Co wymienić w 5-cio letnim aucie, silnik?

Co wymienić w 5-cio letnim aucie, silnik?

21 Wrz 2015, 18:14

Witam, jestem nowy na forum i z góry przepraszam jeśli temat zamieściłem w nieodpowiednim miejscu, lecz najwięcej pytań dotyczy elementów silnika. Niedawno zdałem prawko i jeżdże autkiem rodziców, Jest to 5-letnia Renault Thalia 2 1.2 72 km z przebiegiem 55500 km. Pytanie co trzeba wymienić. Wiem, że po 6 latach na pewno rozrząd i pompa wody. Mysle ze tez świece, kable wysokiego napięcia i filtr powietrza i gazu ( jest instalacja lpg). Mysle tez o akumulatorze i Hamulcach. Na przeglądzie też wyszło że wahacz z przodu trzeba zrobić. Moje pytanie, ile kosztowałyby te wymiany wraz z robocizną i częściami w dużym mieście jakim jest Gdańsk? Ewentualnie Pruszc Gdański.
RysiekThalia
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 09 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.2 75
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie są niebezpieczeństwa które mogą nas spotkać podczas parkowania? Jakie są niebezpieczeństwa które mogą nas spotkać podczas parkowania?
    Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...
    [2018] Peugeot 508 [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen XL1, widok z góry
      Baran w samochodzie i dziewczyny
      Monster Mutt Dalmatian - Truck
      Marcin Brudzisz - Mazda 323