Co zamiast Audi A6 C6?

Re: Co zamiast Audi A6 C6?

15 Lut 2019, 14:05

W Audi wszyscy chcą mieć quattro, bo FWD słabiutko się prowadzi.
Chcesz mieć dobre prowadzenie i niezły komfort to najlepiej z FWD wypada Ford Mondeo. Dobre prowadzenie będziesz miał też w Maździe 6 II. Na plus zaskakuje też Renault Laguna Mk3 w wersji GT (4 koła skrętne) - ale komfort tam już jest słaby.
Z komfortowych aut to Citroen C5, Volvo S80 II/V70 III.
Z premium masz jeszcze Mercedesa W211 - w tej kasie będzie może ładny polift. Będzie tańszy w utrzymaniu od Audi, ale wybór benzyniaków jest skromny na rynku wtórnym, był napęd stały 4MATIC, ale to też podnosi koszty serwisu.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Lut 2019, 11:31

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem A6 C6 3.2 FSI z 2007 r. w super stanie wizualnym i technicznym z potwierdzonym w ASO niskim przebiegiem (170k). Póki co jeździ się świetnie. Poważnie rozważałem też Citroena, ale nie było akurat w okolicy fajnych egzemplarzy, a czas na zmianę auta był już najwyższy.
Ekhangel
Nowicjusz

18 Lut 2019, 11:40

No i dobrze, to całkiem niezły silnik. FWD czy Quattro kupiłeś?
duzy90
Aktywny

Prawo jazdy od: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Lut 2019, 11:53

Quattro, bo takie znalazłem. Generalnie biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność tego modelu z prywatnej ręki w chociaż grubsza takim wyposażeniu i wyglądzie, jakie chcieliśmy, i pragnienie nabycia auta nie zajechanego do cna - ale w automacie - kwestie napędowe schodzą na dalszy plan. Ale cieszę się, bo po Mondeo i 308 chciałem się w końcu uwolnić od terkoczących diesli. Zobaczymy ile będę za to zrealizowane marzenie teraz bulił na cepeenie, ale na szczęście i tak za dużo nie jeżdżę.

Z tym Quattro, to wielu ludzi zachwala (a i słyszałem od handlarza też teorię, że dzięki Quattro jest większe przyspieszenie - chyba bullshit), ale obstawiam, że faktyczną różnicę czuć tylko na śniegu/w sytuacjach ekstremalnych, czyli może 5% łącznego czasu użytkowania w naszym klimacie.
Ekhangel
Nowicjusz

18 Lut 2019, 15:31

Ekhangel napisał(a):słyszałem od handlarza też teorię, że dzięki Quattro jest większe przyspieszenie
zalezy jak na to spojrzeć, ogólnie quattro moc zabiera ale z miejsca ruszysz szybciej niż na ośce bo ośka będzie traciła przyczepność za to FWD będzie miało lepsze przyspieszenie w ruchu. No i zima..... Tu nawet nie ma co gadać quattro mocno pomaga.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przeszkody do pokonania - dziury, zwierzęta, piesi Przeszkody do pokonania - dziury, zwierzęta, piesi
    Jazda wymaga od kierowców dużej czujności i uwagi, zwłaszcza, jeśli na drodze mogą spotkać pieszych czy zwierzęta. Zderzenie z nimi może skończyć się dla nich tragicznie. Dlatego ważne, aby zawsze być przygotowanym ...
    Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach! Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach!
    Jedna trzecia kierowców nie wie ile wynosi prawidłowe ciśnienie w oponach ich samochodów (można je sprawdzić na specjalnej naklejce która powinna być w schowku lub na słupku od strony kierowcy), a nawet ...

•