Corsa c 1.0 bardzo wysokie spalanie.

05 Lut 2011, 00:30

Witam. Jestem nowy na tym forum
wiec przepraszam jesli umieszczam swoj post w zlym temacie.
Mam nastepujacy problem z moja Corsa C 1.0 12v. Auto mam od jakis 3 miesiecy i jest to moj pierwszy samochod. Auto sprawuje sie swietnie poza jedna rzecza. Spalanie w miescie wynosi ok 10L na 100km. Jezdze po dosc duzym miescie pokonujac jednorazowo conajmniej 3km. Czytalem o tym jak oszczedzac paliwo
i teraz jezdze naprawde oszczednie. Zmieniam bieg zawsze na 2.5tys obrotow. Nie hamuje gwaltownie ani nie przyspieszam.
Dodatkowo swieci sie lampka kontroli spalin, taki silniczek (nie samochodzik z kluczykiem). Ja i moj tata myslelismy ze to sonda lambda (tak tez znalazlem na innych forach). Kupilem nowa sonde lambda i wymienilismy ja jakies 2 tygodnie temu. Lampka zgasla, niestety zapalila sie po jakis 25 milach (ok 40km). Spalanie nie spadlo nawet o troche a lampka dalej sie swieci.
Wszedzie czytam o niskim spalaniu tego auta a tutaj taki wynik .Auto mialo byc tanie w utrzymaniu a okazalo sie drozsze niz mojego taty Ranault Laguna 2.0 IDE.

Prosze o jakakolwiek pomoc, bo dla mnie jako dla studenta to jest naprawde odczuwalne przy codziennej jezdzie.

Dziekuje!
Dawid

P.S. Przepraszam za nieuzywanie poprawnej Polszczyzny ale pisze z UK bo tutaj mieszkamy
.
dawidek2215uk
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Sunderland
  • 06 Lut 2011, 14:23

    Podłączyć pod kompa, sprawdzić błędy i dopiero można coś działać dalej. Check engine bez powodu się nie świeci.
    arciasty
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1012
    Miejscowość: koluszki

    06 Lut 2011, 16:52

    3 km po mieście i dziwicie się spalaniem 10l ?? :mrgreen:
    przeciez to w zasadzie non stop na ssaniu jedzie :wink:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...