Coś cyka/stuka w silniku !?

Re: Coś cyka/stuka w silniku !?

26 Kwi 2012, 06:43

mi stukał jak sie okazało napinacz paska klinowego, ktory był krzywy...?? wymianiłam na nowy, jakos mi to mechanik tak tłumaczyl ze nie układa sie w poziomie cos tam... dodatkowo lekko słychac popychacze ale mowił zeby to zostawic.
MalinkaC
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Tigra, 1.6 16V 106 KM

Re: Coś cyka/stuka w silniku !?

16 Lut 2013, 16:53

Dzień dobry,
od jakiegoś miesiąca coś u cyka jak na filmie:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

( najlepiej od >30s )
wykluczono rozrzad, panewki, sworznie tłokowe. ponoc winne sa mechaniczne popychacze.
Silnik ma przebieg 175000km. Cykanie na zimnym silniku nei występuje (albo nie jest tak intensywne), za to na ciepłym jest juz orkiestra która wystepuje w 80% czasu jazdy (czasem ustępuje). Zastanawiam się dlaczego, może olej tam nie dociera? Czy winna może być pompa oleju a nie popychacze? Jezdze na oleju Ford Formuła 5w30 (syntetyk). Ponoć to najlepszy olej do Fordów, ale może ja powinienem zmienić na gęstrzy? bo rozumiem ze 5w30 jest olejem rzadkim, a moze mnie trzeba czegoś gęstrzego? Bo tak rozumiem fakt, że nie stuka na zimnym. Nie stuka bo olej jest zimny i gęsty? Czy zmiana oleju na Motorcraft XR 10w40 może być dobrą opcją?
Czy można jakoś sprawdzić ciśnienie pompy oleju i jej sprawność?
DewREW
Nowicjusz

Auto: Kia Rio
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady] Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady]
    Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC 140KM modelu produkowanym w latach 2006 - 2011? Wymiana filtra powietrza w tym modelu jest prosta i każdy sobie z nią poradzi bez problemu . Wystarczy ...
    Aplikacja Aplikacja "Mazda6" dla urządzeń Apple i z systemu Android
    Aplikacja prezentująca najnowszą Mazdę6 dostępna jest już dla użytkowników w Polsce. Umożliwia zapoznanie się z nowym modelem, który ze swoją wspaniałą stylizacją KODO i wysoce wydajną technologią SKYACTIV gotów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009