Coś małego z wymaganiami

Coś małego z wymaganiami

20 Kwi 2009, 17:35

Mam narazie coprawda dopiero 17 lat, ale niebawem mama kupuje samochod i tu ja juz bede decydowac o wyborze, bo w przyszlosci sam bede tym autem jezdzic. I tu prosze o porade.
Mama chciala cos malego, wahala sie przy seicento i cinquacento, albo corsie B,C. Chodzi mi tu o samochod 3-DZWIOWY (tylko i wylacznie). Chcialbym zeby nie mial silnika jakiegos slabego, typu 800cm3 z 50km silnikiem. Pieniedzy mam od 4 tysiecy do 15tys.
Chodzi takze o samochod tani w utrzymaniu czyli:
-jak najmniejsze spalanie (licze na okolo 7-8l/na miescie)
-w miare tanie czesci, seriws, naprawy i przeglady itd.
Najlepiej jakby w aucie bylo duzo opcji, typu: elektryka, skora itd.

Moje propozycje:
*Renault Megane Coupe (rocznik 1999 wzwyz, powyzej 100km)
*Skoda Felicia (probuje przekonac mame do 5-dzwiowych)
*Peugot 406 Coupe (nie wiem czy znajde taki samochod w cenie 15tys, i nie wiem czy jest tani w utrzymaniu)
*Peugot 206 (3 dzwiowy, myslalem nad S16 ale za drogi)
*Audi A3 (pierwsza wersja)

Ktory bedzie najlepszy? Moze sa jeszcze lepsze wybory, Pomozcie.
foemka
Początkujący

Miejscowość: warszawa

Re: Re: Cos malego z wymaganiami

20 Kwi 2009, 19:44

Megane i Felicje sobie podaruj...406 ten model się Peugeotowi udał!
A3- najlepszy z twoich propozycji. :)
Ale na twoim miejscu biorąc twoje kryteria wyboru samochodu,to poszukałbym sobie Seat Ibizy 1,4...Ewentualnie Polo 1,4 lub Punto II 1,2.
Dla młodego chłopaka to dobre propozycje a i mama będzie zadowolona. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Re: Cos malego z wymaganiami

20 Kwi 2009, 19:49

A Opel astra I z rocznika 1994 wzwyz, najlepiej GSI, wersja coupe/hatchback.
Jak to jest bo moj kumpel ma wlasnie te astre z 90 konnym silnikiem i naprawde mile auto, w fotel wpina, prowadzi sie dobrze. Tylko czy bylby to trafny wybor pod wzgledem spalania i ekonomicznosci??

A dlaczego nie Meganga Coupe? Bardzo mi sie ten samochod podoba bo jest maly, ma mocny silnik, i calkiem dynamicznie sie prowadzi, chociaz w moim wzgledzie jest za mala widocznosc.
foemka
Początkujący

Re: Coś małego z wymaganiami

21 Kwi 2009, 06:19

Mamy w domu Astrę I ale 1.4 więc o GSi niewiele wiem. Na małe spalanie tego auta na pewno nie licz i ...nie licz że mama będzie chętnie partycypowac w laniu potoku benzyny do baku...No chyba,że masz własne dochody,które chcesz zostawiac na jakimś "Orlenie"...
Dlaczego nie Meganka coupe? Tak samo jak Astra GSi ,a poza tym większa awaryjnośc detali i drobiazgów,która będzie dla ciebie problemem...Chyba,że znasz się np: na elektryce w samochodach.
Dziwi mnie trochę (bez obrazy),że masz takie niepraktyczne i teoretyczne podejście do posiadania samochodu. Jako młody kierowca powinieneś szukac raczej auta w którym mógłbyś liznąc nieco praktyki z eksploatacji pojazdu.Czyli szukac auta małokłopotliwego,prostego i solidnego.Natomiast szukasz kłopotów w postaci używanych,usportowionych aut,którymi ktoś się nabawił,lekko wyżyłował i teraz wciśnie tobie byś miał problem i mocno drapał się po głowie jak trzeba będzie je ponaprawiac...
Naprawdę poszukaj sobie Ibizy 1,4 i ciesz się autem. :wink:
artur73
Awatar użytkownika

21 Kwi 2009, 09:05

no dobra ja tylko daje propozycje, a to audi a3? bedzie dobre w eksploatacji? A seat ibiza czemu polecasz?
foemka
Początkujący

21 Kwi 2009, 11:07

Czemu koniecznie 3 drzwi? 3 drzwi to lipa maksymalna. Miałem 3 drzwiowe auto i więcej takiego nie kupię. Choć sam z tyłu nie jeździłem to strasznie wkurzające jest jak Ci ludzi po plecach skaczą wsiadając i wysiadając z samochodu. Kupuj tylko 5 drzwiowe auto!
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo V60 Plug-IN - Najbezpieczniejsza hybryda na świecie Volvo V60 Plug-IN - Najbezpieczniejsza hybryda na świecie
    Nowe Volvo V60 Plug-IN zostało określone przez Euro NCAP najbezpieczniejszym autem na świecie wyposażonym w napęd hybrydowy. W teście europejskiego instytutu samochód otrzymał najwyższy wynik pięciu gwiazdek. "Wszystkie ...
    Żółte światło na sygnalizatorze to już nie zielone! Żółte światło na sygnalizatorze to już nie zielone!
    Co robią kierowcy, gdy zbliżają się do skrzyżowania, a światło zmienia się na żółte? Jest to pytanie które powinniśmy zadać również sobie będąc kierowcą. W praktyce wygląda to tak że jedni w pośpiechu ...

• Re: Coś małego z wymaganiami

21 Kwi 2009, 12:06

będzie pewnie podróżował sam ew. +1 więc po co mu 5 drzwiowe?
    Loosmo
    Początkujący

21 Kwi 2009, 12:36

Też myślałem, że będę podróżował sam, ewentualnie + 1...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Rok produkcji: 2013

21 Kwi 2009, 13:43

A3 to po prostu bardzo solidnie zrobiony samochód.Jeśli nie jest powypadkowy i z ogromnym przebiegiem,to rokuje świetnie! Poza tym można miec przypuszczenie graniczące z pewnością,że zawsze się korzystnie takie auto odsprzeda.
    Dlaczego Ibiza 1,4..? Jest z czego wybierac na rynku i to w przedziale pieniędzy jakie podałeś.Ibiza ma mechanikę VW,jej konstrukcja jest prosta czyli łatwiejsza w naprawianiu przez każdego mechanika,awaryjnośc jest poniżej średniej i dobrze znosi polskie warunki eksploatacji,ceny części są przystępne.Silnik 1,4 MPi jest z kategorii długowiecznych i niewżyłowanych jednostek napędowych.Spalanie do 8l w mieście zadowoli każdego,na trasie oscyluje w okolicach 6-6,5l.Prowadzi się bardzo pewnie i zapewniam cię ,że nie brakuje mu mocy w żadnej wersji silnikowej,nawet 60KM lub 75KM..!Również z odsprzedażą zadbanego auta nie powinno byc kłopotu.Poza tym można znalezc Ibizę z polskiego salonu.Jednocześnie wszystko to o czym napisałem o Ibizie,tyczy się także Polo.Warto szukac też takiego małego VW... :wink:
    artur73
    Awatar użytkownika

21 Kwi 2009, 13:54

No ok dostosuje sie do waszych rad, ale jezeli mialbym juz wybierac pomiedzy Ibiza a A3 to bardziej kuszaca propozycja jest a3. Jak mowicie jest to solidne auto, a dla takiego mlodego kierowcy ktory jeszcze poznaje sie z samochodem potrzebne jest mocne auto, ktore za pare chwil sie nie popsuje bo sie cos zrobi nie tak. Zreszta Ibiza takze nie wypada gorzej, i co najwazniejsze Ibiza ma mniejsze spalanie od A3.
    A jezeli mialbym juz wybierac Audi to najlepiej z silnikiem 1,4 z benzyna, ale w jakim przedziale mialby byc przebieg??
    Auto dokladnie bedzie dla 1 osoby +1,2
    foemka
    Początkujący

21 Kwi 2009, 13:58

Przebieg..? chyba możemy mówic o stanie licznika.Przebiegu auta poza egzemplarzami z pewnych rąk i serwisowanymi od nowości do dnia sprzedaży ,nie poznasz wogóle... :? Jak znam życie,to przebiegi w Audi 10 letnim powyżej 300 tys,nie są niczym szczególnym.
    artur73
    Awatar użytkownika

21 Kwi 2009, 19:27

a jesli chodzi o honde civic, to jaka bylaby najlepsza? i czy wogole bylaby dobre pod moje krytrria?
    foemka
    Początkujący

21 Kwi 2009, 20:32

Według mnie nie ma co się zastanawiać nad tymi modelami co podałeś. Bezwzględnie wygrywa A3, chociaż 406 coupe też godne zainteresowania ale za duże silniki i koszty napraw wygórowane.
    Civic extra, szczególnie polecam 1,6 VTI;)
    Pozdrawiam.
    metodoz
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: śląsk

21 Kwi 2009, 20:58

a moze honda civic? btw... 4 a 15 k to spora roznica...
    cayman9
    Początkujący

22 Kwi 2009, 14:44

no wlasnie ciagle mysle i sie zastanawiam, rzeczywiscie honda civic wypada najlepiej pod wzgledem moich wymagan. Ale jaki silnik bylby najlepszy, myslalem nad 1.4. Chcialem tez zeby miala elektryke. I pytanie czy da sie w takiej hondzie zamontowac skorzana tapicerke i TV ?
    A golf III bylby dobry? Jak tu sie ma pod wzledem spalania i serwisowania?
    foemka
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI