Co wymienić w 5-cio letnim aucie, silnik?

Co wymienić w 5-cio letnim aucie, silnik?

21 Wrz 2015, 17:14

Witam, jestem nowy na forum i z góry przepraszam jeśli temat zamieściłem w nieodpowiednim miejscu, lecz najwięcej pytań dotyczy elementów silnika. Niedawno zdałem prawko i jeżdże autkiem rodziców, Jest to 5-letnia Renault Thalia 2 1.2 72 km z przebiegiem 55500 km. Pytanie co trzeba wymienić. Wiem, że po 6 latach na pewno rozrząd i pompa wody. Mysle ze tez świece, kable wysokiego napięcia i filtr powietrza i gazu ( jest instalacja lpg). Mysle tez o akumulatorze i Hamulcach. Na przeglądzie też wyszło że wahacz z przodu trzeba zrobić. Moje pytanie, ile kosztowałyby te wymiany wraz z robocizną i częściami w dużym mieście jakim jest Gdańsk? Ewentualnie Pruszc Gdański.
RysiekThalia
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 09 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.2 75
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa
    Reflektory diodowe w zauważalny sposób obniżają zużycie paliwa. Właśnie dlatego Komisja Europejska nadała temu rozwiązaniu oficjalny certyfikat. Systemy oświetleniowe znacząco wpływają na ekonomię pojazdów. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009