Co zamiast Audi A6 C6?

Re: Co zamiast Audi A6 C6?

03 Sty 2020, 23:13

Ja mam tylne LED-y, i słyszałem już też o cyrkach z ich przepalaniem. Odpukać.

Niby normalne, ale takich rzeczy to w żadnym z poprzednich 6 aut w podobnych rocznikach jeszcze nie miałem. Żeby w Audi poszły od razu 2 siłowniki - pasażera i kierowcy? No ch...a.

W pierwszym poście po zakupie nie dopisałem jeszcze awarii zmieniarki (trzaski na linii, znany defekt fabryczny), ułamania się klik-klaka schowka na okulary zaraz po zakupie (czemu to zdarza się zawsze mi?), irytującej zmiany skoku jednego przycisku na konsoli tunelu środkowego - zaczął jakby "chrupać" przy wciskaniu, itd. Ponadto był też problem z przekłamującym ostrzeżeniu o min. poziomie oleju (było 1/2 na bagnecie). Pomogło dolanie do pełna. Czasem też samoczynnie desychronizuje się klimatronik - trzeba ustawiać ręcznie monostrefę.

Więc ogólnie dużo licznych pierdół psujących obraz marki.
Ekhangel
Nowicjusz

04 Sty 2020, 00:37

Masakra z tym autem rozumiem jakby C4 albo C5 generacja się tak sypała ale tutaj w miarę świeże auto?
Ja mam Golfa V z TFSI 200 ps które uchodzi za kiepskie, auto ma 300 tys i włożyłem raptem ok 1000 pln póki co od zakupu.
Może pozbądź się auta jak już tutaj niektórzy pisali bo chyba szkoda kasiory wkładać w taką skarbonkę? :wink:
Bartolekk
Początkujący

Prawo jazdy: 15 10 2009
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Volkswagen Golf V GTI
Silnik: 2,0 TFSI 200 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

04 Sty 2020, 10:09

Właśnie C5 nie będzie się tak sypać z racji swojej prostoty. C6 to dosyć przełomowy model w audi, gdzie wsadzone jest dużo elektroniki, a więc też będzie psujactwo. Do tego silniki też nie były tu najlepsze. Ogólnie nie jestem zaskoczony że autor tyle włożył.
fcgetin
Początkujący

04 Sty 2020, 11:58

Bartolekk napisał(a):Masakra z tym autem rozumiem jakby C4

Chłopie c4 ?!
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

04 Sty 2020, 14:37

fcgetin napisał(a):Właśnie C5 nie będzie się tak sypać z racji swojej prostoty.

Jeżeli dla Ciebie auto które ma 500 tys przebiegu i jest konkretnie zajechane a do tego pod maską 90% silników to 6 i 8 cylindrowce, do tego 2,5TDI, wadliwe skrzynie, mega drogie zawieszenie i masę problemów -jest proste to ok.
Niestety ale C5 to nie Skoda Octavia, sypać się może bardziej niż C5 z racji większego wieku i przebiegów oraz drogich w serwisie silników (rozrządy, sprzęgła, skrzynie)
Bartolekk
Początkujący

04 Sty 2020, 16:00

No super, tylko 3.0tdi z C6 również są mega drogie w serwisie, do tego dochodza 2.0tdi pd w tym modelu, awaryjny multi, koszty wcale nie beda niższe niż w C5. A o prostocie pisałem w kontekście elektroniki, jeżeli to ogarniasz oczywiście bo widzę że chyba nie za bardzo... Nie powiesz mi chyba że C5 jest pod tym wzgledem bardziej skomplikowane od c6? C5 mogłeś kupić z prostym 1.8t czy 1.9 TDI. Jakie masz tak proste i tanie silniki w C6? Żadne...
fcgetin
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi i klub FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają w przyszłość Audi i klub FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają w przyszłość
    Audi i FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają ku przyszłości. Obydwie marki premium już od roku 2002 tworzą mocny zespół. Teraz przedłużyły oraz rozszerzyły istotę swojej współpracy do roku 2029. Audi ...
    Toyota Sports 800 - legenda modelu Toyota Sports 800 - legenda modelu
    Toyota Sports 800 to pierwszy sportowy samochód firmy Toyota i pierwszy na świecie kabriolet z dachem typu Targa. Eksperymentalny prototyp Toyota Sports 800 Gas Turbine Hybrid był także zapowiedzią bijącego dziś rekordy ...

• Re: Co zamiast Audi A6 C6?

04 Sty 2020, 17:10

Tylko po 1) kto by chciał dziś jeździć autem 1,5 tony z dieslem 1,9 110 koni? Jak to jedzie? bo raczej tylko to jest proste jeśli mowa o 1,9 tdi
    po 2) znajdź zdrowe 1,8T z dobrą kompresją, bez potrzeby remontu

W C6 spokojnie ja mogę polecić 2,0 TFSI, mam takie coś w golfie gti i złego słowa nie powiem serio, do tego 2,0 diesel common rail, to samo co Octavia czy Golf VI

Podstawa to znaleźć dobry egzemplarz.
    Bartolekk
    Początkujący

04 Sty 2020, 22:06

Jaka sprzedaż - nawet pierwotnej ceny bym pewnie nie odzyskał! Rynek jest bezlitosny, a wartość rynkowa C6 leci na łeb na szyję.

Nic tam, auto fajne, trzeba jeździć.
    Ekhangel
    Nowicjusz