Colt CZT - ocena ogłoszenia

03 Paź 2018, 10:45

Co do paska to spokojnie można go naciągnąc tylko problem polega na tym co dzida opisywał czyli podcieranie tyłka szkłem i jazda do zepsucia się.
Co do braku oleju to bym się tym nie przejmował bo nawet jeżeli coś już przytarte to i tak wyjdzie a jeżeli to był przypadek jednorazowy to nic się nie stało. Silnik pewnie ciągnie oliwkę i tyle. Jak się rozleci to wtedy trzeba kupić słupek i dalej jeździć.
Co do odgłosów to też bym za wiele nie oczekiwał chyba że padną panewki. Ewentualnie jak autor wjeździ się w auto to będzie słyszał sodatkowr dźwięki pt.np.popychacze zaworowe.

P.s.

No i widzisz Raziel mówiłeś o 21wieku i braku problemów z turbo za 700zł.a teraz sobie wyobraź tą samą sytuacje jak turbina nie miałaby smarowania jak wygłądałby koszty... tylko nie pisz o samej turbinie bo zazwyczaj pociąga to za sobą następne skutki pt.przegrzanie, zaworki, uszczelki...itp.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Paź 2018, 22:32

Dzięki wszystkim, jakieś obawy jeszcze są ale coraz mniejsze :)
Samochód razem z dokumentami wylądował wczoraj u mechanika. Na pakiet startowy wyjdzie ok 2 tyś. (Rozrząd, filtry, oleje + uszczelka pod pokrywą zaworów) ;)

Teraz pytanie związane z prawem.

Trzebo opłacić podatek PCC3 w ciągu 2 tygodni od transakcji. Minęło już 12 dni więc jutro mam praktycznie ostatni dzień na dokonanie tej czynności.
Sytuacja wygląda w ten sposób, że na umowie jestem ja wpisany + mama (wiadomo, OC).
Orientuje się ktoś czy w takiej sytuacji będę w stanie sam (bez obecności współwłaściciela) opłacić ten podatek w urzędzie i czy będą potrzebne jakieś dokumenty auta?
Czy ilość właścicieli pojazdu ma tutaj jakieś znaczenie?
Err0r
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 115 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Paź 2018, 06:04

Zależy od urzędu, bo jedni się czepiają, a inni nie. Ważne abyś miał wszystkie dane. Jak wyjaśnisz, że to ostatni dzień to może przymkną oko.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Paź 2018, 06:18

Jak masz wątpliwości wyślij pocztą albo netem jak coś wezwą Cię do korekty ale data będzie uznana czyli bez konsekwencji for ju :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Paź 2018, 08:30

No to pozostaje zaryzykować ;)
Mam nadzieje że nie będzie problemów bo nie mam czasu na takie bzdury ;)
Err0r
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 115 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Paź 2018, 08:40

Err0r napisał(a):Orientuje się ktoś czy w takiej sytuacji będę w stanie sam (bez obecności współwłaściciela) opłacić ten podatek w urzędzie i czy będą potrzebne jakieś dokumenty auta?
Czy ilość właścicieli pojazdu ma tutaj jakieś znaczenie?


Najlepiej mieć upoważnienie + skan dowodu, wtedy nikt się nie przyczepi. Chociaż przy PCC to nie wiem czy to konieczne... Ja taki podatek opłaciłem bez wychodzenia z domu :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda na zderzaku - przejaw agresji i braku wyobraźni
    W projekcie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym znalazł się zakaz "jazdy na zderzaku" na autostradach i drogach ekspresowych. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault tłumaczą, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z agresywnymi ...
    Bezpieczna Wielkanoc na drogach
    Święta wielkanocne to czas, gdy wiele osób podróżuje do swoich rodzin. Z powodu większego natężenia ruchu i niebezpiecznych zachowań innych kierowców nie wszyscy docierają do domu. W minionym roku w tym ...

12 Paź 2018, 09:19

To może nie będzie problemu :D
No trudno przejadę się ;)
Honda będzie do odebrania dopiero we wtorek :/ ciekawe czy coś jeszcze wyjdzie do zrobienia w tym czasie
Err0r
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.6i 115 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000