Co zrobić ??

Co zrobić ??

15 Lis 2007, 18:30

Witam, mam pytanie które mnie ciekawie. Co zrobić jak jadę przez nieoświetloną drogą(np przy lesie, polna droga) i widzę w lusterku policyjne auto na sygnałach ?? mam obowiązek zatrzymać sie czy nie ??

Pozdro i dzięki na odp :)
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rembrige

Re: Co zrobić ??

15 Lis 2007, 23:10

Jeżeli jest to noc,teren niezabudowany i policja daje ci sygnał do zatrzymania się,to jeżeli się boisz,to nie musisz się zatrzymywać,ale musisz w widoczny sposób pokazac im,żeby jechali za toba i powoli,tak żeby nie wzięli tego za ucieczkę,jedziesz do miasta i zatrzymujesz się w miejscu,gdzie czujesz się bezpiecznie lub kierujesz się prosto na najbliższy komisariat.Jeżeli masz możliwość,to możesz również zadzwonić pod 997 i zapytać dyżurnego,czy jest wysłany jakiś patrol w ten rejon,oraz opowiedzieć mu sytuację.On poinformuje policjantów przez radio,jakie masz zamiary.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lis 2007, 23:14

Najlpiej kiwnąć ręką, żeby jechali za tobą i pojechać na najbliższą stację gdzie jest dużo ludzi:)
No najlepiej zadzwonić jeszcze pod 997(to co wspomniał MotoAlbercik:) ), ale oczywiście przez system głośnomówiący:)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

15 Lis 2007, 23:15

ok, cieszę się ze napisaliście , chciałem sie upewnić bo nie byłem pewien czy to jest możliwe i czy nie trafie do "paki" :D
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rembrige
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Historia systemów bezpieczeństwa stosowanych w samochodach Historia systemów bezpieczeństwa stosowanych w samochodach
    Temat bezpieczeństwa na drogach jest dużym, cywilizacyjnym wyzwaniem. Na świecie rocznie ginie 1,24 mln osób, dziennie średnio 3 400 osób. Unia Europejska jest mocno zdeterminowana i podejmuje szerokie działania, ...
    Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Schemat działania systemu M-tech Labo V2X-Project
      Gran Turismo Polonia 2009 Poznań
      XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      Mercedes-Benz 170S