Co wymienić w 5-cio letnim aucie, silnik?

Co wymienić w 5-cio letnim aucie, silnik?

21 Wrz 2015, 17:14

Witam, jestem nowy na forum i z góry przepraszam jeśli temat zamieściłem w nieodpowiednim miejscu, lecz najwięcej pytań dotyczy elementów silnika. Niedawno zdałem prawko i jeżdże autkiem rodziców, Jest to 5-letnia Renault Thalia 2 1.2 72 km z przebiegiem 55500 km. Pytanie co trzeba wymienić. Wiem, że po 6 latach na pewno rozrząd i pompa wody. Mysle ze tez świece, kable wysokiego napięcia i filtr powietrza i gazu ( jest instalacja lpg). Mysle tez o akumulatorze i Hamulcach. Na przeglądzie też wyszło że wahacz z przodu trzeba zrobić. Moje pytanie, ile kosztowałyby te wymiany wraz z robocizną i częściami w dużym mieście jakim jest Gdańsk? Ewentualnie Pruszc Gdański.
RysiekThalia
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 09 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.2 75
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki 56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki
    W piątek (30.XI) i w sobotę (1.XII) już po raz 56. odbędzie się słynny Rajd Barbórka. Na starcie rywalizacji obok nowoczesnych konstrukcji staną również prawdziwe rajdowe klasyki od Toyoty, Subaru czy Lancii. ...
    Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...

•