Co z OC?

Co z OC?

31 Sty 2014, 14:01

Cześć wszystkim , wczoraj kupiłem swój pierwszy samochód z ważnym OC , i tu pojawia się problem , ponieważ zamierzam wypowiedzieć umowę i wykupić OC w innej ubezpieczalni mam podobno na to 30 dni , i zamierzam to zrobić za 30 dni bo na razie nie mam funduszy na to , i jeżdżę na tym oc poprzedniego właściciela , jednak poprzedni właściciel musi zgłosić do ubezpieczalni o sprzedaży samochodu i nowym właścicielu i z pewnością zadzwonią do mnie z rekalkulacją składki , i właśnie nie wiem co teraz mam zrobić , za miesiąc chce wypowiedzieć umowę , a jak mi każą po rekalkulacji od razu dopłacić ? nie wiem co mnie czeka może i ktoś to objaśnić?
punciak112
Nowicjusz

Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.4 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Co z OC?

31 Sty 2014, 14:24

Nic ci nie każą. Owszem, mogą przysłac ci rekalkulację składki, ale nie masz obowiązku tego płacić. Jak ci taką rekalkulację zrobią, to nawet lepiej - będziesz miał porównanie cenowe dla innego ubezpieczyciela.
Ale - w zależności od wieku i od tego jak długo masz prawko, taka rekalkulacja może wynieść cię taniej niż zerwanie umowy i opłacenie nowej. Nową umowę zawierasz na rok ( możesz w dwóch ratach ), a tą umowę ( rekalkulację ) zawierasz tylko do końca trwania umowy, czyli mniej niż na rok. Analogicznie zapłacisz mniejszą skłądkę. Oprócz tego później masz już na wstępie 5 lub 10 % za kontynuację ubezpieczenia plus % za bezszkodową jazdę. Przemyśl to wszystko zanim zmienisz ubezpieczyciela. Jeżeli chodzi ci tylko o OC, to ja bym nie zmieniał ubezpieczyciela.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sty 2014, 14:33

Czyli mogę swobodnie przez te 30 dni jeździć na tym OC bez żadnych konsekwencji czy dopłat? co do rekalkulacji jeżeli taką zrobią i okaże się że wyjdzie korzystniej niż zerwanie umowy to wsumie jeszcze się zastanowię na tym , chociaż ja nigdy nie miałem wykupionej polisy ani zniżek i jestem młody więc może się okazać że po rekalkulacji bardziej korzystne będzie zerwanie umowy
punciak112
Nowicjusz

31 Sty 2014, 15:16

mam jeszcze jedno pytanie czy podczas rejestracji samochodu w WK będę potrzebował OC na siebie przypisanego czy wystarczy poprzedniego właściciela
punciak112
Nowicjusz

31 Sty 2014, 21:56

Czyli mogę swobodnie przez te 30 dni jeździć na tym OC bez żadnych konsekwencji czy dopłat?

Jak ci przyślą rekalkulację to na okres do końca polisy. Nie wiem jak to jest jak w ciągu 30 dni się wypowie umowę - czy trzeba będzie zapłacić za te dni, za które była ochrona czy nie. Może ktos wie dokładniej to dopisze.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...
    Summer Cars Party 2013 za nami! / relacja Summer Cars Party 2013 za nami! / relacja
    W tym roku w drugi weekend września odbyła się VII ecycja największej motoryzacyjnej imprezy Summer Cars Party. Tym razem pierwszy raz w historii SCP mieliśmy dwa dni na odwiedzanie imprezy na lotnisku "Muchowiec" w Katowicach. ...

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI