Cooo Kupic ?

26 Lut 2011, 00:08

Wiitam. Pooszukuje samochodu do 5-6 tyś. zł. (jakis oszczedny diselek, samochód dynamiczny i stosunkowo tani w utrzymaniu. Ogolnie interesowalem sie Alfa Romeo 146,

Wiek:18lat, sporo jezdze, wiec oszczedna jazda jak najbardziej, ale jakos z zyciem;D
Proosze cos poradzic ;>
zajac92
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: nml

26 Lut 2011, 01:24

Popatrz za Cordobą 1.9 TDI 1Z 90km [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Albo [link do oferty na Allegro wygasł]
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

26 Lut 2011, 13:54

Ja wybrałbym Golfa TDI najlepszy w swojej klasie
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie

26 Lut 2011, 14:00

W jakiej klasie niby najlepszy? Strasznie przereklamowany to fakt wiec moze w klasie przereklamowania.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

26 Lut 2011, 14:07

Bierz ALFE!!! Auto super! polecam!
MlodyBarney
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: Chorzów

26 Lut 2011, 14:08

Wyprodukowano 6 generacji Golfa .Każda generacja otrzymała tytuł samochodu roku.O tym decydowali znawcy.w latach 90 jaki samochód spalał 4,5 l/ 100 km ?? oczywiście ze Golf gdzie konkurencja Eskort 6l/100km.Mowa oczywiście o TD i TDI .Golf bije wszystko w segmencie kompaktów i tak jest do dziś.

PS w poprzednim poście miałem na myśli GOLFA III TDI -chodzi o przedział cenowy ,można kupić dobry egzemplarz
Ostatnio edytowany przez pperzok, 26 Lut 2011, 14:15, edytowano w sumie 1 raz
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak zadbać o równomierne zużycie opon?
    Zdarza się, że zauważymy na oponach nierównomierne zużycie. Co w takim przypadku należy zrobić? Czy jest to niebezpieczne? Niestety, na nierównomierne zużycie opon może wpływać kilka czynników które ...

26 Lut 2011, 14:14

Każdy Golf samochodem roku? Jakos mozesz to porzeć? Gdzie bym taka rzecz mógl sprawdzic?
Spalanie świadczy o tym czy auto jest najlepsze czy nie? A myślałem że na to składa się wiecej rzeczy?
Do dzisiaj Golf najlepszy? Akurat ja uważam że pod względem własności jezdnych przegrywa z Focusem i Alfą, pod względem kultury pracy silników diesla TDI przegrywa prawie z każdym, komfort jazdy też nie jest najlepszy w klasie, wielkość miejsca w środku, chyba tez nie jest najlepszy, więc w czym? Jakieś konkrety.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

26 Lut 2011, 14:27

Focus a GOLF III to inne lata produkcji .Rozbiłeś kiedyś Golfa ?? A rozbij Alfe i zobacz ile z niej zostanie ??Spójrz na cenę części. Zresztą pisaliśmy o samochodzie za 5-6 tys. Kupując Alfe musisz liczyć się z tym że sie psują i naprawa nie jest tania.A w tej cenie nie kupisz dobrej alfy.A TDI proszę Pana jest uznawany za najlepszy silnik diesla doładowany wszech czasów bo jest nie zawodny ford robi silniki diesla na licencji vw. Z fabryki wyjechało 5 milionów Golfów III i to samo mówi za siebie :P
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie

26 Lut 2011, 14:34

Jeszcze można rozważyć [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Albo [link do oferty na Allegro wygasł] albo sunny te silniki są znakomite brakuje im nieco mocy ale spalanie jest niewielkie są to proste silniki z komorą wstępną pojadą na wszystkim rzepakowy opałowy polecam wersje wolnossącą 75km ale 90konny TD jest równie pancerny a spalanie porównywalne. Co do golfa ja myślę że łatwiej znaleźć zadbaną Ibizę lub Cordobę nisz Golfa przeważnie to padło, co oczywiście nie wyklucza znalezienie dobrego egzemplarza. Silniki 1Z jak i AFN są bardzo wytrzymałe ale więkrzośc sprowadzonych ma grubo ponad 350tyś a osobiście widziałem sztukę która miała 760tyś, oczywiście nie na długo.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

26 Lut 2011, 14:40

Pisałeś że Golf najlepszy do dzisiaj a jak porównałem do Focusa to piszesz że nie o takich autach rozmawiamy tylko o tańszych.
Nie rozbiłem Golfa bo to dla mnie auta straszne nudne, pospolite o tragicznym wnętrzu i nigdy w życiu bym nie kupił, ale widziałem Alfe po rozbiuciu i gorzej od Golfa nie wyglądała.
Ja pisałem o kulturze pracy TDI. A kto wogóle uznał ten silnik za najlepszy silnik wszechczasów? Ty sam? A wiesz ża TDI wynalazł Fiat, a Ford zaczął robiż silniki CR zanim VW, więc jak na licencji?
Prosiłem o jakieś źródło że Golf w kazdej generacji był autem roku, to może jeszcze zapodaj źródło kto uważa TDI za najlepszy silnik wszechczasów i też jakieś źródło gdzie bym mógł poczytać o tym że silniki Forda sa na licencji VW.
Moim zdaniem piszesz gdzies tam zasłyszane bzdury, jesli tak nie jest proszę udowodnij podając źródło skąd to wziłeś?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

26 Lut 2011, 14:52

Ford Galaxy ma silnik TDI taki jak VW Sharan .Tak może i są nudne ale gdy wsiadasz do zadbanego egzemplarza to nie wiesz co sie dzieje gdy przyśpieszasz i zaledwie 110 km wywala Ci bebechy paląc gume na biegu 1 ,2 ,3 .
współczesny Golf VI GTD ma 170 km przy pojemności 2,0 i w teście EURO NCAP ma 5/5 gwiazdek i to o czymś świadczy
TDI napędza tyle nadwozi i w każdym świetnie sie spisuje.Nawet w BMW e46
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie

26 Lut 2011, 14:55

Zajebiste są te Twoje argumenty. Ile Ty masz lat? Nawet odpowiedziec ze zrozumieniem nie potrafisz. A Galaxy, Sharan i Alahambra to jest to samo tylko inny znaczek w zasadzie więc jak by miał miec inny silnik?
Mam wrażenie że z jakims dzieciakiem pisze co nie potrafi sensownych argumentów podac tylko jakies bzdury gdzieś zasłyszane.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

26 Lut 2011, 14:57

Kolego pperzok odbiegasz trochę od tematu hatchback do 6tysPLN kolega szuka auta do 6tys i co go obchodzi Golf VI za 60, tesz na jakiego wyjechałeś z Sharanem (nie opowiadaj bajek że palisz kapcia na 3cim chyba na trawie w ogródku) :evil:
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

26 Lut 2011, 15:02

owszem z innym znaczkiem ale galaxy to ford który nie należy do grupy vw.nie jestem dzieciakiem tylko ciężko tłumaczyć komuś coś co większość ludzi wie.Tak samo pewnie nie wiesz że Bugatti Veyron jest ze stajni VW jak i Bentley.A najlepsza limuzyna to VW Phaeton na płycie którego robią też Continentala GT
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie

26 Lut 2011, 15:09

Pnie w Galaxy/Alhambra/Sharan to to samo Silniki te same, wszystko to samo, tak jak Peugeot 806/Ulysse/Zeta nie wciska j ludziom bajek. Poco piszesz o czymś co nie jest związane z tematem zachowujesz się jak trol. Poza tym te twoje ultra tajemne informacje są żałosne schowaj się.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok