"coś" fajnego [8000]

Re: "coś" fajnego [8000]

10 Lip 2014, 18:10

Jeśli Alfa to tylko i wyłącznie z pewnego zródła więc tutaj polecam forum Alfaholicy.
Moją pierwszą myślą był Mercedes C180 ale z gazem to raczej kiepski pomysł a o dobrego diesla ciężko.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

10 Lip 2014, 18:15

Ode mnie Mercedes C230 kompresor :D
adrianbokser
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk
Auto: E32
Silnik: m60b30
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

10 Lip 2014, 18:20

Napewno kupi w tym budżecie.. :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

11 Lip 2014, 08:28

Jedyny słuszny mercedes to 124 coupe

Jeszcze zastanawiam się nad galantem v6, ale niewiele o tym wiem
SzpiceR
Nowicjusz

Auto: s40

11 Lip 2014, 08:56

SzpiceR napisał(a):"Alfa ma słabe zawieszenie"
Czy słabe hmmm, wielowachacz+dziurawe drogi. Nie dotyczy to tylko 156. Bardziej 166, gdzie przy tym samym zawiasie mamy większą masę. Zresztą to samo mam w volvo, ojciec w a6, do tego różne a4 i passaty b5, które są w tej naszej cebulandii symbolem niezawodności

"z racji wieku lubi się sypać elektryka"
Każdy samochód, który kupię będzie w podobnym wieku Zresztą szkoły w kierunku elektroniki kończyłem

"Wcale też nie jest super zabezpieczona przed korozją, lubi sobie podrdzewać."
To samo, nie jest to nowy samochód, trzeba się z tym liczyć

"Benzyniaki nie nadają się do gazu ndiesle są ok"

Jakoś utarło się stwierdzenie, że przy LPG najlepiej sprawdzają się niewyżyłowane silniki. Tutaj mamy TS -dwie świece na cylinder jakby ktoś nie wiedział i zmienne fazy rozrządu. Właśnie przez te swiece podnieśli stopień sprężania i wyrwali te spore jak na tamte czasy moce.
1.6 120 km odpada, brakuje mi w nim mocy - jeździłem
1.8 144km - najmniej awaryjny z TS, jeśli trafi się ładna sztuka to wezmę
2.0 155km - najbardziej awaryjny a szkoda bo moc i pojemność mi najbardziej odpowiada
2,5 V6 To już calkiem inna konstrukcja, prosta i bezawaryjna - w niego celuję

Zostają jeszcze diesle, pierwsze seryjne z CR. Były też montowane w kilku innych samochodach, nie przypuszczam, żeby od znaczka Alfy miały się psuć jakoś bardziej
Cóż, widzę, że rozsądne argumenty do Ciebie nie trafiają, więc kupuj, jasne. Kup taką za 5k i wywal 3k na instalkę i upalaj na co dzień :roll: Tylko nie przychodź tu potem z narzekaniami, że przez natłok drobych usterek i luzy w zawieszeniu masz myśli samobójcze. Wtedy będziesz chciał wrócić do moich "tragicznych" propozycji :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

11 Lip 2014, 09:09

Jakoś nie doczekałem się rozsądnych argumentów. Wypowiedzi w stylu "nie bo nie" takimi nie są
SzpiceR
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...
    SEAT - prezentacja nowego logo marki SEAT - prezentacja nowego logo marki
    SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ...

• Re: "coś" fajnego [8000]

11 Lip 2014, 09:10

SzpiceR napisał(a):Wypowiedzi w stylu "nie bo nie" takimi nie są
    Ja pisałem nie bo nie? :lol: Widzę, że mamy problemy z czytaniem ze zrozumieniem
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

11 Lip 2014, 09:18

"Alfa ma słabe zawieszenie" dlaczego, co jest newralgicznym punktem, na co uważać
    "z racji wieku lubi się sypać elektryka" mam rozumieć, że inne kilkunastoletnie samochody nie mają z tym problemów
    "Benzyniaki nie nadają się do gazu ndiesle są ok" Uogólniasz
    SzpiceR
    Nowicjusz

11 Lip 2014, 09:39

Z tym że nowa AR miała już problemy z elektroniką, jak Laguna II :lol:
    A ja mam Mondeo z 99r, Astre 04 i problemów z elektroniką nie mam.
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

11 Lip 2014, 09:51

SzpiceR napisał(a):Alfa ma słabe zawieszenie" dlaczego, co jest newralgicznym punktem, na co uważać
    "z racji wieku lubi się sypać elektryka" mam rozumieć, że inne kilkunastoletnie samochody nie mają z tym problemów
    "Benzyniaki nie nadają się do gazu ndiesle są ok" Uogólniasz

1. Żadne zawieszenie wielowahaczowe nie sprawdza się na polskich drogach. Najsłabsze punkty to gumy dolnego i górnego wahacza, łączniki stabilizarota oraz drążki poprzeczne.
    2. Elektryka to powszechny problem włoskich aut z tamtych czasów. Nagminnie przepalające się żarówki i bezpieczniki, nie działa elektryka szyb
    3. Co do silników benzynowych. Tego jest całkiem sporo. W TS leci wariator zmiennych faz rozrządu, falowanie obrotów na biegu jałowym ( to akurat drobiazg ), problemy z chłodzeniem, w egzemplarzach z lpg uszkodzenia głowicy i układu dolotowego, cewki zapłonowe...
    I tak jeszcze z innej beczki korozja progów, zacinające się klamki, ogrzewanie na tył nie działa itp drobne usterki :ok:
    mike
    Awatar użytkownika

11 Lip 2014, 10:53

SzpiceR napisał(a):Jakoś nie doczekałem się rozsądnych argumentów. Wypowiedzi w stylu "nie bo nie" takimi nie są

To ja Ci powiem rozsądnie...

Kup sobie zwykłe auto i dozbieraj kaski na fajne auto bo teraz uprawiasz rzeźbę w g...
    Z jednej strony nie masz pieniędzy a z drugiej strony chcesz zabłysnąć... więc kupując takiego śmiecia zabłyniesz w kategorii kaskader i nie będzie Ci dane nazbierać na coś co jest naprawde fajne i do jazdy.
    Więc jeżeli interesują Cię odpady biodegradalne to ok.ale jeżeli interesuje Cię samochód to już nie jest ok.

I w sumie o nic więcej nie chodzi... :D

p.s.

Jak chcesz coś oryginalnego czego nie widać na ulicach to pomyśl o jakimś starszym JDMku który sprawnością i ekonomią napraw robi z AR miazgę.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

11 Lip 2014, 21:42

Z tą Alfą troche prawdy jest,kolega ma 145,kupił za 4000zł i w ciągu roku wsadził w nią już prawie drugie tyle ale jak stwierdził mimo to nie sprzeda bo kocha to auto.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005