COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy BMW i3

COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy BMW i3

13 Gru 2012, 09:08

COMFORT, ECO PRO oraz ECO PRO+: trzy tryby jazdy umożliwiające idealny kompromis między radością z jazdy i wydajnością paliwową.

Podobnie jak w konwencjonalnie napędzanym samochodzie, zasięg pojazdu z napędem elektrycznym w dużej mierze zależy od stylu jazdy. BMW i3 Concept Coupe pomaga kierowcy zwiększyć wydajność paliwową poprzez wybór odpowiednich ustawień pojazdu. Przy pomocy przełącznika Driving Experience Control w konsoli środkowej może on wybrać jeden z trzech trybów jazdy – COMFORT, ECO PRO lub ECO PRO+. Dynamikę i wygodę BMW i3 Concept Coupe najłatwiej docenić wybierając standardowy tryb COMFORT, podczas gdy tryb ECO PRO zorientowany jest bardziej na oszczędne gospodarowanie dostępnym zapasem energii, co przekłada się na większy zasięg oraz jeszcze bardziej ekologiczne osiągi. Zmienia się na przykład charakterystyka pracy pedału przyśpieszenia, bowiem jego mocniejsze naciśnięcie nie powoduje już lawinowego wzrostu mocy. Jednocześnie układ ogrzewania i klimatyzacji zostaje przełączony w energooszczędny tryb pracy. Zmiana trybu COMFORT na ECO PRO skutkuje nawet 20-procentowym zwiększeniem zasięgu pojazdu.

Image

Wydajność energetyczną układu napędowego można poprawić w jeszcze większym stopniu, wybierając tryb ECO PRO+, w którym praca wszystkich układów i systemów pojazdu podporządkowana jest zwiększeniu zasięgu. W tym trybie zmienia się nie tylko charakterystyka pracy pedału przyśpieszenia, ale ograniczona zostaje również prędkość maksymalna (do 90 km/h). Układ ogrzewania i klimatyzacji działa w trybie minimalistycznym, który zapobiega jedynie zaparowywaniu szyb, a urządzenia, które wykazują duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, takie jak system podgrzewania foteli i lusterek, czy mniej istotne podzespoły świateł do jazdy dziennej zostają całkowicie wyłączone. Dzięki takim zabiegom zasięg pojazdu zwiększa się o kolejne kilometry.

POLECAMY BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci

źródło: BMW
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2813
Zdjęcia: 9930
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga - dziury na drodze! Uwaga - dziury na drodze!
    Powoli nadchodzi wiosna i w wielu miastach trwa naprawianie nawierzchni uszkodzonej m.in. pod wpływem zimowych temperatur oraz działania soli drogowej. Czym może skończyć się dla kierowcy wpadnięcie w dziurę i jak jeździć ...
    Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy! Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy!
    Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczął się okres karnawału, a więc czas spotkań towarzyskich i balów. Choć często spożywa się wtedy alkohol, powinni z niego zrezygnować kierowcy – niebezpieczne jest nie tylko ...

  •