jak ałdi. Np. jakieś mondeo. Ciekawą opcją będzie kia optima.
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

19 Sty 2020, 22:27

Jeżeli ma być automat, to głównym kryterium powinna być trwałość automatu, a tu DSG wzorem chyba nie jest. Myślę, że lepszą opcją będzie klasyczny automat.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

19 Sty 2020, 23:31

wyczytalem gdzies ze w tych skrzyniach pada "tylko" mechatronika, a to dzieje sie miedzy 150-200k kilometrow,
zakladam jeszcze 2 lata pracy wiec zmiescilbym sie do tego czasu...przy zakupie auta z odpowiednio niskim przebiegiem:)))
pietro77
Nowicjusz

20 Sty 2020, 00:00

Najważniejszy serwis takiej skrzyni tj. wymiana oleju nawet częściej niż zaleca producent, wtedy wydłużasz żywotność.
Bartolekk
Początkujący

Prawo jazdy: 15 10 2009
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Volkswagen Golf V GTI
Silnik: 2,0 TFSI 200 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
Ostrzeżenia: 1

20 Sty 2020, 13:07

IS200 - Lexus ogólnie ma całkiem znośne samochody, ale to potrafiło przejechać 1 milion kilometrów. Starsze auta od Toyoty też miały dość pancerne skrzynie. Jeśli chcesz coś wygodniejszego to Mercedes C i E klasse.

Grupę Vag sobie daruj, bo przy tym Aurisie i to nawet hybrydowym to niezłe psuje - a zwłaszcza Audi ze słabszym silnikiem, gdzie wpychano multitronic.

Przebiegiem się tak nie przejmuj chyba, że kupujesz auto z DSG :D
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mondeo Mk5/Yaris Hybrid
Silnik: 2.0 240KM/1.5 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczna mikrodrzemka - jak zachować czujność podczas podróży? Niebezpieczna mikrodrzemka - jak zachować czujność podczas podróży?
    Zderzenie z przeszkodą czy kolizje z innymi uczestnikami ruchu to tylko niektóre z konsekwencji, jakimi może skończyć się nawet najmniejsza utrata czujności podczas jazdy, spowodowana często zmęczeniem. W trosce o ...
    Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów? Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów?
    Duszności, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, niezdolność do jasnego myślenia, strach przed wypadkiem czy ataki lęku to niektóre z objawów amaksofobii(1), czyli lęku przed prowadzeniem samochodu. Paniczny ...

• Re: co wybrac?

20 Sty 2020, 19:35

Marcel2727 napisał(a):Grupę Vag sobie daruj, bo przy tym Aurisie i to nawet hybrydowym to niezłe psuje - a zwłaszcza Audi ze słabszym silnikiem, gdzie wpychano multitronic.
    bój się boga, co Ty wypisujesz za bzdury? W rozpatrywanym przez Autora przedziale rocznikowym mamy a6 c7 (nawet c8), w których nie ma żadnego Multitronica. Zanim coś napiszesz potwierdź to w jakimś źródle, albo wstrzymaj się od wypowiedzi na dany temat (chyba ogólnie motoryzacji...).

Co do samego tematu, to szukałbym Superba 2.0 TDI, bo to fajne i wygodne auto. Ew Mondeo - prowadzenie lepsze, a i automat jakby przyjemniejszy (DSG czasem nieprzyjemnie szarpnie).
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

21 Sty 2020, 00:00

no wlasnie tez mi sie wydawalo ze tam juz nie ma multitronica,
    czy stronic wytrzyma do 150-200k km?
    apropo superba... auto mi sie podoba, ale cenowo niewiele tanszy od a6 porownujac rocznik 16

ktos mi napisal cos takiego na innym forum...

"Skoda Octavia i Superb z silnikiem 1.6Tdi mają siedmiobiegowe skrzynie DSG (0AM, suche sprzęgła), są awaryjne. Z silnikiem 2.0 Tdi montowane są sześciobiegowe (02E, mokre sprzęgła) lepsze. Jeśli chodzi o Audi to tylko z klasyczną skrzynią ośmiobiegową ZF8HP (nie DSG i nie CVT)."
    pietro77
    Nowicjusz

22 Sty 2020, 01:02

Fourth generation (C7/4G)
    Transmission:
    6-speed manual
    8-speed Tiptronic ZF 8HP automatic
    Multitronic CVT
    7-speed S Tronic DCT

received a seven-speed dual-clutch automatic that replaced the previous Multitronic CVT (continuous variable transmission)

Wiesz w czym dłubałeś o ile w ogóle dłubałeś przy A6C7?

A co do Ciebie Pietro:

no wlasnie tez mi sie wydawalo ze tam juz nie ma multitronica

Jeśli chodzi o Audi to tylko z klasyczną skrzynią ośmiobiegową ZF8HP (nie DSG i nie CVT)
    Marcel2727
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Mondeo Mk5/Yaris Hybrid
    Silnik: 2.0 240KM/1.5 100KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2014