Cofanie licznika

Cofanie licznika

06 Wrz 2018, 17:18

Parę dni temu kupiłem auto, dobrze wyglądało, środek nie był zużyty, przegląd przeszedł bez problemu. Kupiłem je u amatorskiego handlarza, który zamiast faktur wystawia umowy kupna sprzedaży. Dzień po zakupie zabrałem się za czyszczenie go, a w zasadzie miałem się zabra, bo auto parę miesięcy stało, było sprowadzone z Holandii, w schowku w bagażniku znalazłem książkę serwisową, ostatni wpis z 2012 roku przy przebiegu 300k km, auto było z 2005 roku, na liczniku 240k km i na tyle można powiedzieć że wyglądało, skóry jak nowe, silnik i skrzynia dobrze chodziły. Koniec końców u mnie skończyło się to dobrze, bo zwrócili pieniądze i wzięli auto spowrotem. Sami mówili że nawet nie wiedzieli i w sumie można im wierzyć, bo gdyby wiedzieli to nie zostawili by książki serwisowej, a auto też kupili od handlarza. Czy wy też mieliście tego typu sytuacje? Jak się to skończyło? I jakie są"paragrafy" w tej chwili na taki proceder?
MarcinMRG
Nowicjusz

Re: Cofanie licznika

06 Wrz 2018, 22:46

Takich jak Ty są tysiące, jedni odkryją prawdę a inni nie, Tobie się udało, chodz gość mówił równie dobrze powiedzieć że on Ci sprzedał auto z takim przebiegiem jak był faktycznie a nie na liczniku i Ty coś kombinowałeś. Trafiłeś na dobrego sprzedawce
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Cofanie licznika

07 Wrz 2018, 14:30

No akurat to żeby mi wmówił nie mogło by przejść bo na kartce z ogłoszeniem która była przyklejona do szyby był wpisany przebieg. A do tego na kogo trafiłem, to krótko mówiąc byli to amatorzy bo to byli bracia który dosyć niedaleko mnie mieszkają, a gdyby tego było mało to jestem w tej chwili w technikum i jednego z nich dziś spotkałem na korytarzu bo też jeszcze chodzi do szkoły.
MarcinMRG
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają? Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają?
    Temat płukanek do silnika to powód do niekończące się dyskusji. Niektórzy uważają, że użycie płukanki nie tylko nie pomaga, ale może nawet zaszkodzić silnikowi. Inni są fanami płukanek i stosują je jako środek ...
    Mazda3 hatchback Mazda3 hatchback
    Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała 26 czerwca równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych ...

•