Co wybrać Octavia, SuperB czy A6?

19 Sty 2020, 19:00

Witam
Potrzebuje opinii odnosnie wyboru auta,
jezdze na pseudo taxi, robie dziennie sporo mil,
poki co korzystam z wynajmu, ale chce to zmienic,
chce auto w automacie, myslalem o skodzie octavi lub superb 1.6 tdi ze stosunkowo niskim przebiegiem typu do 15 tys mil rocznik 16-18,
chodzi mi tez po glowie ze moze warto zaplacic wiecej i porwac sie na A6 2.0 tdi
stronic 16 rok z przebiegiem ok 30-35 tys mil..
Jesli chodzi o wygode i komfort to wybor wydaje sie byc prosty,
chodzi mi o niezawodnosc auta,zwlaszcza skrzyni,
ktore byloby lepsze w sensie mniej awaryjne? i z jakimi przebiegami szukac a z jakimi nie?
Poki co jezdze aurisem hybryda,nic sie nie dzialo przez 35 tys mil ale auto jak dla mnie mega niewygodne.
pietro77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Zdjęcia: 1

19 Sty 2020, 21:21

Zapłacić więcej przy zakupie to dopiero połowa, pozostaje dopłacanie przy każdym serwisie/wymianie.

Najlepiej przejedź się wszystkim co bierzesz pod uwagę i sam zadecyduj. Osobiście nie szukałbym niczego pokroju a6, po prostu koszty utrzymania mogą okazać się bardzo wysokie i cały interes będzie mniej opłacalny.

Takim "złotym środkiem" wydaje się octavia i inne w miarę popularne, przestronne auta, które nie są "premium" jak ałdi. Np. jakieś mondeo. Ciekawą opcją będzie kia optima.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Sty 2020, 21:27

Jeżeli ma być automat, to głównym kryterium powinna być trwałość automatu, a tu DSG wzorem chyba nie jest. Myślę, że lepszą opcją będzie klasyczny automat.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Sty 2020, 22:31

wyczytalem gdzies ze w tych skrzyniach pada "tylko" mechatronika, a to dzieje sie miedzy 150-200k kilometrow,
zakladam jeszcze 2 lata pracy wiec zmiescilbym sie do tego czasu...przy zakupie auta z odpowiednio niskim przebiegiem:)))
pietro77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Zdjęcia: 1

19 Sty 2020, 23:00

Najważniejszy serwis takiej skrzyni tj. wymiana oleju nawet częściej niż zaleca producent, wtedy wydłużasz żywotność.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Sty 2020, 12:07

IS200 - Lexus ogólnie ma całkiem znośne samochody, ale to potrafiło przejechać 1 milion kilometrów. Starsze auta od Toyoty też miały dość pancerne skrzynie. Jeśli chcesz coś wygodniejszego to Mercedes C i E klasse.

Grupę Vag sobie daruj, bo przy tym Aurisie i to nawet hybrydowym to niezłe psuje - a zwłaszcza Audi ze słabszym silnikiem, gdzie wpychano multitronic.

Przebiegiem się tak nie przejmuj chyba, że kupujesz auto z DSG :D
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Beetle Cabriolet
    VW Beetle Cabriolet to kontynuacja wyjątkowej historii samochodu po zaprezentowanym po raz pierwszy w 1949 roku Garbusie Cabriolet (typ 15) i New Beetle Cabriolet z 2002 roku. Obecny Beetle Cabriolet jest trzecią generacją ...
    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...

20 Sty 2020, 18:35

Marcel2727 napisał(a):Grupę Vag sobie daruj, bo przy tym Aurisie i to nawet hybrydowym to niezłe psuje - a zwłaszcza Audi ze słabszym silnikiem, gdzie wpychano multitronic.
bój się boga, co Ty wypisujesz za bzdury? W rozpatrywanym przez Autora przedziale rocznikowym mamy a6 c7 (nawet c8), w których nie ma żadnego Multitronica. Zanim coś napiszesz potwierdź to w jakimś źródle, albo wstrzymaj się od wypowiedzi na dany temat (chyba ogólnie motoryzacji...).

Co do samego tematu, to szukałbym Superba 2.0 TDI, bo to fajne i wygodne auto. Ew Mondeo - prowadzenie lepsze, a i automat jakby przyjemniejszy (DSG czasem nieprzyjemnie szarpnie).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Sty 2020, 23:00

no wlasnie tez mi sie wydawalo ze tam juz nie ma multitronica,
czy stronic wytrzyma do 150-200k km?
apropo superba... auto mi sie podoba, ale cenowo niewiele tanszy od a6 porownujac rocznik 16

ktos mi napisal cos takiego na innym forum...

"Skoda Octavia i Superb z silnikiem 1.6Tdi mają siedmiobiegowe skrzynie DSG (0AM, suche sprzęgła), są awaryjne. Z silnikiem 2.0 Tdi montowane są sześciobiegowe (02E, mokre sprzęgła) lepsze. Jeśli chodzi o Audi to tylko z klasyczną skrzynią ośmiobiegową ZF8HP (nie DSG i nie CVT)."
pietro77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Zdjęcia: 1

22 Sty 2020, 00:02

Fourth generation (C7/4G)
Transmission:
6-speed manual
8-speed Tiptronic ZF 8HP automatic
Multitronic CVT
7-speed S Tronic DCT

received a seven-speed dual-clutch automatic that replaced the previous Multitronic CVT (continuous variable transmission)

Wiesz w czym dłubałeś o ile w ogóle dłubałeś przy A6C7?

A co do Ciebie Pietro:

no wlasnie tez mi sie wydawalo ze tam juz nie ma multitronica


Jeśli chodzi o Audi to tylko z klasyczną skrzynią ośmiobiegową ZF8HP (nie DSG i nie CVT)
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

22 Sty 2020, 12:02

przykladowo, albo

[link do Autotrader wygasł]

albo
[link do Autotrader wygasł]

roznica w cenie do przeskoczenia
rocznikowo 2 lata
i co wy na to?
pietro77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Zdjęcia: 1